Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Shippo Big Boy
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Eclair
Nu stiu daca sunt prima care vine cu indeea asta, dar pur si simplu mi-a venit!

Inaginati-va cum ar fi micul si dragalasul demon vulpita daca ar fi mai mare. Adolescent sau adult.

Pentru ca e un dulce ar trebui sa il iubiti cu totii! Dar daca creste mare si se face un hot demon, ce mai spuneti? :twisted:
Ranma-kun
Ok, ti-am sters unul dintre cele doua topicuri, pentru ca era postare dubla :roll:

Nu eshti chiar prima cu ideea asta, am mai postat eu nishte poze intr-unul din celelalte topicuri, in fine nu asta conteaza biggrin.gif

Look here: zi de nu-i super imaginea wink.gif





Ar mai fi si asta dar nu e asha de reushita:

Kagome-chan
Nice pics , Ranma-kun ! biggrin.gif



Eu una cred ca Shippou arata bine asa cum e el acum , un copil . Daca e sa fie adult , sa nu mai aiba parul prins in spate cu o fundita . :roll: /happy.gif
Lumiere
Cred k sunt de acord cu Kagome-chan. Shippo nu mai e Shippo dak nu e cute si tiny si mereu cu pumnu' lu Inuyasha in cap. Adik, ati prefera sa-i traga si el un pumn lui Inu (dak ar fi adult) sau sa strige: "Kagome, e rau cu mine!" si sa auzim un mic "osuwari!" ?
Trix
Da, parca nu ar fi Shippou daca ar creste. E asa de kawai cand se plange lui Kagome ca il bate InuYasha sau cand incearca cu micile lui puteri sa apere lumea, chiar daca ii e frica.

Dar am impresia ca la un moment parca si arata in serie cum ar arata ca adult. Sau ma insel? :oops:
Ranma-kun
Ce sa zic, multi credeau la inceput ca Shippo e de fapt o fetita, si eu am stat pe ganduri un pic sa fiu sigur ca e baiat sau nu, mai ales ca are voce de fetita in varianta Germana, care e foarte derutant, in varianta jap nush cum e...
Lumiere
In varianta japoneza are voce de baietel, ranma, si e super dragut. oricum, daca va uitati cu atentie la inceputul seriei, nu stiu sigur ce episod, (undeva intre "enter shippo" si "kikyo's stolen ashes" veti fi siguri ca e baietel... Watch and see! /happy.gif
Animal
I personally like the bunny-girl in Shippo's adult's version arms.Nice little tail /happy.gif .

Btw "multi credeau la inceput ca Shippo e de fapt o fetita" daca era fetita era pe invers ca se combina imediat cu orice fata de varsta lui...si mai avea si probleme de personalitate...nu zicea tot timpu cand erau probleme : "Shippo get a grip on yourself...your a man.Kitsunebi"
Eclair
Lummi are dreptate! Shippo e cu siguranta un baiat! Si asta am vazut cu ochii mei!

Oricum majoritatea aveti dreptate! Shippo e cal mai dulce cand e mic, dar sa nu uitam ca si noi mai crestem, chiar daca el face exceptie in cazul asta!

dar ma gandeam la cum va ajunge el in functie de cine il va creste! totul bine si frumos daca il creste kagome, dar daca il creste Miroku :wink:
Ranma-kun
Creca daca il creshtea Kagome ajungea ca in imaginea 2, si daca il creshtea Miroku ca in imaginea 1 tongue.gif
Lumiere
biggrin.gif dak e sa alegem intre imagini as spune img 1... so, go miroku! :wink:
Eclair
Ranma-de acord cu tine la poze, dar si cu Lumiere-Gooo Miroku!
Lumiere
Bingo! M-am adus aminte! Uitati-va la epidosu' "The Mystical Hand of the Amorous Monk Miroku". O sa fiti siguri k e baietel... Watch carefully :wink:
Eclair
Ahem, subliniez ca EU mi-am adus aminte in ce episod este, lummi! 8)
Inuyasha
Shippo ii este acel personaj care ii ridica rangul serialului la comedie. biggrin.gif
rei21
da cu siguranta shippo e baiat si poate era fricos dar si smecher in acelas timp caci mereu cand el i spunea lui kagome ca inuyasha era rau cu el se auzea o lovitura puternica
Anzai
pai cred ca little shippou va deveni destul de puterni si mai ales nobil fiind crescut de kagome.....dar nu stiu ce ifluenta ar avea inu asupra lui sad.gif mai stiti cum l-a desenat hinten(parca asa se numea) atunci cand shippou il facea pe adult? wink.gif
koneko
shippou big? ar fi ciudat... poate fiindca m-am obisnuit cu el ca fiind o mica vulpita neajutorata. In orice caz, tot ce imi pot imagina la teenager/adult Shippou este faptul ca ar frange multe inimi - daca deja a inceput, de la o asa de frageda varsta. Cred ca s-ar lupta in fiecare zi cu Inuyasha si, de ce nu, poate ar ajunge chiar sa se dea la Sango si Kagome... il prefer mic si kawaii.

In legatura cu genul lui Shippou, mult timp am crezut si eu ca este fata. Traducerile pe anime plus sunt groaznice (cateodata apare un adjectiv destinat lui la genul feminin iar cateodata masculin... te zapaceste pur si simplu). In legatura cu vocea fiind de femeie in germana... am vazut si in japoneza in alte anime la fel. Sunt personaje cu latura feminina mai pronuntata laugh.gif
Akimoto Kumiko
Shippo adult, cam greu de imaginat, m-am obisnuit cu micutul si neajutoratul Shippo. Bine presupun ca in cele din urma s-ar maturiza si el, si nu va ramane imatur, cum a ramas Inuyasha biggrin.gif
Cat despre faza cu episodul, mi-am adus aminte de el, daca il vezi nu mai ai nici un dubiu, Shippo e baiat
sailorcorvus
Shippo adult ar fi interesant sa fie vazut, mai ales ca atunci nu l-ar mai putea Inuyasha lovi la fiecare prostie facuta( sau poate ca da) , apoi ar fi interesant de vazut daca va ajunge sa se indragosteasca de o fata. Ar fi iarasi de vazut daca strategia de lupta si puterea de lupta ar evolua.
Iarasi as vrea sa vad relatia cu fosti prieteni .
kittykirara
Ar fi interesant de vazut mai ales din punct de vedere a schimbarii atitudinii,puterii,etc.Insa lui Shippo ii sta bine asa cum e mititel si dragutel.Daca ar creste nu cred ca ar mai fi la fel de sweet tongue.gif
fire_girl
Un Shippo adult wink.gif nu-mi prea pot imagina. M-am obijnuit cu vulpita cea mica, draguta si amuzanta. Si daca ar fi mare sa zicem ca ar avea un comportament mai matur, si asta nu mi-ar placea deloc.... mai e si varianta ca ar creste si ar ramane la fel de copilaros, daaaa....sa zicem ca ar fi destul de amuzant in unele cazuri dar pana la urma ar putea deveni enervant.

Legat de cealalta idee, Shippo sigur e baiat. Si eu la inceput am crezut ca e fata, dar din cate imi aduc aminte parca a fost un episod (nu mai stiu care) unde Shippo se indragostea de o fetita.
crys
se vede ca n-ati vazut toate seriile Inuyasha.. este SIGUR ca Shippo e baiat, pentru ca se indragosteste de vreo doua ori. DE FETE!!! asta in cazul in care nu o fi pe invers.. huh.gif
Oricum, nu cred ca o sa-l apucam pe Shippo adult, pentru ca e demon si se pare ca astia cresc mult mai greu ca oamenii, nu? si traiesc cateva sute de ani, precum ii spunea lui Rin micul insotitor al lui Sessomaru in nu mai stiu care episod (oricum, unul din ultima serie,parca). Daca ar fi sa-l vedem pe Shippo adult, probabil ca o sa o vedem si pe Kagome baba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.