Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfarshitul la GTO
Anime-Club Forum > Detaliat > Great Teacher Onizuka
Ranma-kun
Acuma am terminat si eu seria, dupa ce am citit manga-ul, si trebuie sa spun ca sunt dezamagit sad.gif , seria urmareshte in mare parte manga-ul, si aia mi-a placut, dar de pe la episodul 40, de fapt episoadele 41, 42 sunt total inventate si facute numai ca sa poata sa sfarsheasca anime-ul inainte de manga, in manga de exemplu nu apare prietena aia a lui Miyabi care se sinucide, deci nici nu se sfarsheshte asha de repede, imi pare asha de rau ca l-au terminat asha, si la urma in anime il arata pe Onizuka cum se duce in America, that sux :cry:
vik
A fost unul din cele mai nasoale sfarsituri pe care le-am vazut. Pacat de serie care este excelenta.
Livache
nu am cuvinte pt serie respet for GTO biggrin.gif

de sfarsit ce sa zic .... poate urmeaza o continuare ceva /happy.gif
noir2501
exista un film: GTO the movie, am vazut putin da mi s-a parut o porcarie. cred ca ma uit din nou la serie in curand.e pe lista smile.gif
Kataracta
Am vazut filmul si am vazut si seria Live Action facuta dupa GTO. Sunt penibile amandoua (asa cum sunt cam toate incercarile de a face un Live Action)

Din pacate nu am apucat sa citesc manga-ul ca sa fac o comparatie cu seria. Ce-i drept se termina cam naspa seria dar si asa, mi-a placut foarte mult. smile.gif
Sidonix
gto nu are sfirsit propriu-zis...e un fel de neverending story...eu nu m-am asteptat la o concluzie...nici nu are cum...
Kobra
cu toate k nu prea postez eu pe forum atata din cauza netului meu absolut infect nu pot sa las topicu' despre GTO fara un comentariu ... GTO este unul din acele anime in kre fiekre ep. e ceva nou sau funny kre pe mine cel putzin nu a reushit sa ma plictiseask in nici un ep. shi puteam sa ma uit incontinuu fara sa dorm sau sa mananc pana il terminam (good thing i didn't though tongue.gif) ... all da restekpa for dat!!! shi da, s-a terminat cam slab dar park t lasa sa te ashteptzi la o alta serie (chiar dak n-o sa apara tongue.gif) iar apropo de live action ... le-am vazut shi nu pot sa zic k au fost atat de rele ... au scos shi ei cat au putut din film ... k eu unu am vazut filme shi mai proaste ... dar nu zic k nu este loc pt. imbunatatziri ... oricum ideea ramane: seria rulz oricum ai lua-o ... un must watch pt. cei ce ink nu l-au vazut.
Alonso
mda aveti dreptate ala nu e final laugh.gif unsure.gif , crede-ti ca urmatoarea serie va fi la fel fara final ohmy.gif ? (daca o sa mai fie vreo serie rolleyes.gif )
Kataracta
Pai cand au facut o vizita in Romania anul trecut, i-am pus eu o intrebare lui mesiu nu's cum il mai cheama daca v-a fi vreo continuare. El a zis ca desi a avut succes in Japonia, nu se stie inca daca v-a fi sau nu vreo continuare.
Alonso
Kataracta daca a avut succes in Japonia eu zic ca ar trebui facuta o nou serie , animeul e super marfa si merita vazut (pentru cine nu l-a vazut ) sper ca o sa vad o noua serie GTO biggrin.gif
Masatoshi
exact. ar trebui sa existe o continuare la GTO. nu stiu de ce se mai gandesc cei de la pierrot.. daca a avut atata succes nu inteleg de ce nu ar continua seria... blink.gif
ar fi un lucru bun ptr. ambele tabere(producatori si fanii GTO). toti ar avea ceva de castigat din asta!
karl_greifenklau
deshi sufletu meu tanjesjte dupa o continuare a seriei .. eventual in america smile.gif
totushi io sunt de parere k o continuare a serialului ar fi de prisos, nu ar fi necesara ... decat dak vine cu ceva absolut nou .. cum a zis shi sidonix ..
" gto nu are sfirsit propriu-zis...e un fel de neverending story...eu nu m-am asteptat la o concluzie...nici nu are cum... "


pentru mine morala a fost mai importanta decat situatziile comice ...
Onizuka_sensei_
din kte am auzit pe siteul lui cik sar putea sa apara GTO 2
nu sunt sigur dar kutati si voi dak puteti si informatima dak este adevarat dry.gif
Masatoshi
avand in vedere ca s-a manga este de doua ori mai lung ca gto tv, ar trebui sa existe o continuare. exista surse neoficiale care spun anul viitor va fi anuntata productia gto 2 tv.. acum nu stiu daca este adevarat sau nu..
karl_greifenklau
laugh.gif onizuka sensei ... avatrul ala e facut de mine ...

me to == fan inrait onizuka ... !
ma gandesc chiar sa imi iau un kawasaki ... cool.gif


daca mai apare o continuare cred k o sa strice total storyul din manga ...


lylu
gto l-am vazut saptamana trecuta in 2 zile si pot spune k este unul din putinele animeurile la care am ras cu lacrimi,la un moment dat ramasesem si fara aer,mi-ar placea sa fie o continuare smile.gif
Ramoran
cred ca manga-ul e mult mai bun decat animeul, + lasa sperante de o continuare.


---

pt. cei care nu stiau, exista a few(stiu de 2) prequels for the GTO manga , una e Bad Boys, forgot the other.
Chuppy
eh, nu prea aveau cum sa termine anime-ul altfel. Chiar daca au fost inventate episoadele, mie mi-au placut. Sigur ca ar fi extraordinara o continuare..... dar ar fi prea frumos ca sa fie adevarat tongue.gif
DarkRaitei
Slabe sanse pentru o continuare...sunt multe serii care lasa sanse pentru asa ceva, dar eu pot zice ca sfarsitul mia placut si este una din cele mai reusite serii care leam vazut...poate ca in manga este o continuare, dar sincer putin imi pasa the anime was enough for me..tongue.gif
Daianara
Ok, l-am terminat si eu de vazut in week-end. Sfarsitul nu e chiar asa de rau cum m-au facut sa cred comentariile de aici. biggrin.gif Cred ca plecare lui Onizuka inseamna doar ca isi continua misiunea de a deveni cel mai mare profesor. Desi cam dubiosi elevii din America la care ajunge sa predea, arata mai degraba a banda de motociclisti.
Plus, dupa cum a zis si directoarea "se va intoarce". smile.gif
Sunt curioasa cum se termina in manga, care e motivatia clasei pentru a nu avea incredere in profesori?
sailorcorvus
Si eu am terminat de vizionat si ma simpt foarte prost , chiar a fost prea abrupt insa ma face curios sa citesc manga asa ca intr-un fel e bine . Simpt cu durere in suflet insa ca sa sfarsit defapt chiar as fi asteptat sa vad mai mult si sunt chiar curios de ce s ar putea intampla .
Insa citez si eu ,, se va intoarce,, .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.