Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De ce sunt animeurile asa de importante?
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Cafenea
Mitsuki Chan
De ce sunt animeurile asa de inportante pentru voi ?
APoKLips
Nu sunt neaparat importante... sunt doar deosebite.
^Dash^
Daca inportant este fratele lexical mai mare al lui important si prezinta o pondere mai mare pe scara importantei individuale asupra unui hobby, atunci cred ca il poti folosi fara frica, dar in caz contrar... ar trebui sa editezi post-ul. wink.gif

On-topic: Cred ca e o metoda de relaxare si de recuperare dupa o zi obositoare de lenevit si tras de timp laugh.gif
Masatoshi
QUOTE(^Dash^ @ Aug 14 2005, 11:53 AM)
Daca inportant este fratele lexical mai mare al lui important si prezinta o pondere mai mare pe scara importantei individuale asupra unui hobby, atunci cred ca il poti folosi fara frica, dar in caz contrar... ar trebui sa editezi post-ul. wink.gif

On-topic: Cred ca e o metoda de relaxare si de recuperare dupa o zi obositoare de lenevit si tras de timp laugh.gif
*




Yo Dash. take it easy. just typewriting error.. laugh.gif

referitor la anime: e un mod de relaxare,de transpunere in alta lume,in care se poate intampla ce-ti doresti sa se intample(bun sau rau..).
anime e un mod de exprimare a multitudinii de idei care te fac sa reflecti la multe aspecte legate de viata..(ma rog,asta ptr. un tip de anime...)
^Dash^
N-am atacat pe nimeni... am atras atentia asupra greselii, that's all... atacurile de obicei incep cu Doamnee, cine te-a invatat sa... dar asa ceva nu se face, cel putin nu din punctul meu de vedere smile.gif ... si-n plus, e exact ce ai spus tu just a typewriting error. Sper sa nu fi ofensat pe cineva cu post-ul meu. unsure.gif
Kisa
Pt ca sunt o metoda de relaxare, cum s-a scris mai sus; pt ca unele au grafica superba; pt ca unele au o poveste f dragutza... and so on. happy.gif
Masatoshi
come on.. suntem o comunitate.. nu are rost sa dezbatem teme din astea.. mai facem putin fun..just for fun.
razand infrunti problemele vietii smile.gif
APoKLips
Masatoshi... intr'adevar suntem o comunitate... si am ajuns asa datorita animeului,dar dupa cum ai vazut, pe multi membrii vechi mare parte din voi nici nu ati apucat sa ii cunoasteti, deci animeurile sunt pana la un anumit punct importante. Pentru mine vizionatul animeurilor este printre cele mai importante hobby-uri.

Discutiile pe tema asta au mai fost si la topicul acesta,unde gasiti raspunsuri date de altfel mai multor discutii legate de A-C.
axi
mutat la cafenea din motive evidente ...
mashet
Pentru ca dupa o zi plina(job, trafic or whatever), cand ajungi shi pe-acasa la comp, te potzi relaxa\distra cateva ceasuri cu 1 anime.Nu o sa zic acuma ca animeurile sunt totul pt. mine.Inlocuiesc un film fain.Nici la tv. nu prea ma mai uit.
Joey
Hmmm...mda nimeni n-a pomenit pe aici de povestile lor captivante...te tin ore intregi in fata monitorului...si prin asta te fac sa mai uiti de problemele cotidiene...de ce sunt importante? hmmm...nu cred ca sunt asa importante, poate doar pt noi fanii ca in rest te-ar lua lumea in ras daca le-ai zice ca te uiti la "desene animate"(minti inguste)....si totusi au o anumita importanta, urmarindu-le iti faci o impresie, poate si inveti ceva iar in timp iti pot schimba si modul de gandire(yeah...te transformi intr-un mancator de orez dinala mic si galben tongue.gif )

Ja Ne!
Datastorm
"important" nu e cuv potrivit...e o metoda de destindere reusita biggrin.gif
si mai inveti si japoneza pe deasupra tongue.gif
zeri
Gata...ca sa dispara discutiile offtopic am editat titlul topicul, dar nu voi edita si primul post. Regulile astea gramaticale este grele dom'le.
DjSpider
Sunt importante, pentru ca ne ajuta sa ne destindem si sa mai distram dupa o zi grea de invatat, lucru, whatever...
Animeurile sunt un mod de relaxare pentru noi toti cei care le apreciem, deci dupa mine animeurile sunt foarte omportante.
Pico
in primul rand e o metoda de destindere si pierdere de vreme placuta...apoi inveti japoneza cat de cat si cultura...si e fun ^^ nush ...mai ales la serii...vrei sa te uiti numa pana la ep x...si hopa k se termina prea in suspans si iara te uiti si poc au trecut nush cate ore...si e nush ...e placut ...te face sa visezi ..makes u feel like a 6 year old who thinks he can fly and learn the turtle wave laugh.gif laugh.gif ....or a guy with girl problems or etc....sunt importante...prin simplul fapt k ne plac...
Kagome-chan
De ce sunt importante ? Pai...eu cred ca ele fac parte din viata oricarui fan adevarat. Some of them entertain us, other give us a life lesson . wink.gif
Kaiba
Nu stiu chiar si eu ma intrebam aceasi intrebare PAI CHIAR NORMAL CA SUNT IMPORTANTE!!!!!!!!! icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif fara anime nu as exista nu as supravietui tongue.gif
Kisa
QUOTE(Kaiba @ Jan 1 2006, 06:50 AM)
Nu stiu chiar si eu ma intrebam aceasi intrebare PAI CHIAR NORMAL CA SUNT IMPORTANTE!!!!!!!!! icon_twisted.gif  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif fara anime nu as exista nu as supravietui tongue.gif
*



D c nu argumentezi ceea ce spui? Pt ca cel putin mie mi se pare exagerata exprimarea ta... Iti dau sa mananci? Iti dau sa bei? Iti tin de cald? Ce fac anime-urile atat de important incat sa afirmi ca "fara anime nu as exista nu as supravietui"?

Anime-urile sunt importante (nu neg asta), dar nu ar muri nimeni fara ele, decat o persoana care ar fi capabila sa-si puna capat zilelor pe motiv ca nu mai are acces la ele... Mey copilashi, reveniti cu picioarele pe pamant si nu mai aberati... rolleyes.gif
Abel Nightroad
sunt importante pt ca intr-un fel ne arata viitorul. daca stai si te gandesti , peste vreo 15-20 de ani vezi ca ai parcat in garaj un mech, sau ca zbori sa-ti iei copilul de la scoala sau sa te duci la munca.
si in plus sunt amuzante, pt toate varstele si un mod foarte bun de a te relaxa / calma
loveless
pentru k fara ele nu as rezista in aceasta societate, in care cel mai important este sa devii o alta oaie in turma, un adult "responsabil", etc, etc...stiti si voi povestea. eu vreau sa-mi pastrez sufletul de copil...chiar dc am avut de suferit din cauza asta.
animeurile si manga imi dau speranta ca maine voi putea sa infrunt oamenii cu fruntea sus, imi calmeaza mintea cand e la un pas de prabusire...
Animal
Hmmm...sunt importante pentru mine pentru ca imi plac.Imi place sa ma uit la animeuri...that's about it...
Uite un exemplu...daca as fi fotbalist inrait as sta toata ziua pe teren si as juca...si daca m-ar intreba cineva intrebarea de ma isus as raspunde la fel...pentru ca imi place ... simple,no? biggrin.gif

Just one more thing.Captain Oggie-Boogie said: "Pai...eu cred ca ele fac parte din viata oricarui fan adevarat. Some of them entertain us, other give us a life lesson ."

Totaly agree with it m8 ;D you got a point there Captain.Long live anime ! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.