Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sorcerous Stabber Orphen
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Fantasy, Magic, Super Natural
Ranma-kun




Imi place mult acest anime, se integreaza in categoria anime-urilor care trateaza era medievala, cu magie, dragoni and stuff, dar printr-o apropiere mai moderna.

Pe Scurt: Orpehn e cel mai puternic vrajitor din istoria scolii de vrajitori, dar se revolta impotriva acesteia pentru a salva o prietena care a fost transformata intr-un dragon. El pleaca intr-o calatorie pentru a cauta o metoda de a o transforma inapoi pe prietena sa care devenise un monstru ucigash poreclit Bloody August. Serialul e plin de actiuni si magie, si un pic de comedie :wink:
axi
interesant ranma, seria e simpatica pentru cei care adora genul fantasy, dar ai uitat sa mentionezi ca sunt doua serii ... asta care zici tu, sorcerer stabber si inca una, continuare ... sorcerer stabber revenge aparuta un an mai tarziu, in 1999 ... ma rog doar povestea difera un pic, ideea si personajele principale sunt cam aceleasi.
Trix
Nu prea stiu multe despre seria asta. Nici nu am vazut-o inca. Dar as vrea sa o vad. Exista cineva care o are, sa mi-o imprumute si mie? (in afara de Axi, care o are pe DVD; n-am DVD deci poate.. biggrin.gif cineva care are seria pe CD biggrin.gif...sau cer prea mult?)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.