Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ah!-oh! My Goddess
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga
Animal
Ah!-Oh! My Goddess a.k.a. Aa Megami-sama (Japanese) facut de Kosuke Fujishima,gen:comedie, magii,romantic.
Povestea incepe cu studentul universitar Keiichi Morisato care vroia sa sune la un fast-food sa manance si suna accidental la "Goddess Help Line".Belldandy apare si ii indeplineste dorinta de a fi prietena lui pentru totdeauna(and when i say prietena i mean girlfriend).Din nefericire caminul in care statea Kei nu accepta fete si a fost dat afara.Acum Belldandy si Kei locuiesc intr-un templu vechi cu surorile ei pe nume:Urd si Skuld.

Age rating: 14+(May contain nudity...HELL YEAH!)
zeri
Din curiozitate am downloadat si eu toate capitolele (27..cred ca sunt toate) care nu au decat 1,4GB biggrin.gif si am remarcat o schimbare a graficii de la primele capitole pana la cele finale. La inceput desenul difera foarte mult de ce suntem noi familiarizati din anime, dar spre sfarsit totul incepe sa semene si am vazut ca la fiecare inceput de capitol e cate o schita cu Belldandy realizata superb, pacat ca nu e color...
Vebby
KAWAII... eu am vazut doar OVAurile si apoi am luat primul cap din manga si am avut surpriza despre care vorbea Zeri si pentru ca difera destul de mult stilul de a desena, l`am lasat balta....dar, printr`un eveniment fericit(si anume, lipsa de ocupatie) l`am luat si nu regret... biggrin.gif E super comic si sweet si sunt funny cum aterizeaza intai sora lui Kei si apoi si surorile lui Belldandy in templu si ce urmaresc fiecare happy.gif
Ranma-kun
Acuma m-am apucat si eu sa citesc manga-ul, pentru ca am terminat anime-ul si mi-a placut enorm de mult.

Chiar daca seria TV seamana mult mai mult cu manga-ul decat oav-urile, sunt multe diferente, si multe povesti care difera in manga fata de anime. De aceea va recomand sa cititi manga-ul, sunt multe povesti care nu le stiti, puteti sa le priviti ca bonus episodes la anime tongue.gif .

Am remarcat si eu schimbarea graficii despre care vorbea Zeri, de fapt asta a fost si unul dintre lucrurile care m-a intrigat sa ma apuc de manga, stilul initial de desen mi se pare chiar cute. In plus si imbracamintea e tipica 80's, si multe alte lucruri care au fost modificate in anime.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.