Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu Cine Ati Vrea Sa Ramana Ranma ?
Anime-Club Forum > Detaliat > Ranma 1/2
Emanuel
ok, am vazut ca sunt ceva fani ranma, asa ca hai sava intreb :
cu cine ati fi vrut sa ramana ranma ? ( sau voi hehe )
avem 4 candidate : Akane, kodachi, Sampoo, Ukyo
Eu o prefer pe SAMPOO - e dulce foc, simpatica, pare un pic naiva ( dar nu e ) si are o voce.... AYAAAAAAAA
Pe locul doi ar fi Kodachi - frumoasa foc, rea, dar devotata lui ranma, fapt ce o umanizeaza, si nu mai pare asa egoista
oricum , nu inteleg de ce ranma isi pierde vremea cu akane - nu am nimic cu ea, e draguta, dar dintre cele 4, ea ar fi lutima in preferintele mele, oricare din celelalte 3 o intrec
Datastorm
Shampoo...i luv her...e personajul meu preferat
Intotdeauna am vrut ca Ranma sa ramana cu ea...da nuuu..ca trebuie sa ramana cu akane sad.gif(
Shampoo is so cuuute...si se transforma in kittie biggrin.gif (ceea ce ma face sa-mi placa si mai mult de ea)....sa zic asa "ma identificam cu ea" tongue.gif
Ranma-kun
Eu o prefer pe Akane, chiar daca nu e asha de sincera cu sentimentele ei, are o personalitate mai complexa. Se simte ca mama ei a murit inainte ca ea sa poate sa o cunoasca, si a fost educata total de tatal ei.

E un personaj pe masura lui Ranma insa total opusa, probabil de aceea se atrag asha de mult. In plus este si singura dintre fete caruia Ranma ii da atentie, de restul incearca mai de graba sa scape.

Relatia dintre ei defineste intrega poveste, nu l-ash vedea pe Ranma cu nimeni altcineva decat Akane, n-ar mai fi interesanta povestea altcumva tongue.gif .
Innocent
Tocmai din cauza relatiei (desi cred ca "tortura" era un termen mai potrivit) Ranma-Akane eu nu am reusit sa vad toata seria asta decat pe bucatele. Nu am inteles niciodata tendinta pe care am vazut-o atat de des in jurul meu ca cei doi sa se invarta atat de mult "in jurul cozii"... Pe mine astfel de situatii ma irita. Si daca reusesc s-o tolerez in sa zicem maxim 50 de episoade in peste 150 episoade mi se pare mult peste limita mea de tolerenta.

Si ca sa raspund la intrebare: cu Kodachi numai asa de amorul artei...
Yami_Ray
Ranma se potriveste cel mai mult cu Akane din cauza faptului ca sunt opusi total insa sunt de acord cu Innocent ca "cei doi se invart mult in juru cozii" si acest lucru poate deveni iritant. Dupa parerea mea ar fii mult mai bine daca Ranma ar ramane cu Shampoo, e mult mai naturala si directa pe langa Akana care nu vrea sa recunoasca.
Mir_San 4ever love
Ranma se casatoreste cu Akane in manga.Cei doi se potrivesc de minune,acelasi comportament smile.gif Ryouga ramane cu Akari (a aparut in manga)iar Shamppo,Ukyo,Kodachi.....none! sad.gif
Anzai
Pacat ca mangaul ne-a lasat cu ochii in soare dar cel putzin stim ca Ranma e cu Akane. Si eu o votez tot pe Akane, e cea mai potrivita pentru Ranma, n-am nimic de adaugat la ce au zis Ray si Ranma-kun, cam asta vroiam sa zic si eu. smile.gif
Love-chan
Noh...sa-mi pun si eu parerea aici... I HATE SHAMPOO mad.gif ... *deep breaths*...phew...i'm ok now dry.gif

Nu o suport pe Shampoo pentru ca se tot tine dupa Ranma...geez she's so stuburn blink.gif ...e cam rea, si nu mi se pare ca s-ar potrivi deloc cu Ranma.... Dar Akane is my favorite...asa incapatanata cum e, si baietoasa, are un suflet extrem de bun si tine foarte mult la Ranma. Nu mi se pare deloc ca cei doi sunt total opusi...din contra, sunt exact la fel desi asta ii face sa se ciocneasca de aceeasi atitudine unul din partea celuilalt. Mi se pare ca ar fi cuplul perfect, desi singura pe langa Akane, care mi-a dat impresia ca s-ar potrivi cu Ranma, este Ukyo...hm...poveste de dragoste intre prieteni din copilarie rolleyes.gif ...Dar tot la Akane ma opresc biggrin.gif iar Kodachi...mi-e mila de ea uneori, dar nici aia nu e mai prejos cu toate tacticile ei neortodoxe de cucerire...

Ranma+Akane= wub.gif ... tongue.gif
kaguia
definetely with Akane
Julia Joanne Black
Cu cine trebuie: Akane. Shampoo imi sta in gat sincer... iar Ukyo... parca prezenta ei in serial si in viata lui Ranma e cam inecesara.
chilly
se voteaza ?tongue.gif
Eu tot cu Akane zic. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.