Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kimi ga nozomu eien
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
intellect
Incerc sa fac eu subtitrarea pentru toata seria, pe baza traducerii in engleza, direct de pe film. Totusi, daca m-ar putea ajuta cineva cu suburi in engleza, mi-ar fi mult mai usor.
LArSON
incearca sa extragi titrarea cu subripul facut de ai4spam, vezi pe forumul de pe titrari.ro smile.gif
Nefiind licentiata seria nu prea exista subtitrari in eng.
Vlado
Intellect , am subtitrarile de la Kimi_ga_Nozomu_Eien in rusade la 1-14
Si in en 1-4.
Daca le doresti vb pe ym.
Id-ul meu este "vladokun"
intellect
Am incercat sa folosesc SubRip-ul lui ai4spam, dar se misca prea incet. Am procedat ca in help-ul online, dar La Gunslinger Girl mi-a facut 1 minut de film in 10 minute si am renuntat. Dureaza mai putin sa lucrez manual, cu DivXLand Media Subtitler.

Vlado, am gasit si eu traducerile in ruseste pe scriptclub.org, dar nu ma prea ajuta. Pana la urma, le fac eu pe toate integral, de la zero. In ceea ce priveste suburile in engleza, am ajuns deja cu traducerea la ep.6 smile.gif




Intre timp, am terminat traducerea. O gasiti pe titrari.ro.
intellect
Fiindcă aţi fost cuminţi ( tongue.gif ), Moş Crăciun vă aduce īncă o subtitrare, Kimi ga nozomu eien v. 2.0

Īmbunătăţiri faţă de varianta anterioară:
- corectată masiv
Acum traducerea este verificată după două fansuburi şi este, sper, mai aproape de realitate.

- adaugată varianta KAA (KickAss Anime)
KAA este softsub, deci nu veţi mai avea două subtitrări pe ecran, ci puteţi alege īntre EN şi RO. Ca să puteţi folosi subtitrările, aveţi nevoie de VobSub sau Media Player Classic. Nu mai există probleme de afişare, īntrucāt efectele karaoke sunt codate hard (deci au rămas īn engleză unsure.gif ), iar aspectul imaginii este 4:3. Īn caz de forţă majoră (nu aveţi VobSub sau MPC), puteţi converti suburile īn srt ori sub cu Subtitle Workshop.

Pānă apare fansubul la download, aveţi subtitrările pe site-urile cunoscute.

Urmează la rānd Elfen Lied.

Merry X-mas.
Vulgrim
Multam!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.