Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Futari Ecchi
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Ecchi
Aoi
Zilele astea un mic incident ( am uitat boxele deschise tongue.gif ) mi-a starnit curiozitatea in legatura cu acest mini serial ..sa zicem la limita dintre cele doua categorii ... Ptr ca nu vreau sa va stric placerea singurul indiciu care vi-l este acela ca este vb de un cuplu ..la inceput de drum ..detalii aici
am "rasfoit" si versiunea manga ..si se pare ca acolo intriga e ..mai dezvoltata rolleyes.gif
Kisa
happy.gif Nyuuu~~

Am vazut si eu cateva ecchi-uri, dar Futari Ecchi ramane preferatul meu. Il prefer chiar si hentaiurilor. tongue.gif
Ce sa zic fara sa fie spoiler? Hm... Pey, e vb de un cuplu (dupa cum zicea si Aoi) de tineri casatoriti. Ambii sunt virgini si incearca sa se descopere fizic unul pe celalalt. Din toate incercarile astea a lor e clar ca vor iesi nishte situatii delicios de comice.
Il recomand tuturor... mai ales a se viziona in cuplu. wub.gif

Cand m-ai apar pe aici oameni care au vazut seria, am sa am si eu cateva intrebari. biggrin.gif

P.S. Am inteles ca manga e mult mai interesanta si mult mai condimentata. icon_twisted.gif
Sidonix
hehe...poate fi manual pt cei care nu au facut-o inca...just kidin'...pe mine m-au amuzat stingaciile lor...cine vrea sa invete sa linga o banana poate lua lectii how to do it biggrin.gif
Kisa
Ar putea fi un manual... Dar de ce zici ca doar pt cei care nu au facut-o ink? Intreb asta deoarece, din cate am inteles eu de la pers care au citit manga, acolo chiar e didactic, ca sa zic asa. Si nu am citit ink manga (going to), dar am ramas cu impresia ca nu numai virginii/nele au ce invata de acolo. happy.gif Poate gresesc si nu e asa...
Vebby
Mangaul este si un documentar daca vrei sa spuneti asa pentru ca sunt prezentate si ...lectii de anantomie despre anumite parti ale corpului si modul de functionare ale acestora... de altfel sunt descrise nu numai experientele fizice ale celor doi, ci si trairile interioare, ce gandesc unu despre celalalt si despre situatia in care se afla...e f complex, f detaliat si se poate numi si A virgin`s guide biggrin.gif

eu ink nu am vazut animeul...o sa`l vad si sper ca va fi in curand laugh.gif

ps.puteti ddl manga de la stoptazmo.com tongue.gif
Sidonix
eh...manga e altceva...trebuie sa-ti folosesti imaginatia sa compui etapele "actiunii"...animatia implica miscare adica rezulta viata...a...si sa nu uitam vocile...cum era aia..."cind dialogam vocile noastre se aud...biggrin.gif:D
ps: vocile si dialogul capata noi intelesuri in intimitatea de cuplu biggrin.gif
axi
"Il recomand tuturor... mai ales a se viziona in cuplu." ... interesting ... that's a thing 2 remember (*takes menthal note* tongue.gif)
e intr-adevar de preferat hentaiurilor ... e amuzant, e atragator, e ecchiiiii, e educativ pe alocuri tongue.gif ... da frau liber imaginatiei pe alte alocuri ... nu trebuie ratat ... spor la vizionat biggrin.gif
Scorpio
He he.....vazut de mult.....marfa.....si e clar un anime de vazut in cuplu.....sper sa apuc sa-l mai revad si eu cool.gif biggrin.gif......cat de curand.

kisa....ce intrebari ai? tongue.gif
Kisa
Una ar fi intrebarea care am mai pus-o si la "Ultimul anime vizionat" si anume daca el chiar o inseala pe ea in avion cu verisoara lui (la faza aia amandoi rosesc).
axi
am revazut faza acu vreo saptamana dar nu am apucat sa share ... nu o inseala ... este un vis ... si rosesc ptr ca se uitau amandoi in acelasi timp unul la altul... si probabil se gandeau la acelasi lucru
Aoi
Nou sau vechi Futari merita cu siguranta sa fie vazut .In momentul scrierii primului post vazusem prima parte si..ceva mai mult de jumatate din partea a doua ? insa e mortal rau .. ( bine ca am avut inspiratia sa nu las monitorul catre usa ..nu imi inchipuiam ce greu e..cateodata rolleyes.gif sa gasesti X-ul ptr.inchis ).
Kisa .. well now..in legatura cu acea faza.. hehehe prima data am fost tentat sa cred ca?actiunea? s-a intamplat pe bune.. insa ..am revazut scena si ..neeeeeee totul era doar o .. fantezie a ei ..but then again.. Ce nu mi-a placut este ca tipul este mereu ala care spune ACTIUNE ( dar ce de imaginatie dom?le .. omul asta poate sa traiasca o adevarata aventura ..imaginara , ma intreb ce s-ar fi intamplat daca ar fi baut acel sake laugh.gif ??
axi
poate aflam in vr-un sequel mey aoi tongue.gif ... oricum cred ca se mai puteau lejer face vreo 3-4 anime-uri ecchi din fanteziile lui makoto tongue.gif
Zamo
Yeah .. am apucat si eu sa-l vad ieri sad.gif ... sad.gif ii pt ca lo-am vazut asa de tarziu ... :> ,mi-a placut ... dar o intrebare cate ep are ... sau cum sa le numesc ... ca eu am vazut doar 4 ...
Scorpio
Atat are 4 OAV-uri....more in the manga.....da eu m-am multumit cu cele 4 oav-uri biggrin.gif
Vebby
si unii doar cu manga... dry.gif
oricum, pt cat e manga de lunga si explicita, cred ca doar 4 OVAuri sunt putine...
APoKLips
??????Asa se intampla din pacate cu toate animeurile bune!

@Kisa: Nush la ce te referi cand zici ca manga e explicita, dar animeul e super reusit pt. ca lasa sa se vada si sa se inteleaga doar atata cat e necesar smile.gif.

??????Intr-adevar cere continuare, dar cred ca ce era important a fost surprins in cele 4 parti, mai ales ca se doreste a fi pe alocuri educativ. Trebuie vazut, desi in cuplu cred ca farmecul lui e mai mare wink.gif
Zamo
De acord .. cere continuare ... trebuie sa vedem mai departe, alte situatii de bucurie de criza >:) ...
4 ep e totusi prea putin biggrin.gif
axi
QUOTE(VirginBlood @ Oct 31 2005, 09:32 PM)
oricum, pt cat e manga de lunga si explicita, cred ca doar 4 OVAuri sunt putine...
*




apok, confunzi borcanele ...



ova-urile sunt bune asa cum sunt, altfel cine stie in ce poveste siropoasa si fara farmec se transforma. si apoi mai terminati cu "manga e lunga" unde o fi lungimea aia de care vorbiti nu stiu ... sunt doar 30 de capitole bre ... le citesti in 2 ore fara probleme ... hai 4 ore daca stai sa examinezi si pozele cu f mare atentie tongue.gif ... cam 2 ore iti ia sa te uiti si la ova-uri ... deci ce va plangeti atata?
ps. stiu ca parca manga nu e terminata sau nu are doar 30 de capitole, dar oricum imi sustin punctul de vedere
Vebby
Mooah smile.gif
Am vazut si eu ovaruile intr`ul final tongue.gif De doua ori chiar biggrin.gif

Ce pot spune?Nu se compara cu manga, dar per total e un anime fumos.Cu toate scenele ecchi, e inocent si are o atmosfera placuta. tongue.gif

Well, another relaxing anime wroth to be seen in a shiny sunday, nee? tongue.gif
Tezeu
Am vazut desenele imediat dupa ce am terminat toate mangaurile aparute (adica ultimul 45) si pot sa spun ca au fost cam suflate fata de manga (adica... nu mai apare MinuteMan laugh.gif )
Probably me
45 sīnt toate sau vor mai apărea?
Tezeu
Cel putin pana la 50 tot or sa iasa (macar sa termine seria asta), dar hai sa vb. de manga la topicul despre manga futari echhi (care e pe hentai).
Moonsparkle
OVA-urile mi s-au parut mai slabe decat manga, mai ales cand vine vorba de atributul de educativ. Ma asteptam la mai mult dupa ce citisem manga, poate de-asta m-a impresionat asa de putin. Desi de obicei cand vine vorba de manga lipseste avantajul efectelor auditive si dinamice, in cazul asta mi se pare mult mai condimentata si interesanta decat OVA-urile. Iar grafica nu e deloc pe gustul meu, nu mi-a placut niciodata efectul acela de corpuri de plastic. In schimb, mi-a placut mult cum arata Kikuchi. smile.gif Nici nu ai fi spus ca-i din acelasi "set" cu celelalte personaje. Pe locul doi e Kyouko, un pic mai spiced up decat restul personajelor fade (din punctul de vedere al graficii...mellow.gif).
Scorpio
QUOTE
mai ales cand vine vorba de atributul de educativ

laugh.gif Tu te-ai apucat sa inveti chestii din manga-uri ??? laugh.gif nasol.....recomand cu caldura ceva mai aproape cu realitatea.....un manual de anatomie ceva....da nu din alea de liceu....ceva serios de facultate tongue.gif
Moonsparkle
dry.gif

In comparatie cu OVA-urile, manga se poate numi educativa.
Scorpio
Ma rog....pt fete care sunt in postura eroinei poate tongue.gif
Sidonix
educativa !?... pt mine afost un ecchi amuzant smile.gif... educativ nu cred pt. ca n-are ce sa ma invete ce nu stiu deja laugh.gif ... e un paradox... se adreseaza unui public matur care nu cred are nevoie de explicatii... si totusi daca ascultam vorbele unui croat intelept persoanele care traiesc in lumea otaku s-ar putea sa aiba ce sa invete laugh.gif
axi
oy ... oy ... un intelept (sau erau mai multi?) zicea ... "the truth is out there" tongue.gif
Sidonix
but can we handle the truth ? tongue.gif ... to boldly go where no man has gone before...si nu ma refer la Picard laugh.gif
Scorpio
Well....it's a dirty job....but someone has to do it tongue.gif
AMICU
Pare interesant...De unde pot down? ca nu-l gasesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.