Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Love Hina
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Romantic Anime > Love Hina
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Bawmwolle
Mai, mai , mai, Andrixnet, imi place cum vorbesti!Way to go, kid :oops: Esti un adevarat fan Love Hina!CAnd ne intalmin sa vorbim ??
Thor
Da, ai dreptate aici! Mai rar gasesti o dragoste asa matura si unilaterala(0% egoista)intr-un trup asa de mic.Shinobu sa traiasca."Look at her!Our girl is all grow up!" biggrin.gif
andrixnet
Sethi : hehe, gasim noi momente. (PM me)
Thor
MAi ,mai , ce relatii aici: PM me... si alte alea.... Mai ceva ca Naru+Keitaro.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Bawmwolle
Cred ca relatia despre care vorbesti, adica Naru+Keitaro, nu era o relatie in adevaratul sens al cuvantului.Naru nu recunoste ca il place decat in ultimul moment, si atunci pnetrun ca nu are alta alternativa.Si nu uita ca nu exista episod in care Keitaro sa nu fie primitorul unui faimor Naru-Punch.
andrixnet
Apropo, cati ati citit si manga, nu numai anime?
Bawmwolle
O sa il iau de la Urfe in viitorul car mai apropiat.
andrixnet
L-as pune undeva la DL, da' nu stiu unde, ca-s vreo 500MB ... (14 volume)
Bawmwolle
Receent am jucat un rom Love Hina.La sfarsit te poti combina cu oricare dintre fetele din Hinata Sou.Asta inseamna ca fiecare il iubeste pe Keitaro in felul ei, incepand cu Naru si pana la Sara.

Legat de faptul ca Shinobu are o dragoste nobila pentru Keitaro, eu cred ca si acesta din urma are acelasi sentiment pentru Naru:pentru a o face fericita, a zis:Narusegawa likes Seta-san!".
Thor
Te referi la Keitaro? Ca are o dragoste nobila pt Naru? Sau la cine? Ca eu n-am inteles.Dc te referi la Keitaro, cred ca ceea ce a spus a fost un moment de slabiciune.Lasitate....Credea ca nu se poate compara cu dragoste ce i-o purta Naru lui Seta . :wink:
Bawmwolle
Ma refeream la ce a zis Keitaro cand a aflat ca Naru il place pe Seta-san.Ceea ce a zis da dovada de aceeasi dragoste nobila care o caracterizeaza si pe Shinobu(pentru Keitaro).Baiatul nu s-a gandit ca ar putea-o pierde pe Naru, ci doar voia ca ea sa fie fericita.
Thor
Sa zicem pentru un moment ca ai dreptate...Dar tot cred ca mai degraba a fost o combinatie intre lasitate si dorinta de fericire a celui iubit.Keitaro este pentru mine un fel de mirror image... :oops: .Cateodata pur si simplu nu gasesc cuvinte pentru a ma exprima, sau a-mi exprima sentimentele, si de multe ori se intampla sa las totul sa treaca pe langa mine.Asta e...sunt mai shy de felul meu... :oops: ... Dar, anyhows... :wink: ... Nu poti nega (Sethi) o legatura stransa intre Naru si Keitaro, inca de la inceput.La ce ma refer? Ei bine, la momentul in care Naru ii cere o explicatie lui Keitaro, chiar la inceput, la Hinnata...Cei doi sant langa springul ala (hot spring sau ce era) si la un moment dar, Naru aluneca pe un sapun si cade peste Keitaro, care ramane fara ochelari.Atunci Naru spune ca pare chiar dragut :wink: .Asta a fost doar un exemplu.Legatura dintre Naru si Keitaro este stransa inca de la inceput.
Chim3ra
Eu de una m-am imprastiat de ras laugh.gif dar imi spune si mie cineva ce se intampla in episoadele 19-24 ca nu le am :cry: de la 18 am sarit la 25 si cred ca am ratat multe :'((( imi povesteste cineva?si in orice caz sper ca sunt 25 de episoade sau sunt mai multe?si am ramas in urma?iar alta chestie...Spring si winter editionul unde se incadreaza...aoi altceva...mai am si 3 episoade de Love Hina Again...is cam confuza :roll:
zeri
Eu as zice ca ordinea de vizionare e urmatoarea:



Love Hina seria (cele 24 de episoade), Motoko Special (ep 25), Christmas Special, Sping Special, si pe urma Love Hina Again (cele 3 episoade)



Iar pentru rezumatul episoadelor incearca: http://www.koolpages.com/happyanime/lovehi...ina/lhina0.html
Chim3ra
Exact in aceeasi ordine m-am uitat si eu cum ai scris mai sus numai cu episoadele 19-24 lipsa tongue.gif Acum de o ora am terminat murind de ras la faza cu "Adult kiss" si replica lui Shinobu cu "Kiss kiss kiss" tare de tot laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif 8)
Bawmwolle
Hmm...ai pierdut ceva.Poate iti dau eu episoadele ce iti lipseesc.



Zeri, mie nu mi se pare ca ep 25 e un special, pur si simplu nu are legatura cu precedentul.
zeri
Pai uitate si tu pe animenfo la Love Hina si ai sa vezi ca ei zic acolo ca are doar 24 de episoade, iar eu am citit pe multe siteuri despre episodul 25 care este considerat Motoko Special.
Bawmwolle
Am reluat seria pentru a-mi aminti detaliile.M-ati contrazis cand am spus ca nu Naru este the promised girl, discutia s-a inchis, dar am avut dreptate.Chiar ea zice cain urma cu 15 ani avea 2ani, nu putea sa fi facut o astfel de promisiune.
Thor
Cred ca s-a recunoscut tacit de catre toti ca Naru nu era promised gril, dar nimeni nu era gata sa recunoasca...Cred ca vorbesc pentru toti cand spun ca as fi vrut ca Naru-chan sa fie fata din promisiune...asta e...>>win some>>lose some...ei sa fie fericiti si sanatosi...Eu tot am un bug pe creier...cum are Keytaro norocul chior (as putea spune chiar orb) de a nimeri in pensionul ala plin de fete...luckyyyyy!!!!!!(K.o.r. ...Kurumi sau Manami...nush exact care zice mereu asta)...Stie careva de vreo oferta de genul: Se cauta Kanrinin(parca asa era, daca nu...gomen) la un all-girls pension...ok?...Astept cu nerabdare...

:wink:
Bawmwolle
Noroc?Anime, Thor, anime!
Thor
[quote=Baumwolle]Noroc?Anime, Thor, anime![/quote] /sweat

Dap, noroc, anime, si toate cele >>>am facut o simpla referire la "conditia favorabila"(ca sa nu zic noroc>>>vad ca ai ceva impotriva acestui cuvant/omg) in care se afla Keytaro>>>si la cat de mult as vrea sa fiu si eu in locul lui(daca te consoleaza cu ceva, gandeste-te asa: mi-ar placea sa joc intr-un film sau piesa de teatru cu aceeasi tema)>>>I was only imaginating stuff(happy stuff)...Tocmai ce ma gandeam ca cei care au facut animeul aista

au gasit o idee care face appel mai ales la garc,ons :twisted: Si finally>>>Noroc=anime=ghinion=viata=moarte=pace=razboi=o lume intrega=tot ce vrei>>>amine este tot si mult mai mult >>>inglobeaza o multitudine de sentimente si trairi>>>misa like amine!!! /love



P.S.:Protestez in acest sens fata de postarile ce contin mai putin de 10 silabe :wink: /omg /cry sad.gif :oops: biggrin.gif /!
Katy
mama da mult s-a mai postat. Nu ma incumet sa citesc tot ce s-a scris pana acu. Mi-a placut animeul desi am fost influentata de majoritatea povestilor de dragoste pe care le-am vazut vara trecuta si desi au trecut 3 luni de cand l-am vazut as remarca ca in general, nu numai in Love Hina, pers le trebuie tare mult sa faca un pas, in orice... Poate mi se pare mie dar in zilele astea lucrurile merg f repede.

Acuma nici nu mai stiu: Naru era fata pr5omisa? Parca da dar nu mai stiu bine.
Bawmwolle
Din pacatee, lumea animeurilor este diferita de cele mai multe ori de realitate...Cat despre fata promisa, eu nu cred ca era Naru.De fapt sunt sigur de asta.Fata respectiva era Mutsumi.
Katy
dar se zice ca nu era ea... parca... /sweat /?
zeri
Read and weep: http://www.jupiterstar.com/anime/lovehina/...s_epilogue.html



Este vorba despre cdul audio care continua povestea dupa cele trei episoade din Love Hina Again. Eu l-am avut pana acuma, l-am ascultat dar am inteles mai mult de-o gramada din el, fiind in japoneza. Cititi ce scrie autorul site-ului jos de tot.



Deci dupa parerea tuturor, si dupa impresia pe care o lasa autorul anime-ului atat prin serie cat si prin OST, o declar pe Naru fata caruia i-a promis Kei.



Si in plus de astea, am facut rost de varianta OGM a serialului, care se vede boboc, si am inceput iar sa ma uit. Sunt la episodul 10. Sper ca la sfarsit sa fac un log prin care sa evindetiez ca Naru e fata aceea.



So...eat your heart out Sethi-kun biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Thor
Well...tot ce pot sa spun e ca imi pare bine k s-a dovedit chestia asta...sau in fine...k sunt tot mai multe sanse de a fi adevarat acest lucru...deep down i kindda hoped it turned out this way....Naru si Keitaro were ment for each-other....from the begginin'... /love ....
Tenshi
N-am mai citit chiar tot ce s-a spus pana aici, dar....



.... eu am inteles asa (beware, it's SPOILER):



Keitaro si Naru se jucau in fiecare zi in nisip la Hinata Inn. Naru era micutza de tot si nu stia inca sa vorbeasca iar Kei avea aproximativ 4 ani... Intr-o zi bunica lui Keitaro o aduce intre ei pe micutza Mutsumi, un neam mai departat al familiei lui Keitaro, (tot de 4 ani), care avea un ursulet de plush si, de buna ce era, i l-a daruit lui Naru... care, apropo, era foarte geloasa ca cei doi se inteleg de minune (cum am mai spus, ea nu stia inca sa vorbeasca).

Mutsumi i-a spus lui Keitaro ca atunci cand vor fi mari trebuie neaparat sa mearga impreuna la Universitatea din Tokio (Todai) iar el a promis si... asa a ramas... tongue.gif Iar micutza Naru care se chinuia si ea sa iasa din anonimat, auzindu-i pe cei doi micutzi, a reusit sa ingaime si ea primul ei cuvintzel: TODAI! biggrin.gif (Amintitzi-va ca intr-un episod mama lui Naru povesteste ca primul cuvant al fetei a fost todai si de atunci este "obsedata" de aceasta universitate). Dupa toate astea, Mutsumi s-a mutat departe cu familia (in Okinawa, parca). Cat despre Keitaro, nu s-a mai intors la Hinata de atunci...



Asa ca Mutsumi este fata lui Keitaro, dar destinul a facut ca Naru sa fie cea de care el se va indragosti. You know, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Lucrurile sunt clare. Cand s-a aflat totul, Keitaro s-a mutat cu Mutsumi, a incercat sa isi tina promisiunea, iar Naru s-a retras... Bine ca nu a ramas asa... :wink:
zeri
QUOTE
Mutsumi i-a spus lui Keitaro ca atunci cand vor fi mari trebuie neaparat sa mearga impreuna la Universitatea din Tokio (Todai) iar el a promis si... asa a ramas...




...hm...pai asta nu prea s-a intamplat. La sfarsitul episodului 24 cand vorbesc Naru si Mutsumi, ni se zice clar ce s-a intamplat. Extras din ogm-ul cu pricina smile.gif :



Naru: You're not the girl he made that promise with?!



Mutsumi: I told you, remember? A long time ago, there was this boy that I liked a lot. And one day, I heard that boy make a promise with another girl....that they'd get into Tokyo U together. Ever since that day...



Keitaro jumped to his own conclusions, so I thought I'd play along for a while.



Naru: Who's the girl from Keitaro's past, then?



Mutsumi: There are lots.



Naru: Wha?



Mutsumi: I'm sure that we now reside in his memories as well.





So...daca Mutsumi nu a fost, iar impreuna cu Keitaro nu a mai fost nimeni in perioada aia la Hinata Inn, nu ramane decat Naru... /happy.gif
Tenshi
SORRY! MY Mistake!!! Eu m-am bazat pe primele episoade!!! /omg /smile /happy.gif
Majin
din cate stiu eu,mitsune ii spune asta lui naru pt a o face sa se simta mai bine..dar sar putea sa gresesc..in plus,nu cred ca cineva care a vazut seria nu sia dorit ca naru sa fie fata care trebuia sa intre cu kaitaro al Tokyu U...
elf_kid
sal am auzit k love hina e foarte fain serialu si as vrea sa il vad si yo...deci care poate sa ma ajute is din tm(timisoara)da fac shimb si prin posta....care aveti serialu datimil si mie va rog..10x
zeri
Uita-te aici la lista mea si da-mi PM cu ce vrei, impreuna cu numele si adresa si se rezolva.
Majin
elf-sama..de ce nu te uiti prin listele alea de la cereri???
aneresia
nu am stat sa citesc toate cele 10 pagini dar o sa-mi spun parerea....... un anime amuzant....... eu am ras la fiecare episod.......
dintre personaje mi-a placut Kaolla Su.. mai ales partea matura a ei. Super dragutza........ shi nebuna. ca sa zic asha........ dar in sensul bun biggrin.gif.......... trebuie sa mai vad shi specialele........... shi gata shi love hina :-<...
zeri
Si sa nu uiti de Love Hina Again wink.gif

Acum, de dragul discutiei, noi avem pe topicul asta o dilema care tine de cam mult timp...dupa parerea ta, care este fata careia i-a promis Kei? biggrin.gif
Majin
pot sa raspund eu!?!??keitaro a promis la 2 fetittze...de fapt...doar una...naru era prea mica...nu putea vb asa ca a facut pe papagalu!
aneresia
pai nu shtiu ce sa zic........ eu am crezut ca e naru....... dar am intrat intr-o confuzie totala la un moment dat sad.gif(((( asha ca ce sa zic..... sunt inca confuza biggrin.gif
angel_of_night
eu nu am vazut in viata mea Love Hina dar cand am dat sa caut hentai pe Dc++ am dat peste Love hina versiunea hentai . dupa parerea mea e cel mai haios hentai pe care l-am vazut daca lo mai vazut cineva il rog sa isi deie parerea aici
Kisa
Hm... Cred ca el a promis la mai toate cate ceva (a se vedea si Love Hina Again). dry.gif Tipic masculin. As zice chiar ca il incadrez la categoria "porcine", dar mi-e ca iar mi se spune ca nu am inteles substratul. dry.gif
Vebby
Kei i`a promis lui Naru...uitati`va la parul ei

user posted image

user posted image
Bawmwolle
Eu raman la mai vechea ma parere.Nu Naru este "za promisd garl".Am mai spus asta...Ma rog, o mai spun inca o data:Mutsumi recunoaste ca ea este acea fata.Il tine minte pe Keitaro din copilarie.Bla, bla...

Oricum, ideea promisiunii este doar un motor pentru actiunea seriei.A.Si un subiect de discutii/certuri/batai. tongue.gif laugh.gif
Ayumi
nici eu nu am citit cele 10 pagini dar imi dau si eu cu parerea......eu am vazut numai filmele si de acolo reiese ca Naru nu ii fata la care i-a promis rolleyes.gif ea era prea mica ..... biggrin.gif ....parca la fata care i-a promis era sora sau verisoara lui sau ma insel? huh.gif unsure.gif nu mai tin bine minte ca le-am vazut de ceva timp....daca gresesc corectati-ma pls.....in fine dar oricum Naru nu ii fata din promisiune wink.gif..... mi-au placut mult filmele biggrin.gif
ruxi
QUOTE(Ayumi @ Sep 30 2005, 12:34 PM)
si mi-a placut mult filmele biggrin.gif
*



okei... in primul rand scuze de spam. cum spuneam la topicul OST, nu e nevoie sa fiti filologi, dar macar sa respectati acordul subiectului cu predicatul, ca altfel arata urat. e ceva de baza. nu vreau sa jignesc, doar sa atrag atentia asupra unor lucruri. sorry again.
Majin
offtopic:ruxi..da parca tu esti : former spam police, presently retired smile.gif))
biggrin.gif
Kisa
@Majin: ruxi nu s-a referit la spam... rolleyes.gif ea a evidentiat o greseala gramaticala... there is a difference... rolleyes.gif

on-topic: M-am tot uitat la gif-urile postate de VirginBlood... si eu zic ca Naru are parul mai deschis la culoare. tongue.gif Deci poate nu ea este "za promisd garl". tongue.gif
BlackHand
Salut din nou celor ce m-au "observat". Salut pt prima data celor ce nu au facut-o. Love Hina a fost unul dintre primele manga-uri citite. Anime-ul l-am vazut mai de curand. Din anime nu reiese deloc cine este fata cu promisiunea. Totul e ambiguu. E clar doar faptul ca nu e clar (no sense I know...). DAR din manga reiese CLAR, EVIDENT, MAI MULT DECAT 100% ca Naru este fata careia Keitaro i-a facut promisiunea... Parerea mea tongue.gif
Vebby
really?hm...mie sincer mi se pare f clar si din anime..dar cred ca ar fi o idee f buna sa citesc mangaul..il am de f mult timp..but..bizi people...ai putea sa spui ce face sa fie asa clar? biggrin.gif
BlackHand
Pt ca Mutsumi isi aminteste de faptul ca Kei i-a promis lui Naru... parca asa era... dupa cum am zis am citit manga-ul acu ceva timp. Mi-a placut mai mult decat anime-ul. rolleyes.gif
Alinna
Sincer eu nu am citit manga, am vazut doar anime-ul si intr-un singur episod am avut dubii legate de faptul ca naru ar putea sa nu fie persoana careia i-a promis..(cel cu ursuletzul), dar imo naru "is the one"...
Favoritul meu din seria love hina (tv, LH again, speciale) a fost si a ramas LH - Christmas special..

PS *blushes* si ca sa rada tot poporul de mine o sa marturisesc ca atunci cand am vazut Love Hina..nu am fost prea atenta la primul episod ..si m-am tot intrebat ..cine e Hina?? ..unde e Hina?...cine o "love" pe Hina?
Tessa
Bine sa nu se supere nimeni pentru ceea ce o sa scriu, dar la Love Hina abia am reusit sa ma uit fara sa adorm, episoadele 5-17 sunt de umplutura si doar de la ep 18 incepe sa devina cat de cat mai interesant.Mi-a placut povestea in sine, dar nu cum a fost conturata.
O alta faza care nu mi-a placut sunt pumni consecutivi pe care ii dadea Naru lui Keitaro, poate am ras la primi doi, dar dupa aceeia au inceput sa ma enerveze.
Au fost unele faze la care in loc sa rad mi-a venit mai degraba sa plang:
-broaste testoase care zboara..... wink.gif
-broaste testoase care zboara si migreaza......... unsure.gif
-broscuta mecanica care mananca gunoi(resturi de metale) si se face mare blink.gif
Doamne cat de patetic poti sa mai ajungi...am picat pe spate cand am auzit ca incep sa vorbeasca de o civilizatie a broastelor testoase...sa mor eu cine a facut animeul asta a fost obsedat de broaste testoase, sa nu mai vorbesc de faptul ca se potrivesc in anime ca nuca in perete.
LOVE HINA CHRISTMAS SPECIAL (2001) - Silent Eve- este singurul care chiar mi-a placut, nu mai exista excese de pumni, povestea de dragoste devine ceva mai dramatica si sweet ^^ si (Doamne Dumnezeule mi-au fost ascultate rugaciunile XD) fara broscute care intotdeauna vin in cel mai prost moment in celalalte episoade.
Adevaru e ca ideeia animeului e foarte buna, poate daca si-ar fi dat si ei mai mult silinta si nu ar fi fost atatea lucruri care se bat cap in cap ar fi fost cu adevarat o serie reusita.
Unele faze care mi-au placut in aceasta serie si la care chiar am ras: era prostia si ghinionul lui Keitaro, doamne saracu pe langa ca era intotdeauna la momentul si locul nepotrivit mai si avea ghinionul sa se impiedece sa pice peste sani la una sau sa dea jos prosopul de pe alta(ex:Motoko) laugh.gif .
LOVE HINA SPRING SPECIAL - I Wish Your Dream- doamne alta prostiuara...pe langa ca iar apar broscute(cred ca deja is obsedata de cuvantul asta)...hai sa fim seriosi, pe langa ca Keitaro a fost atat de idiot incat sa adoarma la examen...apoi sa si treaca blink.gif , avand in vedere ca nu a reusit sa treaca cand a mers la celelalte examene unde a stat treaz...hai nu ma innebuni.
De Love Hina Again nu m-am apucat inca deoarece nu mai am nevoie de somnic XD.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.