Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ranma 1/2(mai sunt fani ?)
Anime-Club Forum > Detaliat > Ranma 1/2
Pages: 1, 2
Ranma-kun
Eu is..cum cred ca v-atzi dat seama un fan impatimit(inebunit) dupa serialul de anime Ranma 1/2(nu ma intrebatzi..pt ca nu stiu de ce..ma depaseshte..It's to strong..I can't resist it wink.gif ).Dar toushi am sa incerc sa explic de ce imi place....pai in primul rand ca serialul este despre arte marziale.de fapt este o comedie romantica care se invarte in jurul artelor martziale smile.gif Pt ca e un srial comic si caracterele "are so Cute,that u simply have to love them tongue.gif ",hm.pt ca imi aduce aminte de filmele Kung-Fu made in Hong-Kong(si eu is inebunit dupa alea :twisted: )..si pentru multe alte lucruri

Si acuma un tzipat disperat:"Mai sunt si altzi fani :?: :!: " smile.gif

P.S. Acesta este un topic desinat numai fanilor Ranma 1/2.dac nu suntetzi....pls don't post here wink.gif
yuki
am vazut 2 filme si cateva episoade de la inceputul seriei....nice. E relaxant din moment ce e comedie. Daca as fi vazut mai multe episoade as avea mai multe de spus.
bogdragon
Imi pare rau Ranma-kun dar aceadsta serie are un defec. Prea multe episoade si eu nu pot face rost de ele :cry:

Ai uitat sa spui de transformarile haioase. Cate personaje se transforma in altele in caz ca sunt udate, vreo cinci, sase.
Am vazut filmul, cateva episoade pe RTL2 si mi-a placut la nebunie.
Face parte dintre putinele anime care vreau sa le vad cu orice pret.
Alaturi de Dr.Slump intra in categoria animeurilor care nu ma pot dezamagi desi am vazut(stiu) foarte putin despre ele.

Mi-am mai amintit de maestrul pervers (familiar cu DB si Fatal Fury).
Era sa o uit pe Sampo ce este o cat girl ce efectiv se transforma intr-o pisica atunci cand ...... (Ranma-kun sa completezi spatiile punctate).

yuki> daca iti place Ranma 1/2 atunci trebuie sa iti placa si DB.
Concluzie: yuki este inebunita de DB.
(campanie de inebuniere a lui yuki pana recunoaste ca ii place DB)
yuki
bogdragon e foarte placut sa discut ( in contradictoriu ) cu tine ca esti amuzant nu ca altii ( nu dau nume...de parca nu se stie) enervant.
Pai, sunt lucruri care nu mi-au placut in DB dar care in Ranma imi plac : grafica ( eu pun mare pret pe ea ) - in ranma e mai pe gustul meu, si pun pariu ca pe la sfarsitul seriei e chiar buna ( Inuyasha e facut tot in acelasi still , si asta nu tine doar de grafica chiar si umorul....e normal caci sunt realizate de aceeasi persoana ). Apoi personajele care sunt destul de amuzante, situatiiile din Ranma care sunt diferite de DB. In plus un alt lucru important cum spunea drk, Db e o bataie continua , mai apar si monstrii ( numai picolo ala e suficient ) , chestie care ma sacaie la nebunie intr-un anime. In Ranma bataile sunt mai realiste nu dau aia din maini si din picioare si cica se lupta cu mare viteza...daca o faceau mai in slow motion sa ne minunam si noi...Dupa parerea mea Ranma 1/2 si Db sunt foarte diferite, si deci concluzia ta e gresita.
Drept sa spun la ranma m-as uita cu placere daca nu as fi acum innebunita dupa alte anime ( Inuyasha, Gundam seed, si cred ca ma apuc si de Trigun ). Cate filme sunt ca pe astea le-as lua,
Sidonix
yuki daca tot m-ai chemat...acuma tre sa zic si eu ceva nu. laugh.gif
voi nu ati observat ce a scris Ranma-kun.....este topic pt fani Ranma1/2...voi dragilor nu aveti habar asa ca tocmai vorbiti in plus si aberati pe linga subiect......deci vedeti ca nu sunt singurul. laugh.gif

Ranma-kun de fapt noi am mai vorbit pe tema asta dar o putem face din nou....eu zic ca desi este haioasa seria...totusi exista si momente de seriozitate.......si trateaza destule aspecte ale vietii si traditiei din Japonia si China.... multitudinea de personaje este ametitoare uneori dar..totusi placute in acelasi timp...fiecare are un farmec....probabil din aceasta cauza seria este atat de lunga conceputa ...pt a sansa ca fiecare personaj sa se defasoare in cite un episod.
Sunt celebre fazele cu Happosai care ataca vestiarele fetelor furind lenjeria intima ... :oops: laugh.gif ... dar cum am aflat ulterior din serie ... lenjeria intima era sursa puterii lu Happosai. laugh.gif
Ryoga rivalu lu Ranma...dezorientat baiatu asta...ins reaaaallllllly strong......
Akane....sweet..very sweeeeeet.... :arrow:
LArSON
Ranma 1/2 rulez. Am vazut cateva episoade prin 96 la TF1 si am ras... Am mai gasit de curand ceva pe net, calitate destul de proasta, dar am vazut tot sezonul 1 si sezonul 4. Totusi trebuie sa recunoasteti ca desi grafica s-a imbunatatit la ep mai noi, cele mai vechi sunt mai reusite dpdv al scenariului.

Din cate stiu eu sunt doar 2 filme, l-am vazut pe primul si mi s-a parut destul de slabut, cu un scenariu pt copii sub 12 ani.
yuki
eu la primul film am ras..de cat de silly a fost. Pe atunci nu aveam la ce sa ma uit. Pacat, am crezut ca s-au facut si alte filme care ar fi fost mai reusite.
Ranma-kun
Ma bucura ca mai sunt ceva fani Pai.am uitat de trransformarile haioase provocate de baltzile blestemate din Yusenkyo.de exemplu Ranma se transforma in fata cand dai cu apa rece pe el.si se transfroma la loc cand dai cu apa calda,Shampoo se transforma in pisica,Ryoga intr-un porcushor negru,Mouss se transforma in ratza si mai vin o serie de caractere mai incolo care se transforma in tot felul de lucruri..dar...Yuki..te dezamagesc..apar si monstri..Pantihose Taro care a fost spalat in mai multe baltzi de o data..si.se transforma intr-un fel de monstru si a cui e vina Happosai
In fine.in sfarshit grafica e foarte buna..si soundtrack-ul e excelent..Ranma 1/2 are si o formatzie proproie
user posted image
In orice caz...Ranma 1/2 are Worldwide un fanclub gigantic.si asta e un lucru foarte bun.ca exista si o groaza de Fan-Fictionuri dintre care unele sunt excelente.nemaipomenite.daca vretzi sa cititzi cateva.try this link
ftp://ftp.eyrie.org/pub/anime/Ranma/
bogdragon
Comparatia dintre un anime aflat in discutie si altele vazute de tine mi se pare binevenita si nu cred ca intra in categoria aberatii.
DB (pana la saga "King Picolo") si Ranma 1/2 mi se par asemanatoare la umor si la arte martiale (pana la acest punct in DB luptele ereu mai haioase si mai mult bazate pe inteligenta decat forta sau numar citit pe scouter). Nu ma refer atat la univers ci mai mult la fealing-ul asemanator ce ti-l dau cele doua seriale (ce luate la bani marunti difera destul de mult).
In filmul Ranma 1/2 (desi cred ca sunt mai multe) in care Ranma se lupta cu un tip ce manca doar orez cu legume, el se foloseste de apa ca sa tranzmita forta loviturilor. Acest tip de lupta mi se pare frumos, in care analizazi situatia si adversarul si gasesti metode de a invinge.
Asemanator in DB ar fi cand Goku se foloseste de coada ca un elicopter pentru a nu cadea din ring la primul turneu.
Inca o asemanare ar fi (cred, corectati-ma daca ma insel) turneele ce ce au loc in Ranma 1/2.
Ranma-kun> m-ar interesa o pagina cu rezumatele episoadelor din Ranma 1/2.
Ai putea chiar tu daca ai chef sa spui in mare ce sa intamplat in fiecare saga pentru a capata mai multe informatii despre acest anime.
De exemplu eu nu intelegeam mecanismul de transformare al lui Ranma (apa calda, apa rece), pentru ca il vedeam ud si apoi se uda din nou dar nu se transforma.

yuki>am inceput campania de redesenare si inbunatatire grafica a legendarului, superbului, magnificului (unde este un dictionar cand ai nevoie de el) Dragon Ball. Am sa folosesc doar Paint-ul din Windows iar pana in anul 2006 sper sa termin primele 34 de frameuri (adica cam o secunda jumate).
yuki
BTW stiati ca vocea lui ranma e Megumi Hayashibara ( trebuie sa fi auzit de ea ). Si puteti sa-mi spuneti cine e Daisuke
yuki
atunci din 2006 o sa-mi placa ....pana atunci ramane varianta cu tortura. biggrin.gif
Sidonix
Yuki dsoara Megumi H. parca a facut soundtraku si la Slayers.......right..?
yuki
da...si nu numai..e foarte cunoscuta. A castigat ceva premii interpretand-o pe Rei in Evangelion.
Sidonix
mda...e dragutza domsoara...vocea e dulce..... biggrin.gif ....
Bawmwolle
Ranma, te anunt cu parere de rau ca nu am mai gasit fani....Am cautat in toata tara, de la munte la mare, printre toti boracii de 4 ani...Nimic!Eh. asta e laugh.gif
Bawmwolle
Sorry ca postez unu dupa altul, dar am vazut ceva su nu m-am putut abtine...

Topicul se numeste, printre altele..:"mai IS fani?"

Ranma, pentru informarea dumitale, in cercurile de discutii se vorbeste limba literara...
Ranma-kun
Sethi>am intzeles si am modificat wink.gif sper ca ejti multzumit :roll:
Bogdragon>pai am postat o serie de linkuri si la toate gaseshti..dar itzi dau unul unde sunt rezumate detailate ala manga-ului(P.S. anime-ul e facut fix dupa manga tongue.gif )http://www.wot-club.org.uk/RanmaFAQ/ asta mi se pare cel mai bun,dar mai potzi incerca si www.furincan.com si mai is,da eu nu mai stiu in engleza(Deutsch rullz with me) 8)
yuki
cerc de discutii poate fi si gasca de ****** din strada. Nu zic ai tu dreptate , dar asta nu e chiar forum de literatura. De multe ori s-au folosit cuvinte neliterare ( gen naspa, si multe altele). In plius daca e sa fim drastici nici scrierea cu k sau shi sau amestecul de romana si engleza nu e literar. Noi vorbim asa ca sa fie atmosfera mai destinsa.
Bawmwolle
Vai, Ranma, iti multumesc pentru intelegere si amabilitate.
Ranma-kun
Va interesat vreo-data cine sunt cei care le dau vocea personajelor din Ranma 1/2 well,here they are

user posted image

try this link ]ftp://ftp.osterman.com/pub/anime/pictures/Ranma/[/IMG]
Bawmwolle
Ranma, io ti-am zis deja ca nu am mai gasit fani prin Univers...
Ranma-kun
Sethi...da bine.tu vrei sa ma enervezi sau care e scopul tau,sau vrei sa ma faci sa plang :cry: pai vezi ca plang :cry: :cry: :cry:
Bawmwolle
Stii melodia aia a lui N&D?
"Vreauuuu saaaaa plaaaaannnngggggg, de tine saaa uuuuuuit, vreau sa uiiiittttt"
Ranma-kun
Vreau sa redeschid topicul asta, pentru ca de cand a fost intemeiat, au mai aparut multzi, multzi membri, de aceea din nou vreau sa intreb, mai sunt fani pe aicea, I really got to know, si deja mai stiu pe catziva si sper ca o sa posteze si aici, "Just say why" adica daca v-a placut sau nu Ranma 1/2 and why smile.gif, am mai auzit comparatzii cu telenovele and stuff da no :roll:
LArSON
Mai am puţin şi am să termin de văzut Ranma... E super-mişto dar calitatea scade un pic spre seriile 6 şi 7 (at?t calitatea graficii c?t şi cea a scenariului). Deşi sunt unii cărora li se pare ciudată chestia asta cu jumate fată, jumate băiat, aici se află sarea şi piperul serialului (fazele ?n care Ranma, cu toate că vrea să fie "all man" se transformă ?n fată ca să măn?nce parfait sau să-l vrăjească pe Gosunkugi sunt geniale). laugh.gif
Ranma-kun
Ow come on people, tre sa ma rog de voi sa postatzi aici, hai ca mai stiu ca mai issi altzii carola le place Ranma 1/2, tre sa va dau private message sau ce, offffff disper, nu altceva disper, imi smulg parul din cap(just kidding) , anyway... oh come on guys, I need ya, just post here, ok >_<
Kataracta
Am facut rost saptamana trecuta de toate volumele manga din Ranma si m-am apucat sa le citesc. Momentan am ajuns la capitolul 20. In mare parte le citesc la servici si pot sa zic ca cu greu ma abtin sa nu rad tongue.gif Nu de alta dar daca as face-o m-as da de gol tongue.gif
kamui
Nu cred ca mai sunt fan Ranma. Am fost, intr-adevar, mai de mult, cand era difuzat pe TF1 (si-mi aduc aminte chiar si numele emisiunii: Club Dorothee). Totusi, nu pot sa nu recunosc ca a fost unul dintre primele anime-uri care m-au "intoxicat" cu acest flagel. Tin minte ca pe-atunci unul din jocurile mele preferate era stropitul colegilor cu apa. tongue.gif Ma uitam la un episod de dimineata, apoi mergeam la scoala si...... Bineinteles, asta a fost si perioada in care eram mai mult racit decat sanatos. Acum, insa, ceva s-a mai schimbat. Nu pot sa zic ca m-am maturizat pentru ca ar fi o minciuna (si un lucru pe care nu mi-l doresc), in schimb cred ca nu mi se mai potriveste eticheta asta de "fan". Imi place in continuare Ranma 1/2, imi plac in continuare comediile (atata timp cat ai ceva de invatat din ele), dar prefer lucrurile mai putin luminoase, mai intunecate.



Offtopic: Incerc sa ma uit la orice si sa nu am prejudecati, dar Dumnezeule, unele sunt sinistru de proaste (noroc ca nu-s multe)!
AKANE1/2
[color=black][/color]AKANE1/2 is here!

Am postat si eu in ultimele minute ce mi-au ramas.Am facut-o pt tine ca sa nu fii trist :roll: RANMA1/2 RULES!!![/url]
AKANE1/2
HEY!! Unde mi-e poza?! Shit,nu stiu cum se procedeaza.Help somebody! Help Akane-no-baka :oops:
AKANE1/2
[img]http://ranma.animemanga.de/media/pictures/?displaypic=Ranma%2FOVAs%2FOVA%201%2F061.jpg&non_lr=[/img]

Sper sa-mi iasa poza...Anyway si mie imi place Ranma1/2 la nebunie.Top favourite alaturi de Inuyasha 8) Am vazut 1/2 din serie pe rtl2 si am citit cateva volume manga.Imi place mult "Stilul Rumiko",e plin de haz ,romantism si situatzii intortocheate.Dupa Ranma&Akane il perfer pe Ryoga.Oare de ce nemtzii astia zic"Dyoga"?!O intamplare haioasa: mai demult cand era pe la inceputul episoadelor,nemtzii au dat anime de dimineatza ,nu dupa-amiaza cum obishnuiau si bineintzeles ca lenesha de mine s-a trezit dupa 10 bine mersi ca sa apuce urmatorul anime ce era dupa Ranma.Si dupa 3 secunde de panica am dat-o intr-un plans amarnic de nu m-am oprit toata ziua,ca sa aflu a 2-a zi ca au dat un ep in reluare si l-am vazut pana la urma.Era ep cand apare Shampo!

NOTE:nu mi-a mers nici teletextul ziua aia,ca sa ma lamuresc. :oops:

Putetzi sa-mi cantatzi linishtit "Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa Akane-chan" ca merit.[/img]
Ranma-kun
Acuma mor de ras, lasa ca eu am facut si mai rau, era sa-mi scoata RTL2-ul si vai ce scandal la sediul local RCS o ieshit, am inebunit atuncea, bine ca n-am omorat pe cineva, ca eram cat pe aci :twisted: , a doua zi, au bagat inapoi rtl2-ul fix inainte sa inceapa Ranma 1/2, deci nu am pierdut nici un episod, adica da, am pierdut unul, cand eram in germania, am fost in orash si i-au furat portmoneul matushii mele, si a trebuit sa se duca sa depuna plangere la politie and stuff.. si l-am pierdut, da l-am vazut dupa aceea in reluare smile.gif. Oh well.. is ceva fani dar nu cat speram, 10q Akane-chan pentru suport, poate mai posteaza si altzii aicea, come on, don't be shy tongue.gif
zeri
Am citit si eu de acuma de curiozitate volumul 38 din manga si am vazut ca e destul de diferit de anime, pe langa poveste (intamplarea aia cu Saffron e numai in manga) chiar si animatie e mai schimbata. Daca am timp o sa ma apuc sa citesc toata manga, am vazut ca pana si mama lui Ranma il vazuse pe el in sfarsit.
Ranma-kun
da intra-devar, mangaul e destul de diferit fatza de anime, multi zic ca e chiar mai bun, in orice caz sfarshitul e mult mai bun, sunt multe faze extra si multe in minus, merita neaparat citit, pe manga.ro exista fanatici (angel) care l-au citit de mai bine de 5 ori, e super funny, pe langa Angel Sanctuary e cel mai bun manga care l-am citit vre-o data biggrin.gif
zeri
Mda, sfarsitul din manga e mai frumos, chiar daca la final de tot, Ranma cu Akane iar incep sa se certe, asta face parte din farmecul seriei.

Si OVA-urile 1-8 mi-au placut mult, au fost mult mai bine realizate decat celelalte 3 din punct de vedere al povestii...se axau mai mult pe relatia dintre cei doi. OVA-ul 2: Tendo Family Christmas Scramble e chiar misto...
Ranma-kun
Daca e cineva interesat si vrea sa downloadeze Jocurile de la Ranma 1/2, inclusiv cele de PSX si Sega MEGA-CD, in plus toate clipurile muzicale, openinguri, endinguri, DOCO, etc, si amv-uri, ii recomand acest site: www.ranmavideos.de :wink:

Apropo... mai sunt fani /?
Coyotee
Hei, nu ma uita si pe mine, daor sunt si eu un fan inrait Ranma 1/2.



Dovada? Am toata seria + OVa-uri + Filme pe CD - toate Dual-Stream DVD Quality :twisted: :twisted: :twisted:
Datastorm
si mie imi place ranma ff mult...e super funny si ma binedispune anytime :gooood:

deocamdata fac rost de serii chiar daca le-am vazut mai de mult..da trebuie la colectie :ro_wink:

cand ma mai uitam la filme cu some friends, eu eram singura care radea... :musu:
Emanuel
Tot un fan Ranma sunt - de cand am inceput seria acum vreo 2 luni.E un anime absolut superb, din fericire nu se pune accentul ca in DBZ pe lupte ( detest seria aia ).Scenariul e foarte original, personaje- OAU, nu stiu care imi plac mai mult - Shampoo (ADORABILA!!! - si vocea in japoneza e super ), Kodachi, Ukyo, Ranma.... toate sunt super.Comedie de razi cu lacrimi, ce mai imi vine greu sa cred ca sunt unii carora nu le place aceasta serie

Popate se indura cineva de mine si imi da si oavurile si filmele, ca eu am doar seria
Miko
Am vazut Ranma1/2 acum ceva timp...Mi-a placut mult combinatia de umor, seriozitate si personajele foarte savuroase. Sunt de acord, cultura japoneza si chinezeasca sunt incorporate bine in poveste si grafica e draguta. Am ctit si manga...e la fel de comica...si are un final dragut, desi animeul inca nu l-am terminat de vazut sa stiu cum se termina biggrin.gif
Archer
Ranma ? ... hehe super tare seria ... imi place la nebunie ca e si lunga ... ai ce vedea si sunt faorte multe faze comice .... laugh.gif . .. Am vazut toata seria ... specialele ... si am citit si tot manga ...
In manga sunt mult mai multe episoade .. ce pacat .... vroiam sa le vad si ca anime nu numai sa citesc ... Cine nu a vazut inca seria ... pierde mult ... super comedie ^^ ! ... si trebuie neaparat citit manga .. raspunde la cateva intrebari care in animatie nu le gasiti tongue.gif .
Emanuel
in sfarsit, am terminat serialu asta - 161 eps!!!!!!!!!!!
Acum, ce pot sa spun serialul e bun dar are cateva probleme. Primul sezon e fenomenal - fantastic. Personaje superbe ( mai ales fetele icon_twisted.gif ), cu niste quirkuri foarte simpatice, poveste foarte originala ( common, cred ca toti baietii s-au gandit macar odata cum ar fi sa fii fata biggrin.gif ). Este extrem de comic - te tavalesti de ras.
Sincer, nu cred ca e vreun om caruia sa nu-i placa primu sezon - decat daca nu-i place absolut de loc comedia.
Din pacate, dupa primu sezon calitatea scade - ideea e ca serialul e cumplit de lung si glumele incep sa se repete si devin obositoare. Apoi, problema e ca episoadele nu au legatura intre ele - nu exista o poveste continua. Personajele nu se schimba - raman exact asa cum apar la inceput, nu evolueaza absolut de loc. Povestea nu e de loc aprofundata - faza cu transformarea este doar pentru comedie, nu e de loc analizat psihologic, social... - as fi vrut sa fie doar un pic mai serios.
Oricum, primul sezon il recomand tuturor - e un MUST SEE tongue.gif
Anzai
dak mai sunt fanii ranma pe aici? normal!
seria am vazuto demult, chiar foarte demult. (cand era si pe rtl2), dar mangaul l-am citit de curand, si ce pot sa zic. LOVE IT! just love takahashi-san's style. Ranma pt mine se afla printre cele mai funny animeuri ever. mai ales ca subiectul e super ciudat! anything goes martial arts and the master has a freaky curse!
Ranma se afla demult printre top 5 anime ale mele si nu cred ca va cobori de acolo prea curand.. biggrin.gif
Anime King
pai am vazut toate serile e super animeul dar numi dau seama cum ma relaxeaza asa ciudat si singurele parti care imi plak e cand Ranma e crapat din bataie de prietene si alti etc. e super animeul masi uita la el de sute de ori
Iulian87
Sa raspund mai intai la titlul thread-ului! [Ranma 1/2(mai sunt fani ?)] tongue.gif
Raspuns: Normal ca mai sunt fani, numai ca trebuie sa ii cauti printre persoanele 18+ smile.gif
Cat despre anime, eu il consider unul foarte bun, avand in vedere perioada in care a fost facut! Singurul lucru care nu prea imi place este faptul ca are un numar destul de mare de episade si eu prefer seriile mai mici (13-25 episoade). Oricum, anime-ul asta primeste nota 8/10 de la mine tongue.gif
Izumi
Eu am citit all the manga!! Si mi-a placut.^___^
Ryoga(P-chan) e HILARIOUS!!!
Numai ca manga-ul era imprumutat de la cineva, asa ca nu am avut prea mult timp sa il citesc, si l-am citit in fuga ....//snif ~_~

Anyway, finalul a fost tare dragut ( my opinion ) ^___^

Anime-ul nu am apucat sa il vad....din pacate.
Hope I have some time sa ma uit si la anime. laugh.gif
Ranma-kun
Ma bucura ca mai sunt oameni interesati de anime-ul meu favorit smile.gif

Manga-ul e chiar fain insa ar trebui sa te uiti si la anime, il gaseshti pe http://www.keiichianimeforever.com/anime/o...nime/index.html pana la season 3, poti sa te uiti direct din browser la episoade.
Iar manga-ul in caz ca vrei sa-l reciteshti il gaseshti pe http://www.realitylapse.com/manga/ranma.php

Izumi
Waw thanks!! \ > _ < /
I can't wait to see it!!☆
Crystall
big fan here too tongue.gif qm mey,k sunt super multi fani biggrin.gif eu am avut ocazia sa urmaresc o parte din episoade aqm muuuuuuulta vreme p... rtl2 park dar, din pakte nu am avut qm sa le vad p toate sad.gif thx pt linkuri, very useful wink.gif
Mir_San 4ever love
Imi place la nebunie animeul biggrin.gif
Am reusit sa vad toate ep.pe youtube si since sf.nu a fot bun.Si prs.mele preferate sunt:
Akane-pe rimul loc,mai ales cand se cearta cu Ranma wink.gif user posted image
1.Ranma-chan/kun-E atat de haios prs.Ranma se transforma in fata atunci cand e udat.user posted image
2.Shampoo-super tipa,mai ales cant se transforma in pisica sau atunci cand se da la Ranma.....si Akane..user posted image
3.Ukyo-Aceeasi prs.ca a lui Sango laugh.gif Cea care isi propune sa nu se indragosteasca de nime si Ranma a facuto ,,mai blanda''
Ryouga,Kodachi,surolile lui Akane,etc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.