Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cupluri Din Bleach
Anime-Club Forum > Detaliat > Bleach
Pages: 1, 2
Julia Joanne Black
Ok am facut un poll ca voi votati si sa-mi spuneti care cuplu din Bleach vi s-ar parea mai potrivit. Desi in celelalt topic al meu am spus ca nu voi face acest poll totusi il fac sa mai aud niste pareri de ale voastre. smile.gif
LordMethos
ICHIGO SI ORIHIME

i like the big boobs .. gal .. ar fi o combinatie .. interesanta ...
biggg booobssss :-)
Ranma-kun
Stai ca ai uitat unul:
Inoue si tipul ala arcash (scuze dar mai uit si eu nume)
Trix
Ichigo si Rukia. No doubt about that biggrin.gif
Majin
renji si rukia. de ce??? pt ca ei se cunosc de mutl si au o conexiune ! rukia il favorizeaza pe ichigo pt ce tipu seamana extrem de mult cu un locotenet care a insemnat mult pt tipa: Shiba Kaien {fratele lu Ganju}
ichigo si shiba seamana si la caracter! sunt la fel de impulsivi , la fel de hotarati ! singura diferentza este ca shiba era nisurat si ca nu o pocnea in cap pe rukia cu picioru.in rest, sunt identici !
user posted image
Julia Joanne Black
Ranma nu i-am uit pe Orihime si pe Ishida ci am vrut sa fac un triunghi amoros.In fine.Majin, nu stiu de unde ai mai scos-o si pe asta. Chiar daca Kaien si Ichigo seamana leit au caractere diferite. Rukia nu il iubeste pe Ichigo din cauza asta. Cum a mai spus si Ranma gandeste inainte sa postezi. Eu sunt total pro Ichigo si Rukia deoarece stiu k se iubesc si arface un cuplu perfect. tongue.gif
Ayumi
Ichigo si Rukia.sunt asa sweet impreuna wub.gif
Astarteea
Renji si Rukia merg, pentru ca au foarte multe in comun. Dintr-o relatie atat de veche si de stransa ca a lor, poate iesi oricand ceva.
Nu cred ca Rukia il place pe Ichigo neaparat pentru ca seamana cu Kaien, nu mi se pare un motiv destul de bun. Adica nu iubesti pe cineva, pentru ca seamana cu prietenul mult iubit, dar mort. Cred ca il place pentru ce este, pentru ca e dispus sa o salveze, chiar daca isi risca viata, pentru ca e amuzant, pentru ca au trecut prin multe impreuna. (btw, pe ei i-am votat)
Ichigo si Orihime, da, poate, dar nu din cauza sanilor... Ar fi cel mai stupid motiv.
Orihme si Ishida Uryuu (arcasul) poate, cel putin el a tot aparat-o la nevoie si ea pe el, doar au ramas singuri la un moment dat si au reusit sa se descurce.
Phaze
renji si rukia clar. Se stiu de mult, e mai mult decat obvious ca tin unul la altul, si am mai spus, e cam ciudat cum se tin in brate si cum se uita unul la altul dupa ce e salvata de ichigo si incredintata lui renji...ar fi o lovitura de teatru sa se sarute renji cu rukia biggrin.gif
RTS-Bone
QUOTE(LordMethos @ Nov 7 2005, 12:06 PM)
ICHIGO SI ORIHIME

i like the big boobs .. gal .. ar fi o combinatie .. interesanta ...
biggg booobssss :-)
*


biggrin.gif
Majin
kagome..gandesc inainte sa postez..imi exprim parerea.si daca aiceva impotriva dovedestemi contrariu si termino cu faze de genu
QUOTE
Cum a mai spus si Ranma gandeste inainte sa postezi

deja incep sa ma irite replicile asta de 2 lei !
ja ne kozo!
Phaze
are si majin partial dreptate, e un scenariu si ala, de ce nu ? cei care au citit manga nu ai nimic de zis ? tongue.gif
cristina_skyler
well cupluri bleach huh? aici e mai serios:D si hai sa dau un raspuns serios, toti tind sa ii considere pe Ichigo si Rukia ca pe un cuplu...guys come on....Ichigo are un spirit al dreptati foarte dezvoltat:D si daca trece prin toate astea pt a o salva pt Rukia este pt ca vrea sa-i intoarca un "favor", ceea ce mi se pare normal, apoi relatia Ichigo /Orihime incepe sa prinda contur mai ales de cand Orihime i-a zis lui Matsumoto ca se simte geloasa pe Rukia (manga readers stiu despre ec vb), cine stie....face cineva pariu....oare care va fi primul cuplu din Bleach? biggrin.gif
Phaze
hah cristina e adepta a teoriei favorului intors de Ichigo, foarte bine foarte bine biggrin.gif Primul cuplu ? Rukia + Renji !
cristina_skyler
Well cand vine vb de Ichigo, Renji, Rukia si Orihime nu ma pot pronunta, dar un viitor cuplu pt care bag mana in foc este Hitsugaia si Hinamori......opa ...uite ce coincidenta......Rukia+Renji....Inoue+Ichigo....Hitsugaia+Hinamori.....nu ma luati in seama:))
Trickster
Mnoa ca amu am vazut si eu topic-ul asta sad.gif. Am cam zis dincolo ce cred... o sa fie o gramada de tensiune si nimic. Poate undeva in viitorul indepartat. Cat despre Renji si Rukia, cum s-a mai zis, au o gramada de trecut impreuna, dar tocmai d-aia nu o sa fie nimic - daca tot au atata trecut de ce nu o fost deja ceva?

Mdea... o s-o tina tot asa cu tot felul de triunghiuri dubioase si aluzii vagi. Si pe urma o sa se culce Youruichi cu Ichi tongue.gif
Trix
Se iau in considerare si fictiunile care il pun pe Ichigo cu the Quency? tongue.gif laugh.gif

Dar, la cat am vazut eu (currently at episode 54) nu cred ca o sa fie ceva. O sa existe tensiunea unei relatii intre Rukia si Ichigo sau Rukia si Renji, dar serialul/manga pare sa se axezepe lupta, Shinigami...nu romance
Kagome-chan
Ichigo & Rukia ! Au acelasi spirit, acelasi caracter ! laugh.gif
Ichigo+Orihime? dry.gif Ma voi mai gandi la asta, desi nu se potrivesc deloc.
REnji+Rukia ?????!!! Asta sa stiti ca mi-a pus capac . blink.gif
Animal
Dar ichigo cu pisica in forma de femeie aka ex-captain *instert name here* of special ops team nu vati gandit ?Nu mai stiu numele pisicii...rats?! biggrin.gif
Duncan
QUOTE(Animal @ Jun 20 2006, 11:17 AM)
Dar ichigo cu pisica in forma de femeie aka ex-captain *instert name here* of special ops team nu vati gandit ?Nu mai stiu numele pisicii...rats?! biggrin.gif
*



Yoruichi ? cam deplasata insinuarea. Yoruichi nu e mai mult decat o figura de cameo , care sa ajute la dezvoltarea povestii. Cam la fel ca Urahara, intr-o anumita masura. Cred ca singurele momente "pseudo-conjugale" dintro Yoruichi si Ichigo sunt alea premergatoare bankai-ului la Ichigo , cand Yoruichi i-a aratat *ass*et-urile femeiesti , poate pentru ca trebuia sa i se adauge o latura mai joviala la cea opusa, pe care a avut-o pana atunci. Si eu votez tot Ichigo si Rukia , dar doar ipotetic. Pana la urma , banuiesc ca si poll-u asta are fundament ipotetic smile.gif
Animal
Glumesti ! smile.gif Yoruichi + Ichigo = love nu vedeti voi ... se citeste in ochii lor iubitori ... in privirile amoroase si in gesturile tandre . Pe Rukia nu o vad cu Ichigo NOT IN A MILION GAZILION YEARS ! Mai degraba Ichigo + Orihime smile.gif (yep yep smile.gif merge merge am si votat )
Trickster
Ichigo/Orihime? Neah, too abvious, cu toate ca erau aluzii prin manga. Eu intotdeauna m-am gandit ca mere mai bine Ishida/Orihime smile.gif.
Animal
... Ishida/Orihime ... Ishida ???!?!? SI ORIHIME ? Esti nebun ?!?!? Pft ... go go Orihime ! E atenta la Ichigo si se tine dupa el tot timpu si incearca sa il ajute tot timpul...Nu il merita Rukia enervanta care il baga tot timpu in incurcaturi :| nici nare boobs !!!! Ce sa mai zic de Ishida...the guy can sow teddy bears and other stuff...are ochelari si e un geek !!! Nu are ce cauta cu za cute Orihime .

Folosind argumentele de mai sus ajung la imediata si evidenta concluzie ca Ichigo si Orihime are a match made in Soul Society!
Trickster
Oh come on! Cum ramane cu toata chestia aia cu printesa din turn? Ca sa nu mai vorbim de cat se tot cearta! Orihime/ishida merge tocmai din cauza contrastului, plus ca-i trebe si ala ala cu ursuletii o prietena, ca altfel e prea suspect tongue.gif. Oricum n-ai vazut in filler ce ladies man e biggrin.gif ? Si nu ti se pare ca Orihime/Ichigo e prea... oranj?
Animal
Pft...tocmai...cuplul e prea orange ca sa acopere inimioarele rosii din jurul lor ! Si sa faca reclama la Orange .
Trickster
Nu, ca trebuie orange cu negru, ca sa iasa copii cu par realist! Si poate ca la orihime ii place de fapt de prietena aia a ei cu karatele biggrin.gif. Sau o sa fie pentagon amoros cu Ishida/Orihime/Ichigo/Rukia/Renji.

Oh, si Urahara/Yoruichi all the way... that guy is a pimp, look at the hat! tongue.gif
Animal
Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooo WAY !!!! Urahara?!?!? More like bum of the street ! Yoruichi + Ichigo = good things to see .


"Si poate ca la orihime ii place de fapt de prietena aia a ei cu karatel"

yeap...good ideea smile.gif incepi sa te dai pe brazda biggrin.gif ichigo + orihime + karatista = lav <3

Renji , Rukia si Ishida sa faca ce vor intre ei >_<
Trickster
Hahaha, chiar tu ai zis mai sus ca Yoruichi + Ichigo = never! biggrin.gif
Si imi place rukia, n-o arunca in nişa! Cu toate ca ichigo + orihime + karatista, hmmm... nu, nu pot! E ichigo + orihime + karatista + rukia, ca sa se compenseze oranjul, si Urahara + Yoruichi + Soi Fong, si renji si ishida se duc dupa locotenentul lui Hitsugaya! Rezolvat >_<
Animal
"Yoruichi + Ichigo = love , nu vedeti voi ... se citeste in ochii lor iubitori ... in privirile amoroase si in gesturile tandre ..... "


Asta am zis...unde vezi tu ca as fi zis ca "Yoruichi + Ichigo = never!" ???? tocmai ,am zis ca e un secret love mai presus de dorintele pamantesti efemere.....


Hmmm...e o chestie si ce ai zis...dar rukia ar strica tot peisajul...mai bine asa
Ichigo + Orihime + Karatista + Yoruichi care este repede urmata de + Soi Fong si asa se balaseaza si orange-ul si mai apar si mai multe fete biggrin.gif . Isi face harem cel mai bine...si ma invita si pe mine biggrin.gif .

Ceilalti poa sa alerge dupa locotenentu lui Hitsugaya sau sa inceapa in particular un yaoi (ew).

Trickster
Mancat o virgula, n-am vazut pasiunea tongue.gif .
Si nu merge, ca Soi Fong nu poate sa urmeze dupa Yoruichi, ci numai impreuna cu ea! Crezi ca face Soi Fong ceva fara Yoruichi?
Si ia sa facem ordine: la inceput Ichigo + Rukia, pe care o paraseste pentru Orihime, care ii plac pisicile si vine si Yoruichi cu Soi Fong, care nu se desparte de Yoruichi, dar vine si karatista ca sa nu fie lasata pe dinafara. Dar Ichigo nu face fata, asa ca vrea sa-l cheme pe Urahara, dar surpriza, cand Urahara isi da jos palaria de pimp is de fapt eu tongue.gif. Si eu o chem inapoi si pe Rukia. Na, toata lumea happy (inclusiv aia ramasi, care se duc dupa locotenentul lui Hitsugaya, sau se muta in alt serial cu yaoi cu tot - ew).
caroline
Mi-e mi-ar placea ca Rukia sa ramana cu Renji. Au un trecut impreuna si se cunosc foarte bine. E clar ca Renji o iubeste. De ea nu prea stiu ce sa spun in privinta asta. Mie asa mi-ar placea sa fie.
Pe Orihime o vad cu Ishida, sper ca i-am scris bine numele, se potrivesc.
De Ichigo, chiar nu stiu ce sa spun, cu cine sa ramana el.
Crystall
io-l sustin p trickster - ishida si orihime se potriv mult mai bine tongue.gif in rest, e de vaz q triunghiul ichigo-rukia-renji, desi eu inclin spre ichigo-rukia biggrin.gif
Miroku-san
Mi se pare destul de logic ca Ichigo sa fie cu Rukia....Ichigo a facut atatea ptr. Rukia...a salvat-o..aparat-o....si asa mai departe..dupa mine sunt promisi unul celuilalt....si destinu tot timpu o sa ii tina uniti.....asa ca....vati dat seama cum continua tongue.gif
Trickster
Nea, chiar e Inoue + Ichigo, e clar din manga-uri si o sa fie si-n anime-uri imediat. Nu stiu, mi se pare din ce in ce mai plauzibil asa, orange people should stick together and all that...
Crystall
darn.... treb sa cit si eu manga aia... dry.gif is it true? inoue&ichigo? unsure.gif ramane de vazut tongue.gif
anyaanimelover
QUOTE(Trickster @ Aug 30 2006, 02:00 PM)
Nea, chiar e Inoue + Ichigo, e clar din manga-uri si o sa fie si-n anime-uri imediat. Nu stiu, mi se pare din ce in ce mai plauzibil asa, orange people should stick together and all that...
*



WHAT?!?!?!?! ce vrei sa spui? biggrin.gif
pls pls pls zii un citat sau o situatzie sau cel putin capitolu din manga
pretty please biggrin.gif
damn inoue icon_twisted.gif
DarkRaitei
auzi..inoue+ichigo din manga-uri...pe asta de unde ai mai scoso....creca ai citit alt manga....dont get scared people..nothing is certain...daca chiar te uiti dupa manga ar putea sa fie ichigo+nel >:)...shes not that bad cand nu e in chibi form...sorry for the spoiler but meh...tongue.gif
Shinigami Kid
Dark oricum chestiile de genu sunt mai mult fanfic nu au nici o leg cu ce se prezinta in anime sau manga biggrin.gif . Cat despre spoilerul tau nu pare a fi spoiler laugh.gif . Nu prea gasesc rostul la topicurile de genu .
Trickster
Cum bre, amu dupa ultimele informatii eu zic ca o sa fie Inoue+Nel, indoliate dupa Ichigo.
andrutz4
eu cred ca mai bine merge Orihime + Ichigo = Lav stori smile.gif
mai ales ca Orihime a realizat inaintea Rukiei ca este indragostita de Ichigo (dupa ultimele ingormatii). De fapt Rukia nu a dat nici un semn ca i-ar place de Ichigo.
Manga nu citesc, dar am mai vazut pe net chestia Nel(adult form) + Ichigo.
Love-chan
Hm, parerea mea ar fi urmatoarea: Rukia cu Renji, Orihime cu Ishida, pentru Ichigo inca nu vad o jumatate =_=, Yoruichi cu Urahara XD. Anyway, asta e parerea mea dupa ce am vazut 105 episoade, pana pe la 160 si ceva poate am sa-mi schimb cateva pareri tongue.gif
eyes_fire_blood
Mai bine sta Orihime si Ichigo e un cuplu mai bun su ar trebuii sa fie Icjigo si Rukia dar totusi Ichigo se chinuie sa o salveze pe Rukia asa ca cred ca o place mult.
Terry_SOAD
Pai nu stiu de celelalte cupluri, dar Ichigo si Rukia e evident perechea in jurul caruia evolueaza povestea, la fel ca Yusuke si Keiko din Yu Yu Hakusho.
Deus
ICHIGO SI RUKIA
dar cu totii stim ca in serial Orihime va fi the girlfriend sad.gif
Cum puteti sa votati Renji si Rukia?! ei sunt mai mult frati decat bf si gf!!!
EcsTasY
ichi + rukia
orihime sucks unsure.gif
AngelFay
Ichigo si Rukia daca ar fi impreuna ar face cel mai frumos cuplu.......dar nu prea cred ca o sa se intample sad.gif .
Cat despre Rukia si Renji ............au o prietenie prea lunga si frumoasa ca sa o strice happy.gif .
mikki chan
Pai....Bleach e un shounen si in acest tip de anime-uri, nimeni nu ramane cu nimeni. Dar daca as vedea un sarut intre Ichigo si Rukia as fi cea mai fericita biggrin.gif
Cand m-am uitat prima data la Bleach, cam la primele 4 episoade m-am gandit ca e imposibil ca in final Ichigo sa ramana cu Rukia, ea urmand sa se intoarca in Soul Society acolo unde ii este locul, iar Ichigo sa ramana cu o tipa obisnuita gen Orihime. Dar cuplul Ichigo/Rukia e totusi mult prea tare!!! In plus imi plac cuplurile: Orihime/Ishida, Hitsugaya/Hinamori, Urahara/Youroichi, Matsumoto/Gin, cat despre Renji....poate ne va soca pe toti si va ramane cu Tsatsuki laugh.gif Cele mai tari cupluri ar fi chelul si sora lui Asano sau Kon si Ririn biggrin.gif



Ceva, ceva ...tot o sa se intample intre Rukia si Ichigo...Stiu sigur!!! icon_twisted.gif
Trickster
Stai asa, ca cred ca ai incurcat un pic cuplurile... deci: Orihime/Ulquiora (can not deny the attraction tongue.gif), Hitsugaya/Matsumoto, Urahara/random celebrities, Yoruichi/Soi Fong, Ishida/all_alone_poor_dude... tongue.gif
mikki chan
Yeah!!! Noises! Noises! tongue.gif Nu accept altceva decat cele care imi plac mie icon_twisted.gif In plus, nu cred ca big hitsugaya's head ar incapea in "mica vale" dintre sanii lui Matsumoto. Mai bine Hitsugaya/Karin pentru ca au aceeasi inaltime. Dar totusi, poor Karin; Shiro-chan e cel mai nesuferit personaj ever unsure.gif
IchigoDemon
Ichigo si Rukia sunt cei mai tari!Le sta bine impreuna smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.