Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anime-club Tracker !!
Anime-Club Forum > Forum > Develop
Coyotee
In momentul de fata, fac teste cu un torrent tracker.

Cum ati vrea sa fie viitorul tracker Anime-Club?

Vreau sa stiu toate parerile voastre.

Daca sa fie integrat in site / Daca sa fie separat / ce fel de torrente sa contina / etc.

Astept parerile, sugestiile si comentariile voastre aici.
zeri
Hehe...finaly!

Parerea mea cred ca o stii Coyotee. As prefera daca ar fi integrat in site, sau cel putin sa aiba acces la el numai userii inscrisi aici; iar torrentele sa fie puse la cerere. De exeplu Inuyasha cred ca o sa aiba foarte mult succes.
Kisa
QUOTE(zeri @ Oct 6 2005, 12:14 PM)
sa aiba acces la el numai userii inscrisi aici
*

De acord, dar iti dai seama cati membri-fantoma vor fi atunci pe forum? Pt ca se vor inscrie numai pt anime... dry.gif
Anyway, anime la cerere. smile.gif Ce de cereri InuYasha (si/sau Sailor Moon) vor fi... tongue.gif Si daca e un anime mai deosebit? Dar care nu este cerut decat de o pers, maxim 2-3?
zeri
Eu voi uploada cat ma tine spatiul si cat ma tine lista mea de anime biggrin.gif deci poate sa ceara si o singura persoana un anime si tot va fi uploadat.

Cat despre membrii fantoma, sa fie, nu ma deranjeaza, cat timp contribuie ca seed sau macar la leech e ok.

Numai, daca poate Coyotee sa faca, sa nu aiba acces persoanele din alte tari pe acolo, nici macar google-ul, ca banda pe extern e infima.
Coyotee
Deci, inainte sa incep testele, am facut un script care sa permita accesul doar utilizatorilor din RO (atentie userilor care vor folosi proxy-uri din afara) si se pare ca functioneaza chiar foarte bine.

Si in legatura cu userii fantoma se poate rezolva destul de usor. Download-ul torrentelor VA COSTA puncte. Si daca utilizatorii nu vor posta pe forum, no downloads for them icon_twisted.gif
Kisa
QUOTE(Coyotee @ Oct 6 2005, 12:49 PM)
Download-ul torrentelor VA COSTA puncte.
*

Asta este o idee buna. Dar cum vrei sa faci? Adik va costa seria sau episodul? Sper totusi sa nu fie f costisitoare. tongue.gif
ruxi
mda ideea e buna, dar - parerea mea - e ca Inuyasha sau sailor moon deja sunt de gasit peste tot. si mai sunt si enervant de lungi. de ce nu va opriti si asupra unor serii pe care le gasesti mai greu si care sunt super faine chiar daca putin cunoscute? (de ex King of Bandits Jing sau Kaikan Phrase).
Coyotee
La asta inca nu m-am gandit.

Dar ma gandesc sa fac ceva de genul asta:
Cand downloadezi, la fiecare MB pierzi un punct 2,
Cand uploadezi, la fiecare MB castigi un punct 2.

Sistemul asta ar asigura seeding-ul necesar la torrente.
Kisa
QUOTE(ruxi @ Oct 6 2005, 01:12 PM)
mda ideea e buna, dar - parerea mea - e ca Inuyasha sau sailor moon deja sunt de gasit peste tot. si mai sunt si enervant de lungi.
*

Ai dreptate. De aceea as propune sa fie available serii mai scurte... Pt cele cu multe eps, e setiunea "Cereri", sunt membrii saritori si... exista si Posta Romana. tongue.gif
zeri
Hehe...trackerul o sa fie super, acuma sper numai sa avem parte si de participarea mai multor persoane, pentru ca torrentul se bazeaza pe useri fie ei si leecheri smile.gif
ruxi
well, io n-o sa pot nici sa dl nici sa upl (am net numa la birou si am toate porturile inchise si pot doar direct dl). pot in schimb sa provide niste nice series smile.gif. ce ziceti de Candy Candy (courtesy of Diana), Jing, Kaikan Phrase, Ultra Maniac, Saint Beast etc
APoKLips
Buna ideea. Dar la mine va fi mult upload si less download... pt ca nu prea pot scoate mult... avem toti problemele noastre... nu'i asa ?
Shingo
Hmm foarte interesanta ideea.
Presupun ca accesul va fi pe baza userilor inregistrati pe forum, presupun ca nu il vei integra complet aici pt ca asta inseamna o schimbare in tematica sitului :| din club in tracker .. se va vedea cu timpu ...
Daca vrei sa implementezi ceva pe baza de puncte sau ratio nu ar fi corect pt cei ce nu sunt conectabili mai ales la rata de -2 puncte pe Mb ..ce se intampla daca dau jos o serie de 4,5 gb (marime normala a unui anime de 26 de ep ) si nu voi fi conectabil ... automat o scadere de 9 000 de puncte ... e cam inuman .. vor aparea spameri care vor incerca sa isi recastige punctele
U need 2 think about it. In rest as zice ca ar fi ceva fain. wink.gif

Probably me
Ar trebui văzut care-i scopul principal tracker-ului (?n afară de cel evident): mesaje mai multe pe forum, sau un raport seed/leech c?t mai bun? Primul se poate face cu puncte. Al doilea se poate face cu restricţii de download ?n funcţie de raport.
APoKLips
O data ce faci download faci si upload apoi... si se recomanda un raport doanload:upload de 1:1 sau mai mare de 1 pe asa ca o sa fie constant seederi.
Coyotee
He he he, am dat drumul la beta tracker.

Ca sa creati contul pentru tracker, folositi link-ul de sub shoutbox.

Acolo veti vedea adresa tracker-ului si link-ul de activare.

ATENTIE! Activarea tracker-ului costa 100 de puncte. Momentan, asta e singurul cost pentru folosirea tracker-ului.
Archer
Hehe idea e super ... cu punctele poti controla downloadurile ^-^ .... trackerul e super wink.gif ... sper sa ii dai drumu oficial curand laugh.gif
axi
buna idee, cam tarziu imi dau si eu cu parerea pe aici smile.gif
si vin totodata si cu prima problema ... conturile sunt create automat la fel ca pe site, atunci se naste intrebarea mea: dc mie imi zice ca e parola gresita?
Shingo
Conturile sunt aceleasi axi.. trebuie doar sa activezi trackeru. Have u done that?! huh.gif
axi
ummm ... logic?, am folosit citez : "modulul de pe site" tongue.gif
si te-am vazut ca erai online mai devreme acolo ... din pacate nu imi recunoaste parola ... doar userul.
Coyotee
Axi tata, nu stiu de ce nu-ti merge fiindca modulul a inserat corect parola ta in baza de date de la tracker. Hash-ul MD5 al parolei de la forum e identic cu Hash-ul MD5 din baza de date a tracker-ului!
Shingo
Astea erau si gandurile mele dar mi-am adus aminte ca atunci cand m-am logat a trebuit sa o fac de mai multe ori pt ca initial mi-a zis ca am gresit parola .. la a doua sau a treia incercare a mers...
LordMethos
mdea .. me happy .. me like that
dar am o idee mai buna happy.gif
costul contului sa fie 1000 de puncte happy.gif
ca sa incurajeze useri sa posteze :-)
si torentu 100 puncte sau 250 puncte
gg coyotu
o sa ma apuc si eu sa uploadez chestii
dar tin sa anunt ca eu o sa pun mai mult chestii ongoing si serii full doar la cerere.
Kisa
QUOTE(LordMethos @ Oct 7 2005, 04:41 PM)
ca sa incurajeze useri sa posteze
*

Sau mai bine zis sa spameze. tongue.gif
Si oricum, tu ceri cam multe puncte. tongue.gif
Kataracta
Nice one Coyotee. Pana acum arata bine.

In curand cred ca o sa ma apuc si eu sa fac uploaduri daca mi se permite biggrin.gif

Ideea cu punctele pe cat upload si cat download face un user este foarte buna. Asa incurajeaza lumea sa mai uploadeze.
Eu zic ca ar trebui sa aiba din default un numar de puncte, atunci cand iti cumperi contul, dupa care sa nu mai aibe legatura cu punctele de pe forum, si sa tina cont doar de upload/download.

Totusi ar trebui ca sa se aiba grija ca o persoana sa nu isi faca mai multe conturi. Pentru asta trebuie verificat daca ip-ul cu care se creaza contul este sau nu din Romania (in special daca nu este proxy)
Coyotee
QUOTE(Kataracta @ Oct 7 2005, 05:19 PM)
... ar trebui ca sa se aiba grija ca o persoana sa nu isi faca mai multe conturi. Pentru asta trebuie verificat daca ip-ul cu care se creaza contul este sau nu din Romania  (in special daca nu este proxy)

Tracker-ul este LIMITAT la IP-urile romanesti. Daca incerci sa intri cu un proxy pe tracker, nici cea mai mica sansa sa reusesti (doar daca proxy-ul e din romania). Crearea conturilor se face doar prin intermediul site-ului, de pe site-ul tracker-ului, crearea conturilor este dezactivata (aka NO ACCOUNT CREATION POSIBILITY).
axi
bre coyotee tie ti-e usor sa zici asta ... ar trebui sa vii incoace sa incerci tu sa te loghezi de 100 de ori degeaba. deci tin sa spun ca tot nu-mi merge ... motivul ma depaseste. poate sa incerc de pe alt ip sa vad.
Coyotee
Atunci incearca recover password ca iti schimba doar parola de pe tracker, nu si cea de pe forum. Poate asha o sa-ti mearga.
Immortality
Ar fi misto ca si trackeru sa fie integrat in site.Sa contina numai anime,in special raritati,sa dea posibilitatea tuturor userilor logati sa uploadeze si ei torrente.....Good idea,Coyotee!Keep up the good work!
Miroku
parerea mea ..unu separat va avea mai mult succes...biggrin.gif
o sa vedem de maine
alcyndore
Sunt de caeesi parere cu Immortality. Ar fi mai bine ca trackerul sa fie integrat in site, sa contina toate genurile de anime-uri si ar fi misto sa aiba si instructiuni de folosire pe undeva- simple si putine sa nu ne incurcam in ele-pentru cei care nu stiu sa foloseasca tracker-ul, asa ca mine sad.gif
Tan
sunt curios, ce s-a intamplat cu trackerul???

am gasit torent cu acest tracker, am descarcat de pe el, desi la vremea respectiva nu facusem inca cont sau cv de genu.
edinaa
QUOTE(Tan @ Feb 16 2008, 12:41 AM)
sunt curios, ce s-a intamplat cu trackerul???

am gasit torent cu acest tracker, am descarcat de pe el, desi la vremea respectiva nu facusem inca cont sau cv de genu.
*

eu cred ca este o idee foarte buna.
bravo!
s-o tineti tot asa.
lumina
Cred ca ar fi mai bine sa fie scoasa chestia cu punctele, se genereaza mesaje fara rost.
Ranma-kun
Trackerul e free for all(inca). Punctele sunt pentru downloadurile directe http. Este o diferenta mare intre aceste metode de download.
Ashdrake
Boxtorrents anyone?
LordMethos
boxtorrents e extern naabcake
this one is supposed to be metro ( ca sa dai jos cu 10 mega) ...
stop trolling
cristianused
QUOTE(Coyotee @ Oct 6 2005, 11:22 AM)
In momentul de fata, fac teste cu un torrent tracker.

Cum ati vrea sa fie viitorul tracker Anime-Club?

Vreau sa stiu toate parerile voastre.

Daca sa fie integrat in site / Daca sa fie separat / ce fel de torrente sa contina / etc.

Astept parerile, sugestiile si comentariile voastre aici.
*

inclus in site ar fi bine cu ratie cu dastea faine smile.gif) sau sa fie cva de genu anime-club.torrent.ro sau anime-clubtorrent.ro sau animeclub-torrent.ro

si eu sunt tot metro dar nu conteaza , asa ca st , global e mai bun decat doar pt romania , dar nu cont daca e domeniu ro sau altcva
radet92
Tocmai ce m-am uitat pe tracker, pentru sugesti si inbunatatiri ar trebui sa aruncati o privire pe BakaBT tongue.gif
shoppy
Care e adresa, ca nu gasesc, sigur ma uit eu crucis...
Ranma-kun
shoppy> adresa e http://tracker.anime-club.ro/
radet92> bakabt=boxtorrents, il stim de prin 2004
Crystyxn
ce simplu este facuta pagina! mai doar atatea torrente?! nu trebuie sa iti faci ceva cont unde sa iti apare ratia DL/UL? eu as fi bucuros sa uploadez ceva si sa stau la seed biggrin.gif
intellect
Aici nu folosim conturi de utilizator si sistemul de ratie. Downloadul si uploadul sunt libere pentru toata lumea si pe sistem benevol.
Coyotee
Ce a zis intellect e partial corect, trackerul NU foloseste sistemul de ratii. Downloadurile sunt la liber dar uploadurile de torrenti sunt limitate la release-urile diclonius (si numai membrii Diclonius Subs pot incarca torrenti pe tracker).

Inca nu avem planuri sa deschidem trackeru si pt alte tipuri de torenti.
Crystyxn
pai asa nu iti prea vine sa stai la seed sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.