Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine recunoaste personajul
Anime-Club Forum > Detaliat > Rurouni Kenshin
yuki
http://kenshin.gamesurf.it/immagini/galleria/RK40.jpg

as vrea sa stiu cine-i personajul din imagine . Sa uit nume se intampla dar figurile personajelor nu.
trexr
hmmm, eu zic ca e Shigure Takimi din Aizu (nu sunt sigur de Takimi). Apare intr-un episod si in movie. Iar in fundal este Gentatsu, killerit de Hitokiri Battousai in timpul revoltei din Aizu.
Am vazut movie-ul acum cateva zile, heh...
Bawmwolle
Nu-mi pare deloc cunoscut... esti sigura ca e din serie/oav, si ca nu e o creatie a fanilor?
cilu
Nu cumva e Saito pe cand era tanar? Cam seamana cu el da nu bag mana in foc....
ruxi
nu, trexr are dreptate, sunt personaje din film.
Majin
daca tot o dam cu presupusul..nu e shishio inainte sa devina "gratarel" ?
Immortality
Eu zic ca e Saito Hajime,in tineretea lui(primul OVA).Dar nu sunt 100% sigura.Nu avea parul asa de lung,dar freza sigur a lui e.
vik
QUOTE(trexr)
hmmm, eu zic ca e Shigure Takimi din Aizu (nu sunt sigur de Takimi). Apare intr-un episod si in movie. Iar in fundal este Gentatsu, killerit de Hitokiri Battousai in timpul revoltei din Aizu.

Am vazut movie-ul acum cateva zile, heh...

Asa e doar ca nu apare deloc in serie. Este un personaj mentionat printre cei mai buni spadasini dar apare doar in film.
ibarbar
Sunt personajele din filmu Requiem for the ishin-shishi, spadasini foarte buni din politia Shogunului.
Kikio-chan
Eu zic ca este Saito dar nu sunt foarte sigura.
Akane
Cel cu parul lung NU ESTE Saito, e unul din personajele din film pe nume Shigure, el se lupta cu Kenshin ca sa razbune(intr-un fel) moartea aluia din fundal pe nume Ghentatsu. Deci nu il mai confndati pe Shigure cu Saito.
rete
QUOTE(Akane @ Mar 17 2006, 06:57 PM)
Cel cu parul lung NU ESTE Saito, e unul din personajele din film pe nume Shigure, el se lupta cu Kenshin ca sa razbune(intr-un fel) moartea aluia din fundal pe nume Ghentatsu. Deci nu il mai confndati pe Shigure cu Saito.
*

sarumana ,ai perfecta dreptate (tocmai am revazut OVAul/filmul asa e: Ghentatsu a fost omorat de Kenshin iar Shigure incearca sa refaca revolutia care a oprit-o Kenshin prin oprirea asasinului(lor ca erau mai multi dar la final numai Kenshin si Ghentatsu s-au luptat la bristi primul terminandu-l pe al 2 lea cu atacul ala special de sarea in sus si ii dadea cu sabia prin garda adversarului , miscare repeteta si inpotriva lui Shigure dar care nu a mers asa ca la terminat (pe asta nu l-a killarit , au facut-o politaii) cu o batalie in aer ,ultimma tehnike de atak care a invatat-o Kenshin de la Hiko Sejuro)) de aceea cei K. si Shigure sunt cu sabii(lupta) si celalalt doar o fata (memorie) sper sa nu fi fost prea redundant si sa te fi convins ca sunt ei si nu alcineva
peace
Kenshin fan too smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.