Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mai Desenez Si Eu ...
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
elevor
hi, ppl ... laugh.gif
vreau sa ma (re)apuc de desen si ma gandeam sa va arat cateva desene mai vechiute, aflate deja in al n-spelea stadiu, adik mai bine de atat n-am putut ... la momentu respectiv rolleyes.gif

acum as vrea sa iau un rotring si sa pun iar mana sa scrijelesc cool.gif

orice critici sunt binevenite

user posted image

== stiu, trebe sa fac ceva cu fundalu smile.gif

user posted image

== aici am fost mai harnica si am killerit fundalu, ca era groaznic sad.gif
elevor
and now for some chibies ^.^:
user posted image user posted image
user posted image user posted image
user posted image
si diverse ... prima in pix cu gel, a doua in creion (cea mai recenta mazgalitura, nefinisata biggrin.gif)
user posted image
user posted image

idei, sfaturi, critica ...
be as mean as u can icon_twisted.gif
usagy
Ummm...se pare ca sunt prima.
In primul rand nu stiu daca sunt desene originale.
Intuitia imi zice ca te-ai inspirat din reviste, wallpaperuri dar ...poate ma insel pe undeva. U can tell me.
Ce pot sa remarc este ca ai rabdare si atentie pt. detalii wink.gif
Intradevar, la fundal sunt probleme, cateodata e mai bine sa-l lasi gol laugh.gif
Mie imi plac "mazgaliturile" rolleyes.gif
Laurentiu
Hmmm...se pare ca de cand s-a reactivat site-ul au disparut cateva post-uri prin diferite topicuri , ca si aici dealtfel.

Eu i-am spus ca este si loc de mai bine.

Si ca tot veni vorba de Sailor Moon , cadou desen de la mine pentru cei carora le-au placut aceste animatii.

user posted image
Astarteea
usagy, nu esti prima. :p S-au pierdut niste posturi de aici.

Laurentiu, mai bine ai comenta desenele lui elevor, decat sa ne faci cadouri. ;)

elevor, la primul desen, cu Serenity, chiar trebuie sa faci ceva cu fundalul. Ori il lasi alb, cum ti s-a sugerat, ori il colorezi mai atent si mai ingrijit, nu in toate directiile si nu cu atata forta. Ai putea sa dai anumite accente de culoare in unele locuri, ca sa nu fie chiar gol, daca vrei totusi sa faci un fundal.
Haruka are fundal frumos, dar efectul de ars e ciudat pe acolo.
Variantele chibi sunt dragute. Fii putin mai atenta la proportii totusi. Dar Jupiter e... uratica. E cam baietoasa, are capul mic, iar fundalul e facut prea in graba.
Ultimele doua desene imi plac, desi parca cel in pix cu gel are prea multe linii peste fata. Hasureaza fundalul, nu fata.
Rezo The Red Priest

Alea chibi sunt mortale in rest e ok chiar daca ultimele din prima serie nu prea imi plac. Primul e bun si el. Go on.
selen_dom
Cum se face ca de-abia acu am dat peste desenele tale? Imi plac mult, chiar esti destul de priceputa! wink.gif Dar pertea cu fundalul.....si desenul facut cu gel e cam nush...parca e batuta si parca are o coafura cam ciudata.
Alinna
Mie mi-au placut toate si astept mai multe desene cu sailor moon sau cu alte "personaje" nu conteaza, ale tale sa fie! Sa-mi "demonstreze ca te-ai "re-apucat" si ca nu te-ai "re-lasat" smile.gif.
Ultimul desen - cel de care spuneai ca este in creion este foarte frumos..ba nu, nu este doar frumos biggrin.gif este cel mai frumos!
Foondis
variantele chibi sunt fooooooooooooarte dragute:X:X:X:X. I want more icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif si poate faci si un tutorial, asa pentru mine, ca sunt varza rolleyes.gif
elevor
mersi de aprecieri ... nu prea mai desenez manga, incerc sa ma axez pe desen mai realist

din cate am vazut la desenele tale, trebuie sa ai mai multa grija cu liniile ... sa desenezi cu un creion (unul de duritate H, pt ca ies mai clare liniile), hasurile le poti face cu unul cu mina mai moale (2B de exemplu)

si exercitiu, mult exercitiu ... deseneaza cu model in fata si intelege-l ... nu doar copiaza-l

da-mi un desen de exemplu pentru care sa ma apuc de tutorial smile.gif
e buna o tema pentru revigorarea threadului biggrin.gif
Love-chan
Cica "be as mean as you can!" dry.gif ...Ok, incerc dar nu pot...variantele chibi mi-au ajuns la suflet! Nu mi-a placut pana acum Sailor Venus dar tu ai facut-o atat de dulce ca nu pot sa-i rezist tongue.gif Imi place cum faci umbrele, si cea in pix cu gel m-a dat gata! This is art! Congrats si te rog sa desenezi in continuare...nu ne lasa sa asteptam.... wink.gif

Felicitari inca o data si take care...
elevor
am dezgropat cateva desene zilele astea, la curatenie ... vi le fac cadou de sarbatori smile.gif
venus
Uranus si Neptun
Pluto si Saturn
Silly Moon
Moon
Mercur
Marte
Jupiter
irisim
Desenul cu Haruka, mi-a placut cel mai mult, faptul ca Haruka a fost personajul meu favorit din Sailor Moon, a ajutat un pic la asta.
Cele chibi sunt foarte dragute. biggrin.gif
Night_Baronesse
Mama cate amintiri cu sailor moon, demult n-am mai vazut poze cu ele, I love them. La Usaghi(nush daca-i scris corect...in fine) in creion mi se pare ca-i capu prea mare.
Tine-o tot asa, mana ta stie ce face!
elevor
mersic de aprecieri ... dar destul cu amintirile

proaspat scoase din photoshop laugh.gif

cornelia
irma
Night_Baronesse
te-ai intrecut pe tine, dar imi plac mai mult daca se vede ca-i facut de mana, oricum, good job si de data asta! smile.gif
elevor
continui seria cu w.i.t.c.h
will

acum imi dau seama ca nu prea seamana, sunt niste versiuni ceva mai maturizate, dar deh ... my bad laugh.gif
IchigoDemon
Wow.Frumoase desene.Si Will din W.I.T.C.H. a iesit bine.Bravo smile.gif
edinaa
De la primul desen pana la ultimul se observa o imbunatatire a modului de a desena.
Sunt foarte bune, dar trebuie sa recunosc ca variantele chibi sunt kawaii.
biggrin.gif
Kikazu
QUOTE(Kikazu @ Jun 23 2009, 6:05 PM)
da smile.gif deci sunt foarte tari in primul post a 2 a e foarte CooL :X:X

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.