Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gfx By Odeena Skywalker
Anime-Club Forum > Fan Area > Gfx
Odeena
Din lipsa de ocupatie m-am apucat si eu de facut GFX... Mi-ar prinde bine ceva pareri si in special critici - nu de alta, dar sa stiu ce sa fac si ce sa nu fac pe viitor tongue.gif

Avatars (cele mai bune pe care le-am facut pana acum):

user posted image user posted image user posted image user posted image

Signatures:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Wallpapers:

Click! (1) Click! (2)

Other stuff:

Un banner pentru site-ul la care lucrez, AnimeZone:

user posted image

Note: Puteti folosi orice AV / sig de aici, daca vreti... wink.gif (mai putin cele pe care le folosesc eu acum lol).
Tenshi
Sunt frumoase, felicitari. Imi plac cel mai mult avatarele, mai ales primul, si cel pe care-l folosesti tu. >_~ Dupa semnaturi nu ma omor, insa as fi curioasa sa aflu cum ai facut scrisul ala din semnatura cu Hotaru.

Lucrezi la un site? Ne dai si un link, ceva? :)
Odeena
Multumesc pentru remarci smile.gif Scrisul ala mi-a mancat o zi si jumatate... Am facut background-ul in Paint Shop Pro, apoi am desenat litera cu litera si am importat fiecare frame in Animation Shop... nu cred ca o sa mai fac asa ceva prea curand tongue.gif

Cat despre site, versiunea beta o gasiti la http://odeena.artis.ro/animezone, dar deocamdata nu prea e nimic de vazut in afara de layout-urile propriu-zise... inca mai lucrez la continut. Si varianta finala a site-ului va fi probabil hostata pe lx.ro, fiindca pe artis.ro nu prea mai am spatiu... *sweatdrop*.

(Side note: si daca tot vorbim de site-uri... http://odeena.artis.ro > e site-ul meu personal, si acolo gasiti si ceva GFX in plus... biggrin.gif).
Tenshi
Aha, m-am gandit eu ca l-ai facut litera cu litera, insa am incercat si eu marea cu degetul.... am crezut ca poate exista un mod mai simplu. :))
P.S. Nice site. ^^ Vad ca iti place sa faci pixel dolls. Kawaii.
Odeena
Ei... chestia cu pixel dolls mi-a cam trecut de cand m-am apucat de GFX, dar mai fac cate una din cand in cand, mai mult din plictiseala... tongue.gif
Sidonix
dragutze...e bina ca plictiseala produce ceva...hmm ce n-as da sa ma plictisesc si io smile.gif
Alveron
Bravo Odeena mi-au placut avatarele si semnaturile si sa nu iut de site-ul tau din care am ajuns sa cites cea mai mare parte si te felicit pentru el .
Odeena
Thanks everyone! Alveron, ma bucur ca ti-a placut site-ul (banuiesc ca te referi la Zona 31, nu?), dar l-am cam neglijat in ultima vreme, saracul...

Pentru astazi, un wallpaper nou:

user posted image

Si un nou set avatar / signature coming soon... biggrin.gif
CyBeR
Un reply scurt ca n-am chef sa scriu mult:
Vad ca ai o pasiune pt a folosi cate doua stock-uri...nu-i necesar rau dar e bine daca si interactioneaza.
Incearca cateva stiluri de blending umbland la setari...momentan majoritatea stock-urilor tale arata exact ca izbite acolo si gata, eventual un outer glow.
Vorbind de stock-uri, am observat pixeli albi la mai multe dintre ele...asta se poate corecta foarte rapid cu ajutorul unui blur-tool din PS...pur si simplu il setezi la 20-40% si dai usor peste marginea stock-ului. Nu te mai baza pe outer glow ca sa ascunda asta.

Sper ca ti-e de ajutor si astept sa mai vad.
Odeena
Ai dreptate in ceea ce priveste pixelii care nu isi au locul si multam pentru sfaturi biggrin.gif Problema e ca nu folosesc Photoshop, ci Paint Shop Pro (cu care, desi e mai 'saracut' in optiuni, ma descurc mai bine decat cu Photoshop - weird, huh tongue.gif). Pe viitor o sa incerc sa fiu mai atenta.

By the way, in ceea ce priveste avatarul si semnatura pe care le am acum, amandoua sunt cu Jin din Samurai Champloo, iar versurile din sig sunt de la melodia "Nemo" de la Nightwish... parca tu ziceai pe topicul cu 'Rate the sig' ca nu se prea intelege ce scrie. Dar cine a ascultat cantecul stie... biggrin.gif
Odeena
Okay... tot din plictiseala... my latest stuff tongue.gif

Avatare

user posted image user posted image user posted image user posted image

And one cute pixel doll thingy... biggrin.gif

user posted image

Pareri? Critici? Anyone?
trunks_dbu
AVATARELE SUNT DRAGUTE TOATE.
SIG CU SESHOMARU E CAM SIMPLA
CEALALTA E DESTUL DE FRUMOASA
AIA CU NARAKU E CHIAR FRUMOASA
RESTUL FRUMUSELE
Rezo The Red Priest

Foarte frumoase imi place in sp ala din Inuyasha a iesit foarte bine biggrin.gif
RzRcted
destul de reusite sig-urile si avatarii... cel mai mult imi place sig-ul p care il ai acu' (background-ul e marfa)...
... a si cum s-a terminat ultimu battle? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.