Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Canalul #ro-anime
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
axi
planificarea face totul tongue.gif, munca de echipa ce mai ramane tongue.gif ... u can't go in there alone tongue.gif, it's dangerous biggrin.gif .. u might like it tongue.gif
nek-o

RIP .......look sunregistred to me now sad.gif
axi
este foarte neinregistrat intr-adevar. dar se va rezolva smile.gif
AlraM
eu am observat ca sunt zile in care se aglomereaza mai pe seara smile.gif ce-i drept eu personal nu prea am nici timp nici chef sa stau pe mirc in timpul zilei, da seara-mi place biggrin.gif poate's si altii ca mine smile.gif
axi
zise ea, gandindu-se oare cate zile or fi trecut de cand nu si-a mai satisfacut placerea unei seri pe mirc tongue.gif

probabil o sa il inregistram iarasi, desi nu e neaparat nevoie, avem nevoie de 10 useri ptr suport ptr a face asta ... nimic irealizabil tongue.gif
AlraM
QUOTE(axi @ May 18 2007, 08:09 AM)
zise ea, gandindu-se oare cate zile or fi trecut de cand nu si-a mai satisfacut placerea unei seri pe mirc tongue.gif
*



mi-ai devenit narator acu? tongue.gif ma descurc si cu "/me" tongue.gif

true, au trecut cateva seri cool.gif da si axi e axi-away laugh.gif
kAtA_ssj6
foarte slab Animax Tv Romania . Oficial pe hartie scrie ca se mai numeste inca "A+ TV" si doar a imprumutat numele canalului original , totodata neavad nicio legatura cu acesta . Animax Tv Germania pare mai bun din cate am vazut pe Max Tv , transmite Dragon Ball si Hellsing si in plus episoadele sunt si dublate si adaptate . Mai exista un program de anime-uri in SUA si Spania numit 7Anime Tv care transmite 24 din 24 de ore anime-uri de calitate . Insa in Romania , Animax Tv este o adevarata pierdere economica , in primul rand n-ar fi avut rost oricum programul , deoarece foarte putina lume se mai uita la anime-uri , iar in al doilea nici macar fanii anime care vor sa il urmareasca nu il pot prinde decat prin Digi Tv . Nu ar fi o problema ca ar avea anime-urile subtitrate si nu traduse , chiar foarte bine , fiindca astfel vei putea invata putina japoneza , o limba care te va ajuta in viitor , fiindca Japonia este cea mai bogata tara ca nivel financiar . Insa cea mai mare problema e ca Animax Tv ruleaza doar 6 ore , intre 20:00 si 02:00 , ci nu cum ar fi trebuit sa ruleze conform programului celorlalte canale Animax Internationale , 6:00 - 01:00 . Deci Animax Tv Romania is dead .

Adminul de serviciu: Ai primit un mare WARN la profil pentru acest mare off-topic
Chuppy
Na daca imi spui si mie ce legatura are post-ul tau cu subiectul care se discuta aici....

On topic: Eu de cate ori am intrat, nu am gasit decat vreo 2-3 bnc-uri. E pacat sad.gif
Reactive
QUOTE(axi @ May 18 2007, 08:09 AM)
zise ea, gandindu-se oare cate zile or fi trecut de cand nu si-a mai satisfacut placerea unei seri pe mirc tongue.gif

probabil o sa il inregistram iarasi, desi nu e neaparat nevoie, avem nevoie de 10 useri ptr suport ptr a face asta ... nimic irealizabil tongue.gif
*


poti sa-l inregistrezi pe irchighway sau rizon, si nu-ti mai trebuie 10 useri biggrin.gif
Luffy
reactive
smile.gif) si intra bunika nu ?
nici nu am auzit de servere ca si alea biggrin.gif
Shinju
lol, pai daca nu ai auzit tu nu insemna ca nu au auzit altii...nu stiu daca ai fost atent, dar foarte multe scanlation groups si subbing groups isi au "rezidenta" pe irchighway. serverul ala "musteste" de manga si anime laugh.gif .
Reactive
defapt, majoritatea grupurilor de manga scanlation au pe irchighway, iar pe rizon sunt grupurile de fansubbing, frecventez IrcHighway, deoarece sunt si membru a catorva grupuri de scanlation biggrin.gif
aldonza
Daca se gandeste cineva sa reinvie locul ala plin de panze de paianjeni tongue.gif sa anunte...eu o sa ma prezint la datorie. tongue.gif
In ultima vreme n-am mai intrat pentru ca era foarte liniste ...singurul care mai traieste in pustietatea aia e axi, si el de obicei...away.
Ar fi dragut daca s-ar mai auzi voci pe acolo seara. tongue.gif
Luffy
io propun un web chat biggrin.gif
dmf
eu propun sa ne strangem mai multi in seara asta sa stam de vorba tongue.gif
Reactive
QUOTE(DmF @ Oct 1 2007, 06:30 PM)
eu propun sa ne strangem mai multi in seara asta sa stam de vorba tongue.gif
*


I concurr icon_twisted.gif
Luffy
http://luffy.andresandco.com/luffysblog/
Este Chat biggrin.gif
kohana
sincera sa fiu am incercat sa intru o singura data ...si nu a fost nimeni sad.gif ....poate si din cauza orei...era cam dimineata biggrin.gif
oricum o sa mai intru wink.gif
DarkRaitei
dimineata nu prea ai sanse...incearca si tu seara...mai pe la ora 8-10 seara sigur este cineva...tongue.gif
MoonAngel
Mai foloseste lumea mirc-ul? tongue.gif Credeam ca e dead, ingropat de multa vreme...
De ce nu se fac 'intalniri" pe yahoo chat rooms, msn sau conferinte pe messenger? Nu prea mai intra lumea nowadays pe mirc tongue.gif
Ranma-kun
Pentru ca Yahoo si MSn nu stiu sa ne lasa sa facem chatroom propriu. Iar mirc-ul are farmecul lui, in plus poate fi integrat in site-uri.
DmonHiro
acest canal IRC, pe ce server se afla?
Tenshi
#ro-anime e pe Rizon.
kohana
Arigato DarkRaitei pentru sfat happy.gif am intrat seara si afost ceva lume wink.gif
MoonAngel
Mda... uite ce m-ati determinat sa fac! (nu, nu suicid, nici altceva smile.gif) )
Am intrat si eu pe mirc, dupa 3 ani =))
Love-chan
*sigh* Oh, man...i missed it, didn't i?....i missed the party right? sad.gif Pleca si eu de acasa o data pe saptamana laugh.gif si exact atunci apar membri noi pe canal? That's too cruel...so, sfatul meu e sa intrati nu numai o data (doar daca e vorba de o data pe zi XD)...abia astept sa va prind pe acolo ....meh are buburuze si licurici la promotie happy.gif
Tenshi
Ca sa nu mai spun de raze de soare roz si urechi de pisica. :d
bogdan
hmm am si io o porpunere desteapta ... pt nenea coyotul .. ce ar fi sa se treaca linkul ala spre canal care mergea din browser (cu java) undeva in meniul din stanga biggrin.gif ca uneori al scarbici ne mai plictisim wink.gif
Reactive
O alternativa buna este addon-ul de Firefox, ChatZilla: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/16
Uite aici link-ul catre java applet: http://irc.netsplit.de/webchat/?net=Rizon&room=%23ro-anime
bogdan
da bre el stiu da la scarbici imi e lene sa le caut tongue.gif de aia zicema sa le integreze careva in site biggrin.gif ala cu javra tongue.gif
Luffy
are bogdan dreptate .. ar fi mai bine
si asa reactive... poate vei avea si tu mai multa lume pe canal smile.gif biggrin.gif
Zamo
QUOTE(bogdan @ Jan 17 2008, 10:58 PM)
da bre el stiu da  la scarbici imi e lene sa le caut tongue.gif de aia zicema sa le integreze careva in site biggrin.gif  ala cu javra tongue.gif
*



Best way to go ... mie chiar mi-e lene sa deschid mircul ala prafuit , mai ales ca nu le mai am cu asl pls'ul , si ma cam plictisesc laugh.gif
trust_no_more
A trecut demult vremea mircului... alt program chat? tongue.gif
Love-chan
Oh, c'mon, how can you say that? ohmy.gif za mIRC still stands and waits for you all cool.gif
trust_no_more
I-or astepta pe astia de 13-14 ani mIRCU`, pe noi, generatia mai "batrana" sigur nu ne mai asteapta demult. biggrin.gif
Love-chan
um...sa stii ca avem rar vizitatori sub 17 ani....intre 17 si 20 sunt mai numerosi....si limita superioara de varsta depaseste 25 de ani.....so, stai linistita ca nu dai numa de kids....suntem destul de multi mai "in varsta" wink.gif
trust_no_more
In liceu si in primul an de facultate, mai intram si eu pe #ro-anime. Acum, nu stiu, nici mircul nu-l mai am instalat... mi se pare "trecut"....
dmf
QUOTE(trust_no_more @ Feb 2 2008, 12:54 AM)
In liceu si in primul an de facultate, mai intram si eu pe #ro-anime. Acum, nu stiu, nici mircul nu-l mai am instalat... mi se pare "trecut"....
*




nu stiu de ce ti se pare trecut .. ofera toate facilitatile unui program serios de chat (mai putin vorbitul la microfon) in rest ..ai public chat, private chat ... poti trimite fisiere .. NU EXISTA BUZZ (very important tongue.gif)

PS: am prins si eu "za golden age of mirc" ...asl pls ..etc laugh.gif
trust_no_more
si chiar mai intra oameni pe mirc? Adica, eu n-am mai dat pe acolo de 2 ani si poate mai bine...mi s-ar parea ciudat acum sa intru... Inainte aveam username, accese, chiar si canal inregistrat, acum, nu stiu, cred ca ar trebui sa se gaseasca alta sursa de chat, mai actuala, mircu e history, cel putin din punctu` meu de vedere.
Shinju
Eh, nu e chiar deloc gol. Depinde pe ce servere te plimbi smile.gif . #ro-anime de pe Rizon e chiar cat se poate de viu, mai ales seara. Acum e sesiune si e mai greu, dar sunt seri cand suntem si 20. Si se vorbeste mult cu sau fara folos. Trebuie sa recunosc ca parerea ca IRC-ul e history o aveam si eu, dar momentan l-am redescoperit, asa rudimentar si simplu cum pare. Plus ca, vorba lui dmf, nu are BUZZ! biggrin.gif

Pentru un pic de ajutor pentru cei noi ce dau pe aici, cititi ultimul post de aici.
Kreatur
in opinia mea, singura utilitate a mircului ramane downloadul de anime si manga smile.gif . #lurk are o cantitate de manga impresionanta.
DarkRaitei
cum poti sa te iei de mirc....teh mIRC is a godly place...era singura sursa de anime worldwide....si inca este o sursa fenomenala de anime...bine acuma ca a inceput mania cu torrente i altceva....dar totusi NEVER insult the IRC...i'll slap u all tongue.gif
trust_no_more
Si totusi, pe ce server irc ziceati ca aveti ro-anime-ul? ca pe undernet presupun ca nu mai e...
Love-chan
QUOTE(Shinju @ Feb 2 2008, 04:37 AM)
#ro-anime de pe Rizon


Deci te asteptam sa ne onorezi cu prezenta...si pe toti ceilalti membri doritori de buna dispozitie si prieteni noi smile.gif
trust_no_more
Am ruginit de tot in comenzile mirc, si cand ma gandesc ca acum ani buni stiam tot, eram "hacker" wannbe al mircului laugh.gif ce vremuri..
cum intru pe serveru asta rizon?
Reactive
fie instalandu-ti mIRC, si apoi tastand /server irc.irzon.net -j #ro-anime, fie instaland ChatZilla pentru Firefox, fie prin java: http://irc.netsplit.de/webchat/?net=Rizon&room=%23ro-anime
MoonAngel
baka, si aici dau de tine? smile.gif)
Well, trust_no_more, eu nu mai intrasem pe mirc de ani buni, dar nebunii de pe aici m-au convins biggrin.gif si e funny mIRC-ul biggrin.gif
Shinigami Kid
Baka moon , peste tot dai peste baka ...dar acolo in special biggrin.gif . Te asteptam pe acolo ca nu te-am vazut de mult tongue.gif .
Tenshi
A incercat cineva sa intre pe #ro-anime de pe ChatZilla? Eu am reusit sa ma conectez la server dar nu ma lasa sa intru pe canal. >_<
Cand dau comanda /join #ro-anime imi apare mesajul: Unknown host “rizon” connecting to irc://rizon/,isserver (irc://rizon/,isserver). [Help] Reconnecting in 2 minutes. [Cancel]
dmf
eu am intrat de la scoala pe chatzilla si n-am avut nici o problema O_O
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.