Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Duall Parallel Touble Adventure
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Mecha
axi
mecha cu o poveste simpatica. eroul principal are viziuni cu roboti care se luptau, viziuni f realiste. acest lucru afla el intr-o zi se datora existentei si interferentei unor lumi paralele. cu "ajutorul" unui profesor trasnit eroul nostru ajunge fara sa vrea in o lume paralela ... exact lumea de provenientza a viziunilor sale. si ghici ce ... aici devine cel mai bun pilot al unui robot tongue.gif ... bate tot ce misca si gets the girl ... in mare cam asta e povestea smile.gif ... mi-e lene sa mai detaliez tongue.gif

14 episoade ... merita vazut ...
SaiyaJin
Merita, merita vazut dar cum facem si noi rost de el, tu de unde l-ai downloadat???
Animal
Yeap...chiar e misto si interesant.Un singur lucru ai uitat sa mentionezi axi...he gets the girl,and another girl,and another girl...
axi
da bre animal ... da nu puteam zice asa ceva ... ca ma acuza ranma de hartzuire sexuala.

revenind la anime ... tre sa mentionam ca chiar fata iubita e in dublu exemplar tongue.gif ... ce noroc pe el ... saracu! ... ahhaha
CyBeR
Sunt acum pe la jumatatea seriei. pot spune din start ca nu-mi place latura de harem a anime-ului. Imi place in schimb povestea si actiunea mecha care aduce putin cam prea mult a Evengelion. Am sa revin cu impresii cand termin cu el.
axi
pai sa-ti numaram postul ca juma de post sau ca un post inutil? tongue.gif ... noroc ca te cunosc tongue.gif
pai actiunea e nah ... every mecha like ... some wonder kid care bate tot in stanga si-n dreapta tongue.gif ... ideea cu lumile paralele e simpatica si noua din cate stiu eu ... in rest daca vrei spoiler iti zic ca si faza cu fetele e previzibila tongue.gif
Probably me
Mie Dual mi se pare mai degrabă o parodie la seriile faimoase gen Eva, dar care le-a ieşit prea bine şi chiar original pe alocuri. Oricum, e mai mult comedie, nici urmă de atmosfera apăsătoare din Eva sau RahXephon. (spoiler)Chiar şi-n cele mai sumbre situaţii te trezeşti cu c?te un deznodăm?nt at?t de ridicol, genul vodevil, că te pufneşte r?sul fără să vrei.. Nu mai ştiu pe unde am citit asta, dar zicea cineva odată că Dual e bun dacă ţi-ai dorit vreodată un Eva vesel şi distractiv.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.