Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Propunere thread nou: - ANIME ROMANESC -
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
cipiamon
De ce nu am face un thread in care sa PREZINTE (avand in vedere ca acesta este un forum superior din punct de vedere tehnic si permite atasarea de imagini :!: ) operele celor ce au curajul sa deseneze.



Si sunt destui, doar ca in vechiul forum nu se putea face asa ceva pentru ca nu se puteau introduce imagini.



Pe langa desene mai sunt si altii care fac AMV, animatii scurte, si altele.



Si ar fi primul pas pentru ca cei ce creeaza ceva interesant sa se intalneasca si sa discute despre asta.
kaoru
da...ar fi interesant....de ce nu...

ce pot sa zic...astept sa vad ce se intampla....

Ar putea fi interesant sa se si poata discuta nu numai pe fanarturi...ci...si pe lucrari si artisti anime cunoscuti..sau nu...mi-ar placea..sincer..

cu ocazia acestui post...am aflat si eu ca se pot face attachments....asa ca voi incerca..
DMonk
Sigur! Dar mi se pare un nume mai bun "ro-arta" sau ceva de genul asta, pentru a se simti bine venite si persoanele care nu deseneaza in stil anime.
ecstasy_pill
misto kaoru da baga si o culoare:)
removed_on_request_20121227
eu raman uimit la cat de grozave sint pozele lu asta... numi vine sa cred ca el le deseneaza....
SebyTheDragon
Ai nu ma innebuni...sa vezi cand mi le-a aratat pe hartie....ma simteam ca ultimu om de pe pamant..... :wink: !
cipiamon
Kaoru keep up the good work! arata foarte bine, dar cred ca l-ai mai expus pe undeva ca pare cunoscut. Vreau sa vad si alte desene de la tine pentru ca arata foarte bine. In curand postez si eu cateva desene, dar totusi hai sa asteptam sa faca categoria smile.gif



Dmonk - mai sunt alte forumuri despre arta in Romania (www.visualart.ro). Daca spunem "ro-arta" nu se leaga direct de anime.

Nu cred ca vrem sa incurajam aici sa posteze toata lume tot ce-i trece prin cap, ci lucruri legate de anime (ro-anime forum, remeber?) plus de asta " anime romanesc " suna mai dinamic, zic eu.
Claudia
ideea unui thread care sa contina creatiile membrilor si nu numai e foarte buna..

iar kaoru nu e singurul care deseneaza atat de bine wink.gif
cipiamon
de ce Claudia? si tu desenezi?

smile.gif
Claudia
nu cipiamon..nu am talentul asta..si oricum nu m-as fi laudat singura wink.gif smile.gif

am vazut cum deseneaza si alti membri(sau cel putin mi-am format o idee).. si avem multe talente printre noi smile.gif
cipiamon
da? super! deabia astept sa creeze categoria ca sa vedem desenele axpuse :wink:
removed_on_request_20121227
da sint multi care deseneaza misto. am ramas cu gura cascata cand am vazut un desen de care nu ma pot dezlipi... unu cu penpen. sint pe as.ro si sint misto good work everybody
bogdragon
Cred ca operele originale create de fani ar trebui incurazate cu orice pret. Un astfel de thread este extrem de necesar pentru o comunitate adevarata.



Am vazut forumuri intregi anime in care creatiile propri ereau painea si sarea discutiilor.



Inca o data: este o idee foarte buna.
cipiamon
am vorbit cu Coyote de infiintarea threadului si mi-a zis ca trebuie mai intai sa sfatuiasca adminii laugh.gif



asa ca degeaba votam noi pentru, daca unul dintre admini e impotriva artei laugh.gif
DMonk
Nu cred ca are cineva ceva impotriva artei, dar trebuie sa ai putina rabdare. La mutarea posturilor va fi sters oricum forumul asta, deci n-ar avea rost sa faca threadul acum.
cipiamon
just kidding, oricum nu stiam ca se muta :? posturile
chibimox
OK .. s-a ajuns si aici .. o sa facem un forum dedicat artistilor .. cum vreti sa se numeasca ?
chibimox
Alo, artistii biggrin.gif .. sa inteleg ca majoritatea covarsitoare care a votat in favoarea acestui topic nu mai este interesata sa deschidem un Forum de FanArt & co ?



astept propuneri
kaoru
BA DAAAA!!!!! biggrin.gif

lets do it....eu am mai postat..ar fi cool sa existe un astfel de forum.

uve got my art support.

so...detalii....PLS

parte proasta e ca oamenii cu fanartul....au in mare parte....dialup...dar osa fie ok.asta probabil inseamna doar ca osa se miste mai greu...dar...eu cred ca merita efortul.

Arigatou.
SebyTheDragon
Saraci oamaeni!!!

laugh.gif

Deci ramane ca va aparea un topic de FanArt!!!

Hmmm perfect...os a apuc sa mai vad cateva desene de la baieti vesesli!!! :wink:
chibimox
OK .. daca nu am primit propuneri de nume de forum i-am zis FanArt biggrin.gif:D



Spor la postari topic closed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.