Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am Si Eu O Nelamurire
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Fighting Games
Immortality
Am downloadat de curand King of fighters neowave.Am si emulatoare de PS2,da nu mi-l deschide. sad.gif Stie cineva ce emulator imi trebuie?
Pico
nush io am psx2 ...dar nu prea stiu de emulatoare de ps2 bune doar pt unele jocuri

http://www.pcsx2.net/
Duncan
PCSX2 are lista de compatibilitate cu jocuri in totalitate playable cam mica , si totusi , e cam cel mai bun emulator ps2. Ideea e ca probabil o sa mai dureze ceva timp. Sfatul meu: buy a moded PS2 , have fun.
Rezo The Red Priest

Vad ca se vb de emu p-aici. Stie cineva un emu decent care sa ruleze (tot decent)...hmm sa zicem Devil May Cry ??? sa vreun FF ptr PS2
Pico
pt ps1 iti pot spune uulator bun dar de ps2 ...doar acela
Majin
pcsx2..nu merge!!! am luat tot ce inseamna pluginuri si biosuri pt el..nu vrea si pace...cel mia mult incepe logoul de la ps2 si atat...problema e la bios...trebe un bios de ps2..nu vrajelile alea de pe site-uri...eu am avut un emulator de ps2 care mergea f bine , doar ca avea timpii de incarcare grei..dar jocurile mergeau fluit\d.akum incerc sa fac iar rost de el..daca reusesc va anuntz,,,
ja ne!
Duncan
Problema nu e de la nici un bios. Daca ar fi de la bios-uri , nu l-ar mai recunoaste. Eu am reusit sa dumpez bisourile de pe consola pe un memory stick si tot asa face. Mai bine te-ai opri din cautat si ai arunca un ochi la http://www.pcsx2.net/compat.php

PCSX2 e inca in development , si o sa mai dureze mult pana o sa se ajunga la jocuri comerciala decente fully playable. Asta e si pentru restu , care vad ca inca se chinuie smile.gif
Majin
D-Kun, eu am jucat joace de ps2 pe pc cu emulator...nu am visat asta...dar datorita unui format ma pierdut emu si tot ce tinea de el..si stiu sigur ca aveam un bios...ce mai special la emu ..si mergea....dar in fine...momentan ma chinui sa fac rost din nou de emu ala.
ja ne !
Rezo The Red Priest

Okay..plain and simple: UN NUME DE EMULATOR CARE SA MEARGA BINE PTR PS2 CU JOACE DE GENUL DEVIL MAY CRY; cre ca e clar; daca nu exista, raspunsul este nu e inca unul bun. tnx
Duncan
Umm , pai jocuri oarecum jucabile sunt, n-am contestat asta. Numai ca , cel putin alea pe care le-am incercat eu sunt ori 2d , ori nu prea prezinta interes mare. Singurele care m-ar interesa din lista aia , si care pot fi emulate mai bine sunt Rumble Roses (versiunea europeana) si Virtua Fighter 4 cu sau fara addon. In rest ... am incercat un Final Fantasy X cu ultimu PCSX2 si-l emula , dar il emula la 0,5 FPS, asa ca daca vreau sa-mi pastrez sanatatea mintala intacta , nu m-as atinge de pcsx2 , inca smile.gif
Rezo The Red Priest

so the answer is NO bweeeeaaaahhhh

btw 100th post biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.