Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cei care stiu sa joace GO
Anime-Club Forum > Japonia > The Game of GO
Ingerasu
Daca cineva stie sa joace deja GO... plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzz postati aici si eventual sa facem si un mic club de GO macar on-line daca nu si live smile.gif
Audron
eu am inceput sa invat. subliniez inceput. daca tu ai 11 kyu, pe cand eu inca nu am jucat un joc cu o persoana reala, ori ma rupi, ori incep cu un handicap respectabil.daca vrei unul in direct, posteaza aici sau cauta-ma pe messenger la bserban15@yahoo.com.
Ingerasu
lol... stai tu linisitit ca eu joc contra unoara de la 5 kyu la 4 dani (care imi dau 9 pietre handicap) si mi-o iau urgent.... but I'm getting better tongue.gif.



Daca vrei neaparat sa vad ce stii (adica o evaluare) atunci np, putem juca pe KGS.



P.S. Vb pe messenger
yuki
count me in....
Audron
messenger ne messenger, dar cu ce nume te gasesc pe messenger?
tsubasa_no_kami
vreau si eu smile.gif
Ingerasu
Daca mai exista cineva interesat sa joace GO ... ID-ul meu de yahoo messenger este ssj_radu



Ma gasiti on-line (sau invisible - mai des) in fiecare zi dupa ora 23:00
DMonk
Un matematician celebru pe nume Sir Isaac Newton a spus odata "Construim prea multe ziduri si prea putine poduri".



Uitandu-ma in stanga posturilor voastre vad Location: Bucuresti, Location: Bucuresti, Location: Bucuresti... Dar continutul postului m-ar putea face sa cred ca va aflati in emisfere diferite.

Eu stiu numai regulile de baza in GO, si as fi curios sa privesc o partida jucata cum trebuie. N-ati putea aduce un joc de GO la intalnirile de joi? Stati la o masa separata de grupul mare, nimeni nu va deranjeaza, si cine stie, poate se gasesc si alti amatori de GO printre cei prezenti.



Nu va mananca nimeni, nu va judeca nimeni. Si oricum nu va pasa, nu?
axi
dmonk ... like i would have one and i wouldn't wanna bring it tongue.gif ... ingerasu poate are, pe altcineva nu stiu sa aiba un joc ... si oricum ingerasu nu vine la intalniri tongue.gif ... deci celebrul tau matematician va trebui sa realizeze ca nu poti construi poduri inainte de a construi ziduri biggrin.gif
Ingerasu
OK... OK... am inteles biggrin.gif o sa-l rog pe zeri cu aceasta ocazie sa imi dea si mie un apel in fiecare Joi ca sa ma tarasca din casa... promit solemn sa aduc si un joc de GO cu mine.



P.S. dmonk.... eu am e-mailul meu public daca nu ma insel... cine vrea cu adevarat sa invete ( si mai e si din Bucuresti) este asteptat cu toata caldura... JUST CALL
zeri
Moah...sa vezi mesaje ce-ti dau :twisted: :twisted: :twisted:

Sper sa fim mai multi data aviatoare, sa avem loc la Hanul cu Tei si sa numai fie asha mult fum.
bogdan
asa zile tu zeri ca saptaman asta au cam tras chiulu



da in fine ca veni vorba GO stiu si io (defapt doar regulile in mare asa biggrin.gif) da nu ma deranjeaza sa invat deci ce cum se poate juca si pe net daca nu ...VENITI OAMENILOR LA INTALNIRE
axi
tehehe ... lumea se misca! ... cine a zis asta dmonk? tongue.gif

ingerasu ... daca tu vii joi ... atunci sigur vei gasi cativa sparing partneri demni (sper) ... adica sa poata ceva mai mult decat sa puna piese pe tabla smile.gif

problema cu lenea ... hmmm ... same here biggrin.gif
axi
mda ... forget about sparing parteners ... adica despre aia demni tongue.gif cum ma luadam smile.gif ... data viitoare daca va fi ... o sa-ti fie mai greu tongue.gif
Ingerasu
He he... de abia astept data viitoare.... poate o sa joace mai multi... cine stie... o sa va corup... sau nu.... mai vedem ce se intampla joi :twisted:
gattina
laugh.gif Ma inscriu si eu in clubul acesta virtual al vostru... Am 19kyu si cativa ma cunoasteti deja biggrin.gif... Din pacate nu sunt din Bucuresti asa ca nu prea o sa ma vedeti pe la intalniri pe acolo sad.gif

Ingerasule eu am fost deja corupta dar nu de tine tongue.gif
leyeon_ss
Sunt incepatoare in go dar imi place foarte mult.
rogueman999
Hello hello. Thread vechi dar bun de inviat. In ultimii ani au mai fost ceva joace de go la intalniri, acum stiu pe cineva care (cu ceva efort) ar putea aduce si tabla (*cough*bogdan*cough*) so il poti bate la cap. Odata adus jocul amatori de obicei se gasesc.
Problema nr 1. este ca nu se poate cumpara in Romania joc de go, cel mult comanda de pe net. Daca gaseste cineve prin magazine unul, spuneti-mi si cumpar en-gros sa-l revand la intalniri biggrin.gif

bogdan
mdahh rougue ... imi place ca ma popularizezi ... nohh ce pot zice ...daca intradevar am motive ..fac un efort sa car tabla biggrin.gif in rest numa de bine sa inventat netul si javra ... which reminds me promisesem cuiva un meci unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.