Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Weiss Kreuz
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Action
Small-Lady
Ok... Am cautat sa vad dak animeul asta are topic, si din ce am obs nu exista(imi cer scuze dak m-a lasat vederea sad.gif si nu trebuia)...so, avand in vedere k mi-a placut fff mult cred k am sa fac unul... De preferabil aici se poate discuta despre toate 3 "elementele" animeului: prima seria, OVAs si seria Gluhen.

well... Povestea nu e cine-stie-ce complicata: patru tipi(Aya,Yoji,Omi si Ken=Weiss Kreuz) sunt florari in timpul zilei, iar noaptea, dar si in alte per tongue.gif dak e nevoie, sunt angajatii unei organizatii cam obscure care elimina criminalii ce nu pot fi pedepsiti prin lege cool.gif . Fiecare din cei patru au in spatele lor un trecut dubios tongue.gif , ce sunt dezvaluite pe parcursul seriiei(lor) bla bla bla... Ova-urile sunt un fel de continuare a primei serii, ceva mai mult sange&stuff smile.gif , iar Gluhen are grafica schimbata,noi personaje, dar si vechi etc.

Mie mi-a placut, mai degraba pt k am vazut-o k pe o varianta de girls fight against evil guys tongue.gif , numai k e varianta masculina (of course blink.gif ) si ceva ceva mai serioasa si cu mai multa actiune ... smile.gif , with lots of bishies tongue.gif

user posted image
ruxi
mda.. WK e una din seriile care nu prea m-au impresionat. Prima serie si ova-urile mi s-au parut extrem de slabe, actiunea extrem de previzibila si deloc originala, iar personajele putin dezvoltate. la un moment dat seria devine ingrozitor de plictisitoare. in schimb, ceea ce o salveaza cat de cat se cheama Weiss Kreuz Gluhen. parca e total altceva. ala chiar mi-a placut, se vede ca e facut de alta echipa. din punctul meu de vedere WK e una din seriile pe care nu ma trage inima sa le mai revad.
Pico
e cam slabutza seria ..la inceput e kiar naspa ...pe sfrsit devine mai misto k e mai multa actiune....si are personaje misto...c era destul de enervant de la o vreme e ca tot au sfarsituri triste ...toti isi pierd gagicile...mor rude etc:P

ova-urile nu mi-au placut k l-au imbracat pe ken naspa...

gluhen nu l-am vazut dar nici acolo nu-mi place k le-a skimbat hainele asa radical ...ken mai precis:P
Miko
Am vazut doar prima serie...si sustin opinia lui Ruxi...slabuta si previzibila,adica chiar nu ofera nimic nou..si suspans deloc.
Nu am ajuns la Gluhen deci nu ma pronunt, dar pentru cine cauta un anime sa il captiveze..si sa ii umple ziua si are posibilitatea sa vada Weiss Kreuz..pass on tongue.gif
'Nephilim'To'Fall
La mine e pe lista de -plan to watch-. Nu sunt asa de convinsa ca ar trebui sa ma apuc de el, nici dupa review-uri nu pare asa de promitator, dar anyway daca ma apuc de el nu o sa o fac prea curand pentru ca lista animurilor care le urmaresc momentan e deja overloaded.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.