Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sango &miroku
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
princess miyu
dupa cum se stie Sango e o fata deosebita si e exterminator de demoni iar Miroku e un calugar pervers.credeti k ar putea avea un viitor serios impreuna?
Ranma-kun
Probabil da, Sango are o personalitate puternica si este in stare sa-l puna la punct pe Miroku. In plus au sarit destul de multe scantei intre ei doi prin mai multe episoade.
Iar Miroku avand acel blestem shasha nu va putea trai o viatza normala, si trebuie sa il vaneze pe Naraku, asha ca Sango e the perfect fit for him, they disearv each other laugh.gif
Iusty
Este mai mult decīt clar că spre asta se īndreaptă toată povestea dintre ei. Īntr-un timp imperfect, se potrivesc mai mult decīt bine, + că au acelaşi scop īn viaţă (distrugeerea lui Naraku şi demonilor īn general) şi caractere puternice.
Anzai
si eu cred car fi ceva din relatia asta,dar mai intai sa-si rezolve problemele,miroku cu kazana sango cu kohaku in plus kagome are puteri spirituale puternice...de ce n-ar putea avea dreptate in privinta cu vitorul lor? wink.gif
cioby2k
mai copii ma. miroku deja a intrebat-o pe sango daca, dupa ce il linseaza pe naraku, va fi mama copiilor lui - la modu serios. si ghiciti ce? ea a acceptat. de aici cred ca e destul de evidenta relatia...

ps: uite la ce imi folosesc 167 ep de inuyasha sad.gif
black_rose
daca miroku se scimba si cei doi recunosc ca se iubesc, aceasta relatie va merge.
Java-Leen
Sango se pricepe foarte bine in a-i aminti lui Miroku faptul k o deranjeaza cand flirteaza in stanga si-n dreapta (desi are un stil de a flirta ca ma mir sa aiba vreu succes imediat wink.gif) ).
Relatzia lor poate dura, atata timp cat Sango nu oboseste sa-l mai puna la locul lui din cand in cand...
blue_moonlight_angel
oh vechea poveste Sango end Miroku.....
sunt facuti unul pentru altul dar Miroku mai are obiceiu' ala prost de a pune mana pe fundul fiecarei femei dry.gif shi de a cere fiecarei tinere care ii iese in cale sa poarte in pantece copilul sau laugh.gif biggrin.gif iar Sango shtie ce sa fak cand se intampla asta ph34r.gif
ice hunter
La sfarsitul episodului 132 Miroku o intreaba pe Sango daca vrea sa traiasca cu Miroku shi sa ii poarte copii lui dupa ce il distruge pe Naraku shi va fi eliberat de blestemul "kazana".


P.S. Uitativa la ep. 132 . Nu veti regreta.
caroline
Cred ca e destul de clar ca Sango si Miroku vor ramane impreuna. Cu toate ca nici intr-unul din filme nu se dezvolta relatia lor, dar dam si nou cu presupusu'. Da, Miroku o intreaba pe Sango daca dupa ce se termina batalia cu Naraku si scapa de blestem nu vrea sa ramana cu el si ea accepta. Si cred ca vorbea serios. Mai este si episodul, nu mai stiu care tongue.gif , dar se numeste parca "Monk Miroku's Past Mistake" cand Miroku se intalneste cu o tanara pe care o vindecase cu cativa ani in urma si care acum trebuia sa se casatoreasca cu demonul lacului. Parintii fetei sustin ca Miroku a promis ca se va insura cu ea si insista ca nunta sa aiba loc inainte sa vina demonul lacului sa o ia.
Si in acest episod gelozia lui Sango este evidenta, dar sunt clare si sentimentele lui Miroku pentru Sango. Atunci cand demonul lacului o prinde si spune ca o va lua sa traiasca cu el Miroku se infurie ingrozitor. Cred ca atunci a fost prima data cand l-am vazut pe Miroku atat de furios. A zis ceva de genul "don't even think about it!.....You think you can take MY woman!"
Deci, cam asta e... smile.gif
Adela
probabil ca da...sango e indragostita de miroku si asta se vede...orikm banuiesc k or sa ramana impreuna smile.gif
Mir_San 4ever love
Cei doi se iubesc foarte mult si asa cum spun ceilarti Miroku a ceruto in casatorie pe Sango dupa ce il omoara pe Naraku si sa faca 20 de copii.Iar ea acceptat.Sunt o gramada de semne ca tin unul la altur foarte mult si nu cred ca e putin vorbit despre ei doi.Povestea lor de dragoste e foarte frumoasa,Sango il iubeste sincer pe Miroku chiar daca nu rcunoaste,dar el a recunoscut de atatea ori.Relatia lor a evoluat foarte mult in manga si presimt ca o sa urmeze o scena foarte importanta cu ei doi.....
Autumn Shadow
Yap!

Sigur ca au un viitor impreuna...altfel, care ar mai scopul maimutarelilor zilnice cu privire la ei...

Din pacate, nu am avut timp sa ma uit la tot anime-ul dry.gif dar am inteles ca vor ramane impreuna... biggrin.gif

Mir_San 4ever love
Ei bine astept cu nerapdare ultimul capitol din IY si sa vad ce se intampla cu cei doi.Sunt sigur ca o sa aiba o nunta ca in povesti.... (asta daca Miroku nu flirtreaza cu altele in timpul petrecerii)
Akimoto Kumiko
Eu cred ca ar putea avea un viitor impreuna, Sango stie cum sa il puna la punct pe Miroku si pe deasupra cei 2 se iubesc desi nu vor sa recunoasca.
angelboy
Sango si Miroku astea doi sun facuti unul pentru celalalt sunt asemanatori si cei care se aseamana nu se inteleg sau poate Miroku este un obsedat biggrin.gif laugh.gif oricum ar fi sango este o draguta si o luptatoare pe cinste cool.gif
Mir_San 4ever love
Mereu ma gandesc la asta.As vrea sa aflu parerile voastre (continarea la manga m-a pus pe ganduri)
el_Domitro
Nu stiu nici eu...!
Sincer...Nu m'am prea gandit la ei doi...Doar foarte putin...!
Eu cred ca merita sa fie impreuna...Pt totdeauna!
Voi ce credeti?
sweet_vl08
sango si miroku e cel mai amuzant cuplu laugh.gif laugh.gif laugh.gif
chilly
QUOTE(ice hunter @ Sep 8 2006, 02:42 PM)
La sfarsitul episodului 132 Miroku o intreaba pe Sango daca vrea sa traiasca cu Miroku shi sa ii poarte copii lui dupa ce il distruge pe Naraku shi va fi eliberat de blestemul "kazana".
P.S. Uitativa la ep. 132 . Nu veti regreta.
*



dap. Eu am mai vazut un FanMade cu Sango si Miroku cand aveau copii la vreo 5 ani dupa ce il omorase pe Naraku.
Alexa
Astia doi sunt facuti unul pentru altul si cred ca relatia lor va avea viata lunga,in ciuda defectelor lui Miroku laugh.gif
MsMouse [:S]
eu din pacate nu am vazut toate episoadele dar si din acelea pe care le-am vazut cand eram inca mica mi-am dat seama ca sango si miroku idk...aveau ceva special..se vedea ca amandurora le placea unul de altul si se tachinau..deci da..relatia lor ar avea sanse..mai ales ca era cumva expected ca o sa fie impreuna intr-un final
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.