Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Haru Wo Daite Ita
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Shounen-ai / Shoujo-ai
Kisa
Povestea e destul de simpla... si cu o usoara aroma americana. Doi actori celebri - mai mult sau mai putin - Kyousuke Iwaki si Youji Katou, sunt distribuiti in roluri de lovers si pana la urma chiar ajung sa se iubeasca unul pe celalalt.
Lasand la o parte faptul ca e vb de 2 pers de acelasi sex... si faptul ca e un OVA (deci povestea nu este dezvoltata asa cum ar fi trebuit)... problemele de cuplu prezentate in acest anime pot fi intalnite in viata reala, intr-o relatie heterosexuala. E vb despre oameni care nu vor sa fie raniti, care realizeaza ca relatia lor nu este una ca toate celelalte si care se lupta pt a avea incredere in pers de alaturi. It's pretty nice. tongue.gif

Nu am inteles prea bine care a fost faza dintre Kyousuke, Katou, scenarist si varul-iubitul acestuia. A fost o incercare a lui Youji de a afla daca Iwaki simte cu adevarat ceva pt el sau ce? huh.gif
Trix
Spoiler:

Eu cred ca nu a fost asa.Eu cred ca scenaristul a vrut sa experimenteze o relatie intre doua cupluri homosexuale, sa poate avea inspiratie pentru noul sau roman. Si le-a cerut celor doi sa il "ajute". Pe parcurs a realizat ca il iubeste prea mult pe Youihito (parca asa il chema) ca sa fie de acord sa faca dragsote cu altcineva (fidelitate intre ei tongue.gif ). Si in acelasi timp a realizat ca Katou il iubeste pe Iwaki cu adevarat.
AmYsunLuvr
Mie chiar mi-a placut povestea! Si grafica e frumoasa.
SuPeR! laugh.gif
Trix
Intr-adevar povestea e frumoasa. Insa am reusit sa citesc putin din manga si e pacat ca s-a realizat anime doar din primele 2 volume. Si restul este superb, prezentand felul in care ajung sa se accepte unul pe altul si dragostea pe care o au ca de altfel si modul in care sunt priviti de societate si restul familiei.

Ma bucur ca ti- placut. More fans for Yaoi! biggrin.gif
gattina
Si mie mi-a placut desi ar fi fost mai bine daca il faceau mini serie.... ca si Trix si eu am citit manga asa ca stiu cate lucruri rateaza cei care vizioneaza aceste ova... In manga povestea este mult mai detaliata cu multe faze comice dar si mult dramatism, lucruri care in ova sunt putin limitate... e o poveste frumoasa iar ova-urile merita vazute

PS: off-topic----> Trix, Pupici sis }{
taikomonk
well... citit manga, vazute cele 2 ep OVA ... nice story, grafica din OVA super si dupa cum fanii acestui gen trebuie sa stie Fuyu no Semi (Winter Cicada) este un side story in 3 vol (ep - OVA) cu cele doua personaje din Haru Wo Daite Ita biggrin.gif
So, cu alte cuvinte, vazut, placut si-l recomand celor ce prefera genul dry.gif
Noi chi
SI eu am vazut animeu si parea destul de reusita si garafica si povestea,mie mia placut, bine ..poate ca miemi place si genul asta dar asta nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca e bine reazlizat din orice punct de vedere ..
Yosei_Yuki
E bun anime-ul. E super tare . Recomandat tuturor celor care adora acest gen de anime.
Bacchante
i'm a fan of the manga, asa ca anime-ul nu mi se pare la fel de reusit. este o experienta inedita pentru oricine are primul contact cu genul asta. grafica nu e tocmai perfecta, sunt multe scene care par frozen.
oricum recomand manga tuturor celor care au vazut acest anime, a devenit un clasic al genului.
Trix
Da..anime-ul este f bun si bun reprezentant al genului Yaoi. Dar daca citesti manga inainte, atunci nu vei fi foarte exaltat de anime. Diferenta este mare.

Insa ambele variante sunt recomandate pentru amatorii de Yaoi! happy.gif icon_twisted.gif
Alinna
Si eu l-am vazut, insa nu mi-a placut mai de loc [ma refer la Haru wo daite ita, deoarce Fuyu no Semi este mult mai reusit - personajele sunt mult mai bine dezvoltate, ca si povestea in sine ^^ ]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.