Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Samurai Girl Real Bout High School
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Adventure
Tr0tineTa
azi am vazut acest anime! Este printre cele mai bune animeuri care le-am vazut! Nu m-am plictisit deloc , m-am uitat cu nerabdare si curiozitate , sa vad ce se va intampla mai departe!Samurai Girl are 13 episoade , a aparut in 2001! Spre deosebire de unele animeuri , sfarsitul acestuia nu va lasa deloc cu ochii in ploaie tongue.gif

Personajul principal din RBHS este Mitsurugi Ryokou , o eleva la un liceu care vrea sa devina samurai! In liceul ei , toti elevii care au ceva de impartit o pot face printr-un sistem de lupta "k-fights"!astfel de lupte se tin mai mereu acolo:P si desigur , Ryoko este campioana K-fights

ea gaseste odata un pandantiv cu puteri magice , care o duce cateoata in solvania , un fel de a 3 a dimensiune!

Nu stau sa fac review acum

A mai vazut careva RBHS? Astept pareri

p.s : care este personajul vostru fav si de ce ? /happy.gif
CyBeR
Mda...am vazut anime-ul si mi s-a parut o porcarie. E distractiv and all dar in mare nu e nimic extraordinar. Povestea inexistenta si motivatiile personajelor de-a dreptul bizare m-au ingrozit la seria asta. E un anime care arata bine sustinut de o animatie de nota 10 dar orice altceva ce ar insemna anime gandit e inexistent. Personajele sunt stereotipice, luptele sunt frumoase ele dar exagerate. Am vrut sa-mi placa seria asta dar nu se poate...prea multe chestii care nu se leaga, prea multe idiotenii gen: monstru mare apare, va distruge lumea iar personajul principal zice ceva de faptul ca i-a intrerupt piesa de teatru...Excel Saga anyone? Sau sa mai zic de dialoguri care-s de-a dreptul ilogice si foarte prost gandite.

Da, mi-au placut luptele si unele episoade dar pe ansamblu, nu-mi voi aminti din anime-ul asta decat lupta din primul ep si ep cu k-fight-ul culinar care a fost extrem de reusit. Ca majoritatea seriilor de 13 ep, unul sau doua ep ies in evidenta, restul fiind oarecum mediocre...as putea da si exemple dar n-am asa de mult timp la dispozitie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.