Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Monkey Island
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Adventure Games
Pico
nush dak ati auzit de seria monkey island de la lucas arts ...e destul de veke dar foarte misto biggrin.gif ....cu pirati ....e ff funny...u laugh ur face off sometimes...Monkey island 3 is my fav
Abel Nightroad
cred ca e cea mai faimoasa serie de adventure facuta vreodata
le-am jucat doar pe 3 si pe 4.
dupa cum ai zis si tu ... e funny, foarte funny ... le recomand oricarui pasionat de adventure
Pico
dak vrei sa vezi actiunea la MI 1 intra pe http://www.worldofmi.com/ la comics ...nu e complet ..dar e funny ....si intelegilegatura intre lechuck gybrush si elaine:P
Tharrayil
4 mi se pare cel mai funny, desi fiecare are faze mortale laugh.gif

"But... it's... it's pink!" <- cea mai potrivita culoare pentru o nava de pirat...

Iar Monkey Kombat rules! Imi place gesticulatia lui Guybrush de la Drunken Monkey, Gimpy Gibbon laugh.gif

Mai este misto bucata cu The Church Of LeChuck, in care se vorbeste de LeChuck ca si cum ar fi mantuitorul orasului, iar Guybrush -> "he whose name shall not be spoken. - You mean Guybrush Threpwood? - Aaaarrrgh! I told you not to speak his name!"

Iar povestea lui Marco de Poyo (parca asa era numele tongue.gif ) mi s-a parut chiar dramatica laugh.gif laugh.gif Cat de traumatizat a fost...

Murray este si el criminal de haios, si daca te plictisesti, Insult Sword Figthing (cred ca in celelalte era Arm Wrestling) always does the trick tongue.gif
Pico
mie 3 mi-a placut mai mult. ...insult sword fighting e mishto si povestea e mai funny...

si in 4 sunt cateva puzzle-uri care is de-a dreptul tampite...cum ii ala k tre sa pui artificial skin pe canal si sa sari....wtf...
WRCDriver
am jucat primele 3 biggrin.gif pe partea a 4-a nu am reusit sa pun mana biggrin.gif
Pico
hehehe hai la cj si iti fac rost lol:P
Trickster
Superba seria, 2-ul e preferatul meu dar 4 inca nu l-am jucat - am fost prea sceptic cu 3d-ul cand o aparut, mi s-a parut ca au stricat seria... acuma parca l-as incerca totusi, ca mi-e dor de glume de-alea biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.