Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mod De Consumare A Punctelor
Anime-Club Forum > Forum > Develop
Pages: 1, 2
sailorcorvus
deabia astept sa l vad insa sper ca la punctul de folosire de puncte a fost inbunatatit nu a decazut , ca nu vreau sa ajunga altundeva ...( scuze daca am jignit , scuzele mele)
shinigami
Hmmm, ai zis "total diferit", deci nu speculez, dar ceva gen GaiaOnline ar fi f cool.
Coyotee
QUOTE(shinigami @ Jan 17 2007, 10:13 PM)
Hmmm, ai zis "total diferit", deci nu speculez, dar ceva gen GaiaOnline ar fi f cool.
*

U just had to go and spoil the fun mad.gif mad.gif mad.gif

'Cause of that, you will have a penalty when the new engine kicks in icon_twisted.gif
shinigami
HEY! Not fair! Nu am spoiled nimic. huh.gif I deny. Total. Ma persecuti. tongue.gif
kmrade
hm imi surade ideea ... dap am putea avea un profil personalizat :X:X:X: si un avatar mai mare :X:X: si o pusca :X:X:x da o pusca am zis bn nush pentru ce dar eu vreau una .. k sa imi consum punctele .. frumoasa ideea ar trebuie sa se faca un shop de punce :biggrin.gif
Tessa
O intrebare: putem sa ne folosim punctele pentru a avea un status special cum are de exemplu Tenshi, cel cu neko lover?
Coyotee
Acest lucru se poate face NUMAI dupa ce ai 1000 posturi. Abia atunci e calificarea pentru acea iconitza customizata wink.gif

Sau, (ceea ce nu e cazul) sa faci parte din staff.

Oricum, pe noul engine o sa implementez ceva de genul asta.
Ranma-kun
Ok, am schimbat punctajul acordat pentru topicuri noi.
De acuma in colo pentru un topic nou la General Anime/Manga/Genuri Anime/Anime Detaileat/Japonia/Fan Area/Asia TV veti primi 10 puncte per topic.
Happy posting.

Nr de puncte per reply ramane acelasi insa.
Van Dan
uite o idee, asta ar fi buna in America dar nah, nush dak sunt fonduri si asa si p dinkolo dar am inteles k e vb si d ceva item-uri si asa ati putea acorda din cand in cand cate un tricou cu banerul site-ului. asa s-ar mai cunoaste userii intre ei cand pleaca prin tara.
Love-chan
Daaaaaa, sunt de acord cu Van Dan, ce fain ar fi sa primim tricouri cu....sig-ul de aici de pe forum biggrin.gif Ne-am recunoaste una-doua tongue.gif
sailorcorvus
da mi ar place sa port un tricou pe care sa scrie Anime-Club member si numele userului iar pe spate bannerul , ar fi chiar fain . Dar e oare posibil asa ceva?
Vebby
Evident. Te duci, iti cumperi un tricou, 200 de mii imprimantul pe fata Anime Club si pe spate bannerul...si il porti tongue.gif Ia vezi, se poate? biggrin.gif
Love-chan
laugh.gif era vb de consumarea punctelor. Dar tu, VirginBlood, cum ai vrea sa se foloseasca punctele? biggrin.gif
adcl
ar trebui sa faceti user pt. a-ti face o pagina pe site, pineinteles cereti puncte.
Luffy
Hopa am descoperit si eu ... biggrin.gif Topicul biggrin.gif
so no Virtual Shop ? ... ca eu imi fac puncte si dejaba le fac ca nu am ce face cu ele ca nu folosesc download-ul biggrin.gif
nici nu joc trivia cu hinturi biggrin.gif
BotoseL
Salut dom` Coyot, ma bucur ca faci o treaba buna
Acum, ca sa nu deschid un nou topic, poate ca ar trebui dar mi`e putin grabit timpul, vroiam sa iti recomand o chestie:
Ceva gen youtube spam, cum am vazut pe mai multe forumuri, sau site`uri gen forum. Daca cineva posteaza un lucru care pica in dezacord la lume, sa poata fi marcat ca "spam" sau "ignore" si daca strange sa zicem 10 voturi de genu sa fie automat marcat pentru ceilalti. Daca cineva vrea sa vada ce a zis X, sa afiseze mesajul. Daca eu de exemplu nu`mi place domne ce zici tu si nu te inghit te marchez ca spam / ignore / evita/ bla bla bla sa nu mai vad posturile tale. In felul acesta fac pariu ca se vor evita certurile mai des. Parerea mea.
De asemenea daca se poate implementa o functie ca un subscribe pentru ca iti place cum cineva scrie sau cum se comporta si de cele mai multe ori parerile lui sunt pe placul tau sa te anunte "x are `spe mii de posturi noi".
Lista ar fi lunga dar cum timpu ma apasa trebuie sa te multumesti doar cu aceste recomandari.

O zi buna si sper sa citesti aceste randuri .
Moonsparkle
mie mi se pare ca un forum e prea personal pentru un sistem gen digg si se ajunge la "everybody's got sth against me" cand nu e cazul. toata lumea are dreptul sa se exprime vizibil si daca intrece limita moderatorii o sa ii stearga postul/dea warn.
animer9
QUOTE(BotoseL @ Jun 19 2009, 01:37 PM)
Salut dom` Coyot, ma bucur ca faci o treaba buna
Acum, ca sa nu deschid un nou topic, poate ca ar trebui dar mi`e putin grabit timpul, vroiam sa iti recomand o chestie:
Ceva gen youtube spam, cum am vazut pe mai multe forumuri, sau site`uri gen forum. Daca cineva posteaza un lucru care pica in dezacord la lume, sa poata fi marcat ca "spam" sau "ignore" si daca strange sa zicem 10 voturi de genu sa fie automat marcat pentru ceilalti. Daca cineva vrea sa vada ce a zis X, sa afiseze mesajul. Daca eu de exemplu nu`mi place domne ce zici tu si nu te inghit te marchez ca spam / ignore / evita/ bla bla bla sa nu mai vad posturile tale. In felul acesta fac pariu ca se vor evita certurile mai des. Parerea mea.
De asemenea daca se poate implementa o functie ca un subscribe pentru ca iti place cum cineva scrie sau cum se comporta si de cele mai multe ori parerile lui sunt pe placul tau sa te anunte "x are `spe mii de posturi noi".
Lista ar fi lunga dar cum timpu ma apasa trebuie sa te multumesti doar cu aceste recomandari.

O zi buna si sper sa citesti aceste randuri .
*

ce vrei tu de fapt este ceva de genul :
" daca merg pe strada si vad o moaca ce nu-mi place , ma invart putin , gasesec inca vreo 10 persoane care au aceeasi impresia ca mine si , il prindem pe nefericit si il obligam sa poarte o punga de hartie pe fata ori de cate ori iese pe strada " ?
nu sesizezi nimic in neregula aici?
cel mai bine ar fi ca impreuna cu aia 10 sa va adresati instantei civile si poate laugh.gif ve-ti avea castig de cauza ... daca reusiti sa treceti de prima infatisare ceea ce nu cred biggrin.gif
BotoseL
Imi cer iertare, a fost urat din partea mea sa cer acest lucru.

Spor.
Yuriko
Ummm... scuze ca scociorasc aici dupa atata timp...
Ideea e ca as vrea sa fac ceva modificari la nickname si am vazut ca aici s-a adus vorba de chestia asta contra puncte.
So, as vrea sa stiu daca acest lucru e posibil cu cate puncte am pana acum si daca da, cui trebuie sa ma adresez. As dori mai mult o indrumare, inteleg ca sectiunea asta nu e functionala in momentul de fata.
Multumesc mult.
Moonsparkle
Vorbesti cu un admin si iti modifica el nick-ul. It's that simple.
Yuriko
Thanx laugh.gif
MihaiV
QUOTE(Vebby @ Jun 27 2007, 09:41 AM)
Evident. Te duci, iti cumperi un tricou, 200 de mii imprimantul pe fata Anime Club si pe spate bannerul...si il porti tongue.gif Ia vezi, se poate? biggrin.gif
*

Si eu vreau un tricou
ghepardu
iti dai seama ca ultima postare a fost acum 10 ani?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.