Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DAFT PUNK
Anime-Club Forum > Non-Anime > Muzica non-anime
Alexander
DAFT PUNK



Cei de la Daft Punk ar trebui sa apara pe aici doar din simplul motiv ca ei au videoclipuri cu anime si au muzica buna.

Pt cei care nu i cunosc astea s ar putea sa va placa:





Daft Punk - Around the world

Daft Punk - One more time

Daft Punk - Aerodinamic

Daft Punk - Harder,faster, better, stronger

Iar pt cei din voi care i stiti astept pareri.

Daca mai exista in vreun topic ceva despre ei anuntzati ma.
WRCDriver
ai uitat de "Digital Love", tot din seria aia de videoclipuri anime face parte biggrin.gif
Duncan
Ma bucur ca cineva a deschis in sfarsit discutia despre Daft Punk. Cat de mult nu pot digera house-u , combinatia asta de Leftfiled (partea de ambient) si funk e superba. Homework , ca si album a fost impecabil. Ca sa nu vorbim de era big city nights...



Cat despre videoclipurile anime , exista un album intreg , pe nume Interstella 555. Nu e film full lenght , ci e un album intreg pus pe mici istorioare anime. Il am pe tot , si e destul de bine pus in scena.
Alexander
Filmul il am si e cu 5555(cu patru de cinci /happy.gif ).

Scenariul e slabutz la film, e muzica care mi place.

Chestia care mi se pare interesanta la ei e ca nu si arata fetzele si nobody knows who they r.
Duncan
asta-i si intentia. biggrin.gif
Alexander
Vad ca baietzii/fetele - ca nici pana acuma nu m am prins ce s - au mai scos ceva videoclipuri... (Robotic Rock).

E destul de dragutza melodia.
Duncan
sunt 2 baieti , francezi de origine.
Small-Lady
love daft punk /happy.gif , insa pana acum am ascultat doar discovery si cateceva din homework.

am inceput sa ii ascult mai mult pt videoclipurile so anime-ish tongue.gif , apoi au inceput sa imi placa din ce in ce mai mult tongue.gif .

sigur sunt francezi? ca yo stiam ceva de suedezi (or i'm confusing them ? /sweat )
Duncan
sigur sunt francezi.



Oricum , frumoasa alegere. Homework-u nu cred ca va fi intrecut multa vreme de puzderia de housereli comerciale si restu bullshit-urilor de azi.
Miko
mie Duft Punk mi-au atras atentia mai intai cu melodia Around the World..apoi nu am mai stiu de ei pana nu am vazut videoclipul de la One more time pe M6...si pe atunci asteptam cu nerabdare sa vad cum se continua povestea...si melodiile imi placeau...o combinatie placuta :oops:
hunter
ok vad k nu a mai postat nimeni p aici! nu spun ~ sa va fie rushine~ ci doar k trebuie mentionat noul album Human After All.......
uite ce pot spune eu despre piese e ca nu se compara cu ceea ce au facut baietii inainte ....noul album e mai liniar shi mai continuu in c priveste sound-ul dar e acceptabil k intentie....interesant mai e shi faptul k s-au gandit sa puna titluri destul de sugestive la titlul initial al albumului...... rolleyes.gif
rushine sa va fie ca ati uitat de Daft Punk and remember .....
Punk's not dead.......shi daca nu-i asa atunci something like that cool.gif
Tezeu
Melodia care-mi place de la baietii este "Something about us" si "tehnologique". Defapt, mai toate melodiile sunt ff. nice dar de astea doua-mi aduc aminte acusi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.