Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Passionate Climax
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga > Shoujo
Sc0rp10n
user posted image Un manga de Ukyo Ayane
Omori Mio are 17 ani si ca sa-si ajute familia, dupa moartea tatalui si spitalizarea mamei, lucreaza cu jumatate de norma. Intr-o seara cind se intoarce acasa surprinde o gasca care tocmai ataca un baiat pe strada. Dupa ce tipul ii snopeste pe golani, ii fura primul sarut lasindu-i un pumn de bani si o fraza aruncata in vint : "I'll buy you".
Animal
Is it just me or does this sound like Yaoi ??? :| hmm...mie frica sal iau...daca e yaoi ma arunc pe geam :| ...
Sc0rp10n
Nu e Yaoi, nu ma atrage genul. Greseala mea, am uitat sa mentionez ca Omori Mio e fata, eu zic sa indraznesti ca merita, dar deocamdata n-au aparut decit 3 capitole.
Animal
"surprinde o gasca care tocmai ataca un baiat pe strada. Dupa ce tipul ii snopeste pe golani, ii fura primul sarut"

!Ataca un !BAIAT! pe strada.Dupa ce !TIPUL! ii snopeste pe golani, ii fura primul sarut.!
Aakaado
etoo...i think i'll try it, da' daca nu se merita, cineva o sa-mi faca cinste cu o bere si some yaoi mangas, kies? laugh.gif
Trix
Animal, nu mai fii asa speriat tongue.gif
Fata iesea de la serviciu si surprinde in parcare bataie (intre cu totul alti baieti, necunoscuti ei) la care intervine eroul mai sus mentionat si care apoi, se apropie de Mio o saruta si dupa ce o lasa pe capota masinii acolo, total surprinsa ii arunca banii si ii spune ca o va cumpara.
Desi coperta poate fi inselatoare, Mio e fata. smile.gif Acum poti rasufla linistit tongue.gif si poti sa o citesti
Small-Lady
Am citit primele 3 capitole...hmm... sa zicem ca merge... Mi se pare ca face parte din categoria "the bad guy isn't that bad at all" tongue.gif , at least for now... happy.gif De ce nu ziceti ca se num si Desire Climax, k asa o gaseam cu 10 min mai devreme tongue.gif ?
Sc0rp10n
Ii mai zice si Yokuj? Climax, iar intre timp a aparut si capitolul 4, in care se cam precipita lucrurile, iar la sfirsit tipul pomeneste despre o promisiune ce si-au facut intre ei candva, promisiune despre care ea nu-si mai aminteste.
Trix
Unde a aparut al patrulea capitol? Lasa si tu ScOrp10n un link...de pe site-ul de pe care am luat primele trei capitole... acolo s-a oprit sad.gif
Onegai! smile.gif
Raven
o noua serie pe care am descoperit-o.. chiar merge...merita citita...vol patru l-am luat si eu de curand de pe cgwild.net... good luck
Kisa
Multumita link-ului lui Raven am putut si eu sa citesc primele 4 capitole. tongue.gif

Mi-a placut. In sfarsit se intampla si altceva decat un sarut innocent. Si asa parca se apropie mai mult de realitate. tongue.gif Consider ca povestea ar fi putut fi mai interesanta (si fara clishee de genul telenovelist baiat bogat si fata saraca). E clar ce se va intampla: ea se indragosteste si cei doi depasesc toate "hopurile" din relatia lor.

Ce mi s-a parut cu adevarat interesant a fost sfarsitul cap 4. Adik... ce nu-si aminteste Mio?

All in all, o manga dragutza. tongue.gif
Kagami
pana acum am citit primele 3 capitole si nu pot sa spun ca m-a impresionat.e reteta clasica a shoujo-ului: o fata semi naiva(preferabil blonda) si un bad-boy-not-such-a-bad-boy care o corupe la chestii mai mult sau mai putin interesante smile.gif pana la urma devine plictisitor
Kisa
Cu ajutorul lui ruxi, am mai facut rost de 2 capitole din acest manga (5 si 6). Dupa socul vederii unei perechi de sani uzi icon_twisted.gif, m-a surprins intorsatura care au luat-o lucrurile. Se pare ca Mio a fost rapita cand era mica pt ca a fost confundata cu printzul. This must be good... Vreo maltratare sau ceva. Cu toate ca nu inteleg d c ar trebui el sa o urasca pe ea, daca ea a fost cea care a avut belele din cauza lui... huh.gif
Ayumi
am inceput sa citesc si eu desire climax..mi se pare destul de interesant manga-ul...si eu sunt curioasa de ce a fost rapita Mio si de ce el ar trebui sa o urasca pe ea huh.gif sper ca vom afla cat mai repede tongue.gif
Kisa
QUOTE(Ayumi @ Feb 8 2006, 06:02 PM)
si eu sunt curioasa de ce a fost rapita Mio
*



Pey, din cate am inteles eu, nu Mio era tinta. Dar cei doi si-au schimbat hainele intre ei si au convenit ca fiecare sa raspunda la numele celuilalt. De aceea a fost rapita Mio. Tipul care a rapit-o... probabil il vroia pe printzishor ca sa poata obtine bani de la parintzii lui.
Ayumi
am inteles de de ce a fost ea rapita,dar eu eram curioasa care era motivul.....si dupa cum ai spus si tu sigurat era pt bani... rolleyes.gif
Small-Lady
Aparent dupa 3 ani am reusit sa termin si manga asta, cool laugh.gif .
Sincer, manga a inceput promitator, a continuat dezastuos tongue.gif si s-a terminat acceptabil. Cam la asta se reduce parerea mea despre Desire Climax la final de drum.
Despre grafica nu am nimic rau de zis, mi-a placut foarte mult (in general, Ukyou Ayane deseneaza adorabil personajele happy.gif ), iar scenele dintre Mio si Shouhei au fost foarte bune biggrin.gif ... insa povestea mi se pare ca a luat o turnura mult prea serioasa comparand cu atmosfera destul de "light" cu care a inceput. Sa zicem ca am inceput sa o notez cu un 9 si am ajuns pe la 7 tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.