Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ichigo 100%
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Ecchi
Pandel
un liceean in devenire... o gramada de prieteni, ba mai ciudati, ba mai perversi... cel putin patru fete superbe, all hair colors included tongue.gif... daca mai adaugam si dorinta de a face filme impreuna (nu va ganditi la prostii, mai... nu genul ala de filme! desi, cine stie, pe masura ce va inainta povestea... tongue.gif), obtinem o comedie romantica si care include "school life" in general. sunt si multe, multe incurcaturi care duc la scene de tot hazul.

cat despre coloana sonora.. nu e prea dezvoltata, dar iese in evidenta "ending theme"-ul. este ceva in genul disco al anilor '90. sau asa ceva...
Animal
Anime-ul mi se pare fffffffffffffffff slab in comparatie cu manga-ul...eu sunt fan inrait al manga-ului cu acelasi nume...ce ma deranjeaza la anime e ca totul se intampla prea repede...nai timp sa intri in mood-ul necesar vizionarii acestui anime...merita sa il vezi dupa ce ai vazut manga-ul
Pandel
adevarul e ca manga-ul nu l-am citit inca... si am auzit de multe ori ca anime-ul se abate mult de la manga. cu toata acestea, mi-a placut si anime-ul mult. e hazliu si te tine in... suspans, ca sa zic asa.

daca ai posibilitatea de a uploada manga-ul undeva, te rog sa o faci ca sa-mi dai si mie link-ul. vreau sa-l citesc si eu.
Scorpio
Da ce-ti trebuie 26 de ep-uri ca sa intrii in mood-ului unui echii? tongue.gif tongue.gif....inseamna ca esti cam incet animal tongue.gif tongue.gif.....mi-e mi-a fost de-ajuns si oav-ul ala de 25 de min biggrin.gif...scurt ce-i drept...se putea mai mult....dar indeajuns biggrin.gif biggrin.gif
Pandel
ova-ul a fost cel mai cel! mai ales SPOILERS!!!! partea cand manaka era cu toujou in casa aia, amandoi aproape goi si uzi loarca. mmmmmmmm! totusi, n-am intles exact ce a vrut sa spuna tipa blonda (am uitat numele) la sfarsit: "that was a good place to tie a (yellow?) ribbon". daca ati inteles vreunu', explicati si omului canaj?t...
Ranma-kun
Am vazut si eu anime-ul asta, si dupa 3 episoade l-am sters. Ce sa spun.. story 0, e doar un anime gen ecchi care seamana cu toate celalalte, just makes me sleep.
Sidonix
hehe...ichigo pantz ^__^...cam asta poti spune despre Ichigo 100%...daca vrei sa te relaxezi si sa te amuzi putin...merge
Scorpio
Mouse a fost mai misto biggrin.gif biggrin.gif....right Sid? tongue.gif

Merge......e chestia clasica cu unul dupa care fug mai multe.....da asta e mai pe fatza decat altele......dragutz......are cateva momente cu adevarat misto......ca cele cand Manaka se trejeste cu aia mica la el in pat....si ea e fara pants biggrin.gif biggrin.gif
WRCDriver
am vazut 2 episoade si l-am sters, cel mai prost anime care l-am copiat in ultimele luni
Scorpio
Asta e.....echhi-ul nu-i pt oricine tongue.gif.......tre sa stii dupa ce te uiti si cum te uiti.....
Sidonix
...eu m-am amuzat de fazele de sandwich involuntar...f interesante...biggrin.gif
Thor
Printre singurele echhiuri la care m-am uitat,asteptand cu relativa nerabdare urmatorul episod.Bine realizat, fara exagerari pe partea comica.Per total.Bunicel.(Btw, oavuri?am unul, dar am citit undeva k e pentru sezonul nu_stiu_care....Ca tot suntem la subiectul asta....stie careva dak au de gand sa mai scoata un sezon? rolleyes.gif )
Scorpio
pai oav-ul ala de fapt e situat dupa serie.....si trateaza making-ul filmului despre care se discuta la final......altceva eu numai stiu sa apara
Kisa
OMG! Una dintre cele mai plictisitoare si enervante experiente din viata mea s-a numit "Ichigo 100%"... dry.gif Wtf was that? Baiatul fatal (care de fapt este un pampalau 100% - cred ca de aceea apare procentul si in titlu - fara experientza cu fetele si un mare nesuferit care le incurajeaza intr-un fel sau altul pe toate), haremul de fete baka (dar baka fara pic de rusine) care alearga dupa pampalau... Come on! What was that? Am rezistat eroic 7 eps sa le vad cap-coada. Dupa care am vazut pe sarite ca deja era prea mult... dry.gif Plus ca finalul nu prezinta nici o solutie dilemei lui Manako (cu cine sa ramana)... dry.gif
Moreover, nu am inteles ce a fost asa echii... Se vedeau nishte chilotei cu capsuni pe acolo si cu asta basta. dry.gif
Bawmwolle
Subscriu la ce a spus Sid.Nu-i mare lucru de el, dar e amuzant si relaxant.Bun de o dupa amiaza linistita biggrin.gif.

Si, da, Kisa, nici mie nu mi se pare ecchi, unii exagereaza din principiu.Oricum, eu nu sunt de parere ca "ecchi" este un gen anime, ci un atribut.
Diana
Incepe cam greu ... exceptand fazele cu pants pants cam mult farmec nu este pana nu intra toata ceata la liceu. Dupa, ador profesoara aia a lor nebuna biggrin.gif. Oricum, inca un anime cu un baiat si multe fete. Si nu unul din cele mai bune vazute de mine.
Bawmwolle
Un anime cu un baiat cu multe fete in jurul lui dar si "indecisive" cat cuprinde.
Zamo
Hmmm ce sa zic.Mie chiar mi-a placut.Nu-i exagerat de ecchi, nu stiu ce sa zic de coloana sonora,dar mi-a placut.
Din pacate am vazut doar 12 episoade ... sad.gif si din cate am citit are 26 ? ...
Da pana la urma fiecare crede ce vrea ... :>
Scorpio
Are 12 ep-uri si 4 oav-uri....nici vorba de 26. Coloana sonora e dragutza....outro-ul Ike Ike e chiar fain.....in rest OAV-urile sunt ceva mai comice decat seria...mi-au placut mai mult
Zamo
Ah,deci imi mai trebuie doar oav'urile :/ ... Da,da ... ike,ike ... biggrin.gif ... doar asa mai invat si eu cuvinte noi.
Pai dupa mine,pacat ... as fi vrut sa vad si eu pana la urma pe cine alege. :-/
De preferat ... the one with the strawberies panties tongue.gif (dupa mine,parerea mea tongue.gif )
Scorpio
Nu alege pe niciuna.......nici oav-urile nu aduc un final povestii.....eu unu o prefer pe Satsuki biggrin.gif biggrin.gif wink.gif
Zamo
Noah ce nashpa ... nu puteam fi unul dintre noi in locul lui wink.gif ... noah si eu care vroiam sa aflu cu cine ajunge...
Satsuki :> ... nice girl ... dha,de ce nu ... pana la urma din cate s-a aratat in serial ... toate tineau la el.Desi ea a cam dat-o in bara,si cu "prajiturile",faza la scoala ...

Raman la "alegerea mea" ... tongue.gif
Pandel
a vazut cineva cel de-al 5-lea OVA? mi s-a parut o aberatie totala. si-asa nu era prea mare lucru de capul anime-ului astuia, au dat si cu bata in balta la sfarsit. l-am exclus din memoria hardului meu si am considerat ca nici n-a existat. il iau ca pe un fan-fiction prost facut. alte pareri?
zeri
Ultimul ova chiar a fost o tampenie crunta, de altfel nici celelalte nu au fost prea stralucite cu exceptia primelor doua. Alea chiar au fost interesante biggrin.gif

La inceput am crezut ca nu o sa rezist sa vad tot Ichigo, era inca un anime de tip harem cu un baiat imbecil, scuzati expresia, care iar nu stie ce fata sa aleaga. Dar pe parcurs am descoperit ca e destul de funny si placut, chiar daca erau momente cand il injuram pe Junpei pentru ce prostie demonstra.

Am auzit ca manga-ul este mult mai bine facut, dupa cum zicea si Animal, si are si un final.
Scorpio
Mda...5-ul chair e varza......fatza de celelalte care sunt mai misto....mai ales ala cand se duce el la scoala de fete.....ala e mortal biggrin.gif biggrin.gif

Oricum asta m-a spart cu aberatiile......si-asa imi facusem draci pe faza ca nu sunt anuntate nicaieri....si scrisesem deja dvd cu seria si primele 4 oav-uri

Pandel
ati vazut careva Ichigo 100% Special? un fel de OVA 6... cand crezi ca s-au terminat, mai apare unu' tongue.gif
anyway, mi-a placut mai mult decat oricare ova, pentru ca e putin mai serios. in sfarsit manaka da dovada ca are ceva in cap... in plus, apropierea dintre el si yui, din acest special, face seria putin mai savuroasa!
Thor
Probabil ca o sa ma vedeti prin threadul asta laudand seria(daca nu ...asta ar fi fost intentia mea deca nu as fi vazut oav urile) unsure.gif Sincer nu am inteles dc nu au facut o serie cu mai multe episoade decat sa o lungeasca in halul asta cu OAV urile care au stricat din feelingul(daca intr-adevar a fost vreodata unul... unsure.gif )...In cele din urma s-a dovedit ca Ichigo 100% mi-a lasat un gust amar...Pacat...la inceput vazusem o scipire de potential in seria asta... sad.gif
SOG
Complet dezamagitor !!! Am vazut toate episoadele din simpla curiozitate sa vad pe cine alege junpei.... dar se putea, dupa ce k a fost prost facuta seria, nici nu dau o rezolvare problemei. Si din cate am citit pe aici au mai aparut 6 OVA-uri.... sunt tentat sa le dld, sa vad c e de capul lor, dar cred k mai bine iau mangaul si rezolv toata problema biggrin.gif.
Alinna
12 ep tv+5oav+1 special (la origine 24 de mini episoade -care ulterior au fost lipite cate doua, iar varianta cu 26 ep numara si cele doua mini ep care nu au fost difuzate la tv si care formeaza episodul special)
Anime-ul asta nu mi s-a parut extraordinar , dar nici atat de prost nu l-am gasit (exceptand episodul cu alien ichigo pantz, care a fost cam greu de digerat wink.gif ).
Personajul meu favorit a fost Nishino ...
Himm, pana sa vad acest anime m-am gandit ca nu voi mai vedea un personaj atat de nehotarat, dar cam greu sa alegi: toate dragutze si caracterele diferite ...(dar nu imposibil sa alegi wink.gif eu am ales-o pe Nishino)...
Si parca cineva spunea ceva de o faza din oav-uri cu "tie a ribbon" , imo se refera la a incepe o relatie (Nishino il placea si considera ca ar fi fost momentul potrivit..)
Sooo, chiar daca nu il voi trece pe lista cu best seen anime, cu siguranta nu va fi nici pe cea cu worst smile.gif <----- lista inca goala..caci am doar anime-uri care mi-au placut mai putzin ...tongue.gif ( dar am o lista cu anime-uri pe care nu vreau sa le downloadez/vad pt nimic in lume)
Zander
Ichigo 100%... Well, tre plecat de la inceput cu ideea ca vizionam un ecchi ce nu prezinta o profunzine in poveste... Well, la mine, desi mis fan ecchi inrait, nu a fost destul...
L-am vazut. am ras... chiar cu hohote uneori... dar nu am reusit sa il termin, pe la ovauri mi-am pierdut interesul total.
Pana la urma este doar un ecchi bun de vazut, recomandat, cu gashca si niste alcool pe langa,de facut misto la faze, etc
Si atat, in sensul ca e un anime care il vezi, razi si il uiti.
E bun, ca echii, dar nimic mai mult...
AMICU
Nici pe mine nu m-a atras.
E adevarat ca nu l-am vazut tot,insa nu merita.
WhiteFang
citeste manga cap coada io am luat decat endigul de la manga asa o sa vezi pe cn alege mi se pare k in final baiatu nu ai pe nimeni 1 pleca in franta 1 devine scriitoare de succes si cealalata parca moare intrun accident de masina .Cum a spus cineva echhi e mai mult un atribut nu gen k dak ar fi prea mult ai da in hentai si inloc sa ii spui echhi ii spui hentai oricum e bunicel dupa parerea mea totusi cred k trebuie sa cititi manga k sa vedeti toata actiunea si finalu k seria de 12 ep si ova nu dau in nici o concluzie
bogdan
sigur ai citit toata manga ... ca din ce scri tu inclin sa cred ca te-ai oprit cu o pagina mai devreme decat trebuia, sau poate te-ai oprit cu gramatica limbii romane un pic cam devreme, am avut nevoie de 3 recitiri sa determin daca ai scris ceva coerent sau sa jucat o pisica pe tastaura ta tongue.gif

oricum manga se termina chiar foarte fain poate si unde a ramas cu personajul care imi placea mie biggrin.gif
naruto95
eu mam uitat doar la primele 5 ep mam plictisit repede dry.gif
Holyatheist
L-am vizionat cap coada intr-o noapte, cel mai bun somnifer ever! Am baut 7 cafele sa il pot gata, jeez ... rutina iesita din comun,absolut nimic special in poveste. Este un ecchi sters,pe mine nu ma impresionat deloc. (recunosc ca primul episod ma convins sa il vad,dar cam atat)
Bysu-Chan
Mie nu mi-a placut mai deloc....
m-am lasat dupa cateva episoade are o poveste destul de lalaita si banala :|
Kassy
Ichigo 100% e unul dintre cele mai proaste animeuri intalnite de mine si deasemenea si cel mai prost ecchi vazut. Povestea e foarte plictisitoare (sa nu uit ca urasc haremurile) plus ca in cele 12 episoade nu se intampla mai nimic, inafara de cate un "chilotel" zburat de colo colo si fete cu mai multe personalitati. Also, nu mi-au placut deloc main characters si nici finalul (in momentul asta nu-mi amintesc cum s-a terminat, dar stiu ca nu m-a impresionat deloc).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.