Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Afise Si Fluturase
Anime-Club Forum > Forum > Develop
Coyotee
Ok, iata ce vreau de la voi. Vreau sa vad ce afise / fluturase ati putea face pentru site.

Care e ideea cu astea? Cu astea sa facem putina reclama la site prin facultati / licee / scoli sau prin alte locuri publice (sigur credeti ca e aiurita chestia asta dar merita sa incercam tongue.gif )

Marimile dorite pentru afise sunt A4 si/sau A3 (cum preferati) iar pentru flururase, sa fie aprox 4 pe o foaie A4.

Premiile inca nu au fost stabilite pentru cele mai bune 3 afise / fluturase dar vor fi stabilite in curand biggrin.gif

Astept parerile voastre aici (ca si afisele si fluturasele tongue.gif )
^Dash^
hihi sweet... acuma o sa imi demonstrez talentul de a crea un afis... abra caaaaa daaa braaa.... haaaaaaa.... ooopz tongue.gif laugh.gif did it work? darn!
Anyway, gg Coyotee... dar sa vedem cine o sa le imprastie prin licee si facultati wink.gif
Revin cu postere dupa ce imi fac tema la seminaru de fizica (hate that teacher )
transe
...nice..one question though:Ce ar trebui sa scriem pe afishe?? unsure.gif Ah da...shi in cat timp trebuie terminate?
Coyotee
Timpul nu este inca determinat (o sa fie de cel putin o luna).

In privinta la ce sa scrii pe afis. Fiecare ce vrea sa scrie pe el, dar binenteles sa contina adresa site-ului ( http://www.anime-club.ro ) cu titlul Anime-Club si optional Prima comunitate de anime si manga din Romania. In rest, se pot adauga orice alte texte vrei.
Odeena
Okay... o sa incerc si eu sa fac cateva modele de fluturasi. Count me in! biggrin.gif
Ranma-kun
Well prin Timishoara am sa ma ocup eu de printat si lipit. Si am sa incerc si eu sa fac nishte afishe tongue.gif
axi
nu trebuie neaparat sa fie foarte complicate si incarcate ... parerea mea ... trebuie doar ca mesajul sa fie simplu si clar ... si interesant ptr lume.
am imprimanta si pot scoate cateva ... cu mai mult nu pot sa va ajut ca nu imi permite timpul
Coyotee
Inca un mic hint: cand folositi imagini, folositi imagini din anime-uri date la televizor la noi sau din cele mai cunoscute (dragonball, sailor moon, inuyasha, etc.). Asta sigur va atrage atentia celor care le vad.
Immortality
Ok,o sa incerc sa fac cateva.Dar nu promit nimic.A,si inca ceva:orice afis se face cu un scop.Adik,nu putem scrie ca ii asteptam pe forum.Suna aiurea.dar putem face un loc de intalnire.Ma refer pt fiecare din orase. Adik ceva de genu:
"S-a inffintat prima comunitate de anime si manga din Romania.Filiala -orasul- va asteapta in fiecare -zi din saptamana dorita- in fata -un loc d eintalnire la ora -o ora dorita-"
Tenshi
De ce nu, Immo? Nu e aiurea sa faci reclama la un site. Anime Club e un loc accesibil (aproape) tuturor. Ca in ziua de azi cam oricine are acces la internet. :3 Si oricum pentru multi e mai simplu sa intre intr-un loc virtual decat sa-si arate fata la o intalnire unde poate se va simti ca un pusti nou-venit in clasa. :D
APoKLips
Intilnirile cer timp si cat de cat putina cunoastere despre cei cu care ai de a face. Consider ca primele afise sa se adreseze oamenilor strict pentru intrarea lor pe Portalul Anime-Club.ro si de aici incolo incepe si restul.
zeri
Afisele ar trebui sa faca privitorul curios asupra fenomenului anime iar aceasta curiozitate sa il aduca la site-ul nostru smile.gif Deci o fraza care nu trebuie sa lipseasca este ceva de genul: Stii ce este un anime?
ICE
genial smile.gif
ma pun pe facut un afis cand ajung acasa... dar eu ma gandeam la ceva mare... adik FOARTE mare... Coyotee, sti la ce ma refer smile.gif.
daca e vorbim noi Coyotee si vedem poate tragem la mine la servici o parte din ele... cu distribuirea... ajut cu cea mai mare placere.
Coyotee
Ce se mai aude cu afisele care ziceati ca le faceti? Ati abandonat ideea????
^Dash^
Doamne frate la carutza de calculator pe care o am stateam cate 10 secunde sa aplice un efect mad.gif ... dar prin lupte seculare am reusit sa randez posteru' asta... o sa il mai modific daca vor fi pareri pozitive despre el...
rolleyes.gif check it
[attachmentid=207]
Kisa
@^Dash^: Mey... daca nu ar fi cuvantul anime acolo, nici nu l-as baga in seama... si chiar si asa, l-as remarca mai greu. Mi se pare ca nu are nik care sa-ti "ia ochii" (ca sa zic asa)... care sa te faca sa intorci capul cand treci pe langa el.

P.S. Gomen, dar asta e parerea mea (De gustibus tongue.gif ).
^Dash^
Mda... am un nou proiect in curs de desfasurare... se pare ca oricum nu o sa faca nimic, nimeni cu ele, dar macar mai exersez.
e format A3 acesta deci e mult mai mare laugh.gif

[attachmentid=210]

Pareri constructive again? tongue.gif
blackinque
>_O

nice design ... a tad more colour ...

acum trebuie sa plec la scoala, stiu deja ce poze o sa folosesc, cand ma intorc ma apuc de lucru smile.gif

O_<
Kisa
QUOTE(^Dash^ @ Dec 11 2005, 09:40 PM)
Pareri constructive again? tongue.gif
*

rolleyes.gif Don't really like the girl. unsure.gif But don't be mad... tongue.gif Nu stiu exact in ce se reflecta soarele acolo (probabil in bratara ei or smth), dar prima mea impresie a fost ceva de genul "unde a fugit un san?" laugh.gif
Mey... nu pot spune ca ma pricep la asa ceva, dar d c nu incerci sa fol culori mai vii? Ceva care sa te fortzeze parca sa-l remarci... tongue.gif

P.S. Again... de gustibus... tongue.gif
ICE
ok... se pare ca dash a postat mai repede ca mine... argah tongue.gif

voi amana lucru la cel mai nou AMV si ma apuc de poster... hehehe vine concurenta tongue.gif

PS: sper sa nu "moara" si acest concurs ca cel de bannere...

LE: da chiar... unde e un... san!? blink.gif laugh.gif
in rest... X-ul seamana izbitor cu cel de la XBOX tongue.gif... iar mana dreapta parca e mana lu rambo tongue.gif smile.gif).
imi place mai mult primul...
^Dash^
Ma, poza am luat-o si eu de pe net, ca nu ma apucam sa desenez personajul de la 0 (lene tongue.gif).... si avand un desen excesiv de mare nu prea am avut multe de ales... cat despre X... da, este o copie a celui de Xbox... am facut niste experimente gen si am facut o clona asemanatoare.... daca te uiti atent o sa observi pe unde am niste mici nereguli (inca nu sunt un expert in vectorizari si desen calculat).
blackinque
>_O

sample 1
sample 2
sample 3
take your pic ... rapid, simplu si batator la ochi dry.gif o sa incerc sa pun imagini din anime-uri mai putin cunoscute ... when i get into the mood

acum ca mai uit mai indeaproape, ^Dash^ are un design chiar interesant ... if ye want my opinion ... continua pe ideea asta

O_<
ICE
dupa cum am promis, uite unul din cele doua afise pe care le voi face... fluturasii vin si ei... vin...

AFIS (HQ)

nu prea am respectat dimensiunile... dar am zis asta de la inceput tongue.gif... oricum se poate redimensiona. este un pic cam mare... 1.6MB, dar este la calitate foarte buna.
^Dash^
ICE unde ai gasit poza la dimensiunile alea? ma intereseaza si p mine... sa am de unde alege si eu cateceva
ICE
Dash, poza e din colectia mea personala de anime pics tongue.gif. sincer nu mai stiu de unde am luat pozele... ca am cam 20.000 de poze anime, nici nu mai stiu care si de unde... dar esti invitat pana la mine sa iti alegi ce vrei wink.gif. daca e, treci pe la mine dupa 4... ca atunci vin de la munca.
Anzai
n-am ,din pacate, idee cum se face un afis pe comp sad.gif
dar cred ca un afis care va atrage atentia ar fi:
1 cu personaje din mai multe animeuri shounen dar si shoujo, cu cele mai reusite poze ale lor care sa le faca sa arate cool chiar si pt cineva care habar n-are de anime
si 2: prin poze ar trebui sa se vada ca anime nu-i ceva comparabil cu desene animate de pe cartoon se jetix...ca ii ceva pt adolescenti,tineri,adulti...stiti si singuri in in tara asta majoritatea tinerilor cred ca tot ce-i desenat e ceva pt.copii si ca e un kkt plictisitor.
afisul ar trebui sa le dovedeasca contrariul...
asta-i opinia mea smile.gif si sincer as vrea sa vad niste astfel de afise aici prin timisoara,sper sa fie asa!
poate invat si eu cum se face si ma apuc si io de treaba smile.gif
cat despre fluturasi asta n-ar trebui sa fie greu...numa sa-mi vina o idee rolleyes.gif
linda
uite si un model deal meu...poate un pic prea incarcat tongue.gif
user posted image
blueazazel
nu stiam de concurs sau de thread .... bagam si eu un afis 2 de ale mele
dar poate totusi nu e tarziu
Adela
QUOTE(Coyotee @ Dec 10 2005, 12:48 PM)
Ce se mai aude cu afisele care ziceati ca le faceti? Ati abandonat ideea????
*

asta ma intreb si eu acum smile.gif cred ca tu esti singurul care imi poate raspunde...ati abandonat ideea cu afisele?
Ranma-kun
Nu am abandonat ideea cu afisele insa momentan avem prea mult pe cap cu site-ul, ashteptam mai intai sa-l dezvoltam mai bine inainte sa facem afise and stuff. Iar cat de curand o sa avem si altfel de reclame smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.