Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hanyou Or Human Inu?
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
princess miyu
toata lumea stie k Inu e hanyou(tatal lui a fost youkai,iar mama lui muritoare)si o data p luna el devine un om obisnuit.cand va place de el...cand e om sau semidemon?si de ce?
Julia Joanne Black
Mie imi place de el in ambele ipostaze insa il prefer cand e om. Ce i se intampla( ma refer cand devine om la fiecare luna noua) este superb chiar daca el uraste acele zile pt ca stie ca devine mai vulnerabil atat fizic cat si mental.Cand e om isi deschide inima mai mult fata de Kagome e altfel.Imi place parul lui negru si lung si ochii sai negri.Daca intr-o zi se va face continuarea serialului sper ca autoarea sa faca in asa fel incat in ultimul ep Inu sa fol Shikonul sa se transforme in om normal si sa traiasca fericit alaturi de Kagome. wink.gif
Inu-Yasha
sigur cand e om ,mai ales cand nu e atacat de vreun demon care vrea sa profite de faptul ca e om.
Iusty
Aţi uitat ipostaza lui de Youkai (ruthless, no feelings, no fear etc) cīnd sīngele lui Inu de youkai īi curge prin vene şi īi măreşte puterile (ceva gen adrenalină). Totuşi, forma lui... naturală presupun că e cea de hanyou, iar celelalte sīnt forme de extrem, şi dacă ar rămīne īntr-una din ele, chiar şi om, n-ar mai fi acelaşi Inuyasha, ci doar un tip obişnuit, ceea ce i-ar distruge tot farmecul.
Inu-Yasha
Iusti are dreptate dar inuyasha arputea ajunge omin final chiar daca ,,, n-ar mai fi acelaşi Inuyasha,"
Anzai
ar trebui sa zic hanyou....asta -l face pe el atat de special...ma rog...
my opinion.. biggrin.gif
layla_kagome
mie imi place in amandoua ipostaze tongue.gif cool.gif icon_twisted.gif unsure.gif
denisa_hime
cred ca am mai raspuns la un topic de genul asta candva...mie imi place forma joukasareta(cand este hanyou dar are puterile youkay..ultimul eps)..dar intre hanyou/ningen..nush..hanyou ca asa e el normal..
blue_moonlight_angel
maaahhh Inuyasha sa vedem.....dak mama este muritoare shi tatal este demon ii clar e corcitura
Crystall
hanyou! hanyou ii zice tongue.gif

asa, si qm ziceam, il prefer k hanyou - e super dragutz q urechiusele alea rolleyes.gif k om...e prea vulnerabil (dar imi place si in forma asta rolleyes.gif ) laugh.gif tin minte knd s-a transf odata, mai pe la inceputul seriei park, din om in hanyou wub.gif
ice hunter
Hanyou.Fiind demon pe jumatate el simte obligatie sa ii apere cei cei din jurul sau.Acesta poate fi un dezavantaj cateodata( cand intra in capcana lui Naraku), dar poate fi deasemenea shi un avantaj. El lupta mai bine cand viata lui Kagome este in pericol.
waste
Inuyasha ca om ar fi prea plictisitor, adica ar avea ceva creier in capul pe care-l poarta pe umeri, dar ca si demon deplin, am vedea si noi mai mult sange... in animeul ala... tongue.gif
yozz
Humans are weak.
Hanyou or not hanyou he's still weak.

oh u didn't mention his other form. icon_twisted.gif
livia_c12
dak ar fi om inuyasha nu ar mai fii atat de interesant...iar dak ar fii demon tot ar mai lipsi ceva. asa ca hanyou este cel mai potrivit....este puternic ca un demon(avand si sabia) si are si sentimente. dak ar fi fost demon cine o mai apara pe kagome? dry.gif
Botan
Imi place in ambele feluri.
Totusi,mai mult cand e om, pt ca e mai...omenesc.
Are mai multe sentimente si nu stiu...am vazut Inuyasha demult si nici nu l-am vazut pe tot.
Imi place ca e mai sincer... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.