Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fable ...
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Role Playing Games (RPG)
Abel Nightroad
OMG OMG OMG
de fiecare data sunt asa biggrin.gif
nici nu stiu cu ce sa incep, e fenomenal jocul
e un fel de Kotor combinat cu World of Warcraft, cu Prince of Persia si cu ce altceva mai vreti voi

nu mai zic altceva ca poate stric din farmecul jocului
astept si parerile voastre
CyBeR
Terminat acum o saptamana...foarte bun jocul, Lionhead si-a facut temele cu asta. Implementarea sistemului de good si evil si efectele sale a fost un deliciu iar micile feature-uri ale jocului gen detinerea bordelului, casatoria si restul au fost un plus definitiv. Din pacate e prea scurt si putin cam prea "follow the path", dar per total e un joc exceptional.
LordMethos
misto ideea ... dar dezamagitor ..
terminat din toate punctele de vedere .. si evil si good si cu secrete si fara ...
singuru minus care il are e ca orice cale alegi tot acolo ajungi ..
in rest .. pot zice ca e primu joc microshit care mi-a placut :-) (a dat si eroare de win happy.gif )
noroc cu Lion care salveaza situatia

PS: extrem de simplu jocu si nu poti face clasa specifica .. adik only mage .. sau only fighter .. pana la sf tot hybrid ajunge :-)
PS2: "mana" shieldu kickz azz :-))
WRCDriver
eu zic sa jucat Beyond good and evil mult superior lui Fable smile.gif pacat ca nu multa lume a auzit de el, misto si fable dar mai era mult de lucrat la el smile.gif
CyBeR
Fable = Action - RPG
Beyond Good & Evil = Action - Adventure, in aceeasi liga cu seria Jak, cu Stranger's Wrath, cu Sphinx, cu God of War, cu Prince of Persia, cu seria Legacy of Kain...deci un gen total aparte fata de ceea ce a avut de oferit Fable.

Fable a fost un joc distractiv...nu a avut o parte de RPG extraordinar pusa la punct sau prea multa libertate in comparatie cu sa zicem seria Gothic sau Morrowind...nu, nu a beneficiat de elementele cele mai rasarite pentru a fi cu adevarat un RPG...dar a fost un joc extraordinar de distractiv, oferind pentru fiecare o cale de rezolvare a problemelor proprie, desi nu afecta prea mult povestea decat in momentele cheie. Jocul ar fi putut fi mai mult dar cat a fost, a fost destul.

P.s> Infernal Wrath intr-o taverna noaptea...te imbogatesti ca proprietar de case cu o asemenea scamatorie
Abel Nightroad
terminat de 2 ori smile.gif
acum incerc sa fiu cat se poate de evil , sa ma stie toti drept cel mai evil dintre evili
am omorat-o pe whisper, urmeaza sora icon_twisted.gif si restul biggrin.gif

beyond good and evil a fost frumos dar prea bazat pe stealth.

acum imi relaxez creierul cu Serious Sam 2 smile.gif daca v-a placut the first si second encounter vi-l recomand.
BlackHand
ARGH... L-am luat aseara dar tre sa reinstalez windose... darn... sper sa merite!!! icon_twisted.gif
Black Devil
Jocul e destul de bun, un rpg interesant. L-am terminat in 10 ore. Are un story interesant dar pe alocuri plictisitor, sunet mediocru, grafica buna. Gameplay-ul este excelent. Dar cel mai mult mi-a placut la acest joc sansa de a alege pe tot parcursul jocului. Deciziile care le luai iti influentiau jocul. Puteai alege sa fii bun sau sa fii rau. Jocul putea fi mai bun. Putea fi mai lung, fiindca e foarte scurt.
DMW
Scurt. F scurt.

Dupa ce am devenit cat de cat faimos si toate alea, lumea nu se putea abtine sa nu strige dupa mine si sa aplaude. Cand stateam mai mult timp intr-un loc incepeam sa ma enervez. Bine, nu am apelat la genocid, pt ca eram Good Chara, da' am fost f tentat. Cred ca nu era asta era intentia jocului laugh.gif
Abel Nightroad
un mic sfat.
la sfarsit , daca alegerea finala e sa pastrati masca, asteptati sa se termine credits-urile si o sa puteti reintra in joc 100% evil cu niste cornite dragalashe si absolut toata lumea e "mercy m'lord" (inclusiv sotia icon_twisted.gif )
Astarteea
De aia nu imi reintra mie in joc? <__< Mi-a fost lene sa astept sa se deruleze toate chestiile alea. Initial am fost cu cerculet si fluturasi in jurul meu, dar pana la urma am ajuns cu cornite - bleah, cat de greu sunt de intretinut, am facut o fapta buna la un quest - nu m-am putut abtine :) si au cam scazut... :( Sa vad ce fac cu masca aia pana la urma.

Foarte dragut jocul si foarte scurt din pacate...
Demona
Nu e rau jocul. Doar atat ma enerveaza la el... Daca devi hero shi itzi faci tatuajele alea cu + atracttivenes 50 etc... cand mergi despuiat la o tipa, aia zice acelashi lucru: "maybe we can make up later" sau ceva de genu' sau "hoooraaay". Shi nu potzi alege sa itzi faci caracter feminin. Joci numai cu hero-ul...Ghilda de eroi lasa shi mujeres pe acolo, doar colega de camera a "eroului" era Whisper... Shi ce a fost enervant a fost la inceput... ca eram '"chicken chaser" shi oriunde ma duceam asha striga dupa mine... Abia apoi am zis ca imi bag ceva shi schimb denumirea... LOL... "Ranger the Brave"... Uuuhhh! Dar am ajuns pana la urma Gladiator...tongue.gif Acuma vreau sa ma apuc de bad deeds... sa vad cum imi sta cu coarne... tongue.gif
IceJack
no hai ca m-ati facut curios...cred ca vin in vizita pe la voi saptamana viitoare demona sa il iau si eu...plus ca e singurul rpg laudat de anul trecut pe care nu l-am jucat dry.gif

Sunt curios daca e mai nice decat Kotor
MajinCloud
nu e mai bun decat KOTOR. jocul mia placut. dar e mult prea scurt. un prieten ambitios l-a terminat in 20 de ore cu toate la maxim. si e mult prea simplu sa faci bani. dupa 3 oare de joc ai cea mai buna armura si sabie care se poate cumpara
Onizuka_sensei_
lam terminat in aprox 20 oer si nu mia placut k a fost prea scurt povestea e cum e dar e prea usor tr ceva mai "secret"
Masatoshi
nu e deloc impresionant jocul. e loc si de mai bun de atat..
stie cineva? mai iese diablo 3? icon_twisted.gif
Abel Nightroad
daca e sa apara, diablo 3 n-o sa mai fie facut de blizzard ci de unii care au plecat si si-au facut firma. s-ar putea deci sa nu se cheme "diablo 3" (chestii de copyright) si sa fie mai mult un "succesor spiritual" al seriei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.