Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut un anime mai vechi care a fost si la televiziune
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime FAQ
adyvag
Nu stiu numele unui film care a rulat dupa revolutie la televiziunea nationala in 90 sau 92 parca, stiu ca erau ceva sarbatori si nu-mi aduc aminte alte date.
ruxi
poi daca pun cap la cap film+anime+tv nationala+90'-91' => Pasarea de foc spatiala. cred ca despre asta e vorba. nu-ti aduci aminte absolut nimic din el???
chibimox
Incearca sa dai niste detalii : care era actiunea, ce personaje .. chestii dintr-astea cat de vagi - ar putea ajuta
Sc0rp10n
user posted image

Vezi daca-ti spune ceva imaginea asta.

E vorba despre oameni cu puteri supranaturale, ESP-eri le spuneau ei. Eroul principal e tipul cu parul verde, care se pare e aproape nemuritor si bineinteles cu puteri nelimitate.

Povestea se invirte in jurul unei academii care e folosita ca acoperire pentru antrenarea ESP-erilor ca forta militara in scopul cuceririi galaxiei. Bineinteles baiatul nostru cu parul verde este antrenat in aceasta conspiratie de catre guvernamint pentru a descoperii ce se intimpla in academie cine se afla in spate si bineinteles pentru ai oprii.
cristina_skyler
mey cica am vazut cateva episoade si daca nu ma insel s-a difuzat pe RTL2 (daca incurc inseamna ca era altu )nush cred ca era ceva de genul asta si miau placut episoadele pe care leam vazut da pacat ca miau scos astia RTL2 din programa :cry: :wb: cred ca o sami fac astralu ca am auzit ca prinde acest program :hmmm: daca vrea familia :i suck:
adrianvag
cred ca pasarea de foc spatiala era
Lother
Hi no tori 2772, o am. E subtitrata in romana.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.