Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Random stuff about Inuyasha
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Animal
Topicul asta este dedicat lucrurilor neobisnuite,sau lucrurilor care credeti ca trebuie mentionate despre anime-ul Inuyasha.

Sa incep eu sa va dau o idee:

-In caz ca nu stiati:Sango inseamna coral.

-Cantecul care il fredoneaza copii de la Hakureizan(nu stiu daca am scris corect numele muntelui) are doua intelesuri: primul este cel care ne este prezentat in anime:"Living turned into death,death into living"...etc dar este si totodata versiunea japoneza la vati-ascunselea.

Mai erau multe lucruri de mentionat da le iau pe rand smile.gif
Lumiere
Dak va intereseaza semnificatiile numelor, uitati aici:



Shikon no Tama = Jewel of Four Souls

InuYasha = Dog Demon

Miroku = Maitreya, a Buddhist priest

Sango = Coral

Kirara = Mica

Shippo = Tail

Myouga = Divine Protection

Kikyo = Chinese Bellflower

Kaede = Maple Tree

Naraku = hell

Onigumo = Demon spider

Sesshoumaru = Destruction of Life

Rin = Bringer of Light

Jaken = Wicked Hearted

Koga = Steel Fang

Ayame = Iris (flower)

Kohaku = Amber

Tetsusaiga = Iron Breaking Fang

Tenseiga = Heaven Life Fang



Probabil le stiati deja, dar aveam chef sa postez ceva. So sue me! /happy.gif
Lucifer
Kirara=Mica?... Mica adica small?... adica aia e singura pe care ai scrs-o in romana?... sau nu?... daca nu, what's a mica?... :hmmm: never heard of that word...

sau nu-mi dau io seama ca e prea de dimineatza si inca nu mi-am terminat cafeaua... :oops: si nu gandesc corect inca tongue.gif
Kagome-chan
Lumiere , sti si semnificatia numelui "Kagome" ? :roll:
Lumiere
Habar nu am in ce sens "mica". Asa era pe site-u pe care le-am gasit. Oare care era ala?... :oops: Cat despre "Kagome", inca mai caut. O sa va informez imediat ce aflu!
Lumiere
Okay, Kagome-chan, am si gasit! Ce tare sunt! "Kagome" inseamna "Everlasting light". Hmmm... se potriveste destul de bine, nu? :pachi:
erikson
si Kagura si Kana? Kana, din cate stiam inseamna "oglinda a sufletului".



imi spuneti ce-i cu 'aneue' a lui Kohaku? stiu ca apare in al doilea film(de acolo l-am cules) dar nu m-am prins ce inseamna. cred ca e ceva legat de trecutul lui...
RVR_Inu
pai din acte stiu eu si din cate is in Inuyasha.... aneue = big sister....
Anzai
ce bine se potriveste lui myoga-divine protection!nu mai putem fara protectia lui divina!mwahahaha! biggrin.gif
lucru ciudat ...sabia lui kouga!useless!
Probably me
Cum s-au bronzat personajele principale:
http://www.deviantart.com/view/20041105/

laugh.gif
Anzai
laugh.gif ce tare !!! probabil ca si eu arat asa vara laugh.gif numi place sa merg la plaja (ciudat dar adevarat) laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.