Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Peste 10 ani...
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Cafenea
Pages: 1, 2
Tenshi
Well... I was wondering the other day...



Dupa cate stiu eu, toti sau marea majoritate din membrii Anime-Club au varsta cuprinsa intre 15 si 25 de ani... Asta inseamna copii, adolescenti, tineri si chiar adulti.

Si ma adresez in special membrilor mai "in varsta" de aici, care, zic eu, sunt o leaca mai copti si si-au facut o idee despre cum ar vrea sa arate viitorul lor...



Deci, ce ziceti voi? Peste 10 ani, cand vom avea in jur de 30 de ani sau chiar mai mult... Vom mai fi noi aici, la dezbatut anime pe Anime Club, sau vom fi cedat stafeta "tineretului"?.....
Livache
eu cred ca si acum sunt membri cu 30 de ani printre noi biggrin.gif

iar referitor la viitor cum spui tu peste 10 ani aici cred ca depinde de fiecare daca un fun anime adevarat nu cred ca o sa uite prea usor /happy.gif

ma gandesc la mine am 21 de ani si abea anul trecut am dat de forumul asta ..... eu sunt inebunit dupa anime pana sa dau de voi vazusem numai ninja scroll si perfec bule ....... in fine numai daca peste 10 ani sar opri lumea sa mai faca anime numai asa cred ca o sa dispara ...biggrin.gif ceeea ce nu o sa fie asa biggrin.gif
Ranma-kun
Sunt fan anime de cand am 3 ani de cand am vazut primele anime-uri pe TVR1, sunt conshtient de asta de cand am vazut primele informatii despre anime pe rtl2 cand eram in clasa a 2-a, cand aveam 8 ani, si voi ramane fan anime pentru toata viata mea, nu imi pot imagina o viatza fara anime /happy.gif , sper sa mor inainte sa nu-mi mai placa anime-urile :wink:
zeri
Hm...10 ani e cam mult timp. Nu stiu daca o sa reziste o comunitate atat de mult, dar eu sper din toata inima /happy.gif



Pai eu cred ca ii vom lasa pe cei mai tineri ca noi sa posteze si poate chiar sa se ocupe de forum si de site in general, iar noi vom mai trage cu ochiul din gand in gand la cum mai merg lucrurile, si vom fi priviti ca niste zei (muahahaha :twisted: biggrin.gif ). Oricum, cred ca multi dintre noi se vor mai intalni la o bere macar...
Tenshi
He he he... Zeri, la asta ma gandeam si eu... :roll:
Livache
Zeri .... Zei biggrin.gif ce tare ar fi biggrin.gif dar chiar daca nu o sa mai dai pe forum sau cum spui tu numai tragi cu ochiul tot o sa te uti la anime fie ce-o fi cel putin asa am sa fac eu /happy.gif
Ranma-kun
eu cred ca tot aici o sa fiu si o sa ma ocup de site, de dezbatut nu stiu daca o sa am timp, dar gotto do maintainance, si scuze pentru postul anterior, nu am inteles exact topicul...

Cat despre zei.. eu prefer sa raman "In The Shadows" :wink:
Livache
forumul o sa mearga inainte fie ca mai suntem sau nu noi pt ca atat timp cat sunt fani anime trebuie sa fie si forumuri pe tema asta smile.gif

sa vedeti peste 2 ani cat membri o sa aiba forumul asta cand o sa fie anime pe toate posturile biggrin.gif
Rizi
hmmmmm, peste 10 ani.... poi pe vremea aia o sa am 30 de ani, probabil ca voi fi proaspat casatorit si ma voi certa cu nevasta pt ca ea zice ca o neglijez pe ea si acord prea multa atentie animeurilor :twisted:

hahahahahahahahahahahaha

Acuma serios, cred ca tot ma voi uita la animeuri, si acum 10 ani ma uitam la filme, imi plac, si ma uit si acuma, chiar daca mai putin timp. La fel va fi si cu animeurile, poate nu am sa ma uit asa de mult la ele, dar abia astept sa am un copil si sa il introduc in ale animeurilor biggrin.gif Well, cat despre anime-club.ro, hmmm nu se stie nici o data! 10 ani este totusi o perioada lunga, but u guys are nice and funn, deci presupun ca voi mai stationa pe aici o vreme!
cilu
Personal nu stiu nici ce voi face maine, cu toate ca planul general e stabilit, shi rutina e aproape indoctrinata, scoala la 6 mergi la servici, mai da un neatza pe shout..... daca ma vad facnd asta pt 10 ani....ash capia cred ca......dar un lucru stiu sigur, cat timp o sa ma simt bine aici si mai important o sa ma ineleg bine cu toti, nu cred ca o sa plec foarte curand. Despre anime, chiar daca sunt desene sau anime (de exemplu gasesc placere in a manca vizionand orice desen ar fi pe cartoon network, ma deconecteaza teribil si daca ar fi si anime ar fi minunat, cartoon trezeste-te si baga odata anime k lumea) cred ca o se le urmaresc in continuare, la fel cum procedez de vreo 12 ani incoace, de prin vremea lui voltron shi sandy bell.

Si sper ca daca voi avea copii sa profite din plin de colectia de anime, care cu siguranta va creste pana atunci :wink:
CyBeR
To be quite honest: I couldn't care less! Stiu ca de animatii eu nu ma pot desparti iar filmele ma repugna din ce in ce mai mult asa ca mereu voi aprecia o animatie grozava, fie ea si 3d, chiar daca nu e anime.

Am vazut persoane pe alte forumuri cu varste mult mai inaintate decat cele pe care le-am vazut pe aici: 36 de ani, 41 chiar, asa ca ma gandesc ca de vreme ce-ti face placere un anumit lucru, acel ceva nu va sista sa existe pentru tine doar fiindca ai depasit un anumit prag al varstei.

Maine, poimaine, peste un an, peste un deceniu, peste doua.... cui ii pasa cu adevarat de ce o sa faca atunci? Mie in nici un caz...doar ziua de azi ma intereseaza si nimic mai mult...



Gandesc prea mult azi....de fapt zilnic...who cares?!
chibimox
Hehe .. buna intrebare biggrin.gif. Dupa cum au "mers" lucrurile anii astia de Ro-Anime nu cred ca aceasta comunitate va supravietui in timp vorbind doar despre anime. Asta s-a vazut intotdeauna .. capitolul diverse este mai calcat decat restul si nu ai ce face.



Eu cred ca exista o limita a fiecaruia de cat poate sta pe un forum. Unii o vor trata in stilul "am si eu o viata .. da'l draq de forum" si vor disparea (mai ales daca legaturile cu membrii nu sunt foarte stranse). Ceilalti o vor trata printr-o pauza scurta dupa care dorul de intzepaturi si shout_box ii va chema inapoi. Daca vor gasi saitul mai ramane de vazut pentru ca rutina isi va spune cuvantul si la site_admini si totul e sa se recicleze structurile inainte sa fie prea tarziu, sa treaca la treaba si altii pentru ca o comunitate nu trebuie sa depinda doar de 2-3 persoane.



Personal scanteia forumului anime mi-a cam disparut de ceva vreme. Nu-mi mai arde sa ma cert pe teme de grafica, scenariu sau "brolly rulz" de ceva vreme dar intretinearea saitului si proiectele colaterale imi fac o mare placere. - deocamdata - /happy.gif . Extrapoland ceea ce simt eu cred ca viitorul forumului vor fi totimpul cei noi pentru ca ei vin cu cheful discutiilor si chiar daca acum unii cred ca s-a discutat aproape totul sunt sigur ca se vor gasi subiecte noi pentru ca putin cate putin otacii romani au ajuns la zi si la modul cum ies seriile acum.



Ce de mult am scris .. biggrin.gif .. Ca sa raspund la intrebare am sa o impart in 2 raspunsuri:

- anime-club - greu de zis daca va mai exista sau ii vor lua locul zeci de alte saituri cu mii de membri pe ele biggrin.gif

- daca ma voi mai uita la anime - sigur wink.gif
Ranma-kun
Chibi, normal ca va mai exista, domainul e valabil pe viatza, si de hosting ma ocup eu ca nu costa o avere, asha ca site-ul va tot fi, daca va mai fi vizitat si daca lumea va mai discuta pe el, aia depinde de romani, daca vor sa vorbeasca despre anime, sau despre fotbal/basket/manele/astronomie and stuff like that :roll:
chibimox
Un domeniu, un host, un admin si o tema comuna - astea nu sunt destul pt a exista o comunitate wink.gif



PS .. sau cum se spune in matematica_de_mult_uitata : sunt necesare dar nu suficiente smile.gif)
APoKLips
Pai sa zic si eu ceva despre portal si forum.... cum va fi peste 10 ani ... hmz... probabil ca portalul va mai exista, dar comunitatea se va schimba sigur.

Uitati-va doar in ultimii 2 ani si ceva de cand sunt eu pe Anime-Club.Ro aka Ro-Anime ca de la maxim 30 de persoane am ajuns mult mai multi. Sunt multe persoane care urmaresc din umbra discutiile de aici, sunt altii care au plecat si multi care le'a pierit scanteia. Eu unul nu mai postez foarte mult, dar imi plac proiectele ce tin de portal si de comunitate si le pot aprecia.... si mai ales astept sa'mi vina si mie randul cu o idee e care sa o aplic.



Mi'ar placea sa ne implicam mai mult in activitati ce nu necesita doar vizionarea si discutia animeurilor... ci si incurajarea celor ce vor sa fie mangaka sau desenatori, ar fi ideal importul de divertisment din japonia, iar simplul fapt ca am avut nevoie unii de altii pt schimb de informatii si de anime ne'a unit destul de mult. Eeh... eu am gasit prieteni aici... la propriu. Pe unii i'a ajutat sa cunoasca lume(a). Un hobby sau o obsesie (obsesie as is meaning of otaku) cert e ca pentru noi e destul de deosebit incat sa ne uneasca , oricat de putin.



PS: vreau ca peste 10 ani sa se stie de noi ca fiind cei care s'au organizat si au facut si alceva pe langa petitii pt a se aduce fenomenul manga/anime si in romania. Si sper ca sa existe astfel de miscari si pt alte curente (why not comics and cartoons ?! ) .Deocamdata suntem cei mai vechi in domeniu. Putem ramane. Necesitatea uneste (punctul care ne'a dus la relatii mai stranse a fost inceputl sharingului de anime intre mambrii... Multumesc Nucu si chiar si tie Sorin !!!!. )
Sidonix
hehe...10 ani...eu nu vad nici o schimbare daca ma refer la persona mea ... forumu ...nu stiu...poate sa fie ...poate sa nu fie...unele prietenii raman indiferent de schimbari...anime pt mine a fost inainte de forum si va ramane si dupa...
Tr0tineTa
heh 10 ani ..... eu totusi cred ca o sa mai fiu aici , mai maturizat ce-i drept , toti vom fii asa , cu familii si copii chiar tongue.gif

timpul trece dar noi de ce sa nu ramanem aici? nu suntem fani anime 2 ani , apoi 2 ani fani mai stiu eu ce si tot asa smile.gif ramanem mereu fani anime smile.gif atunci nu vad de ce sa nu mai fim aici? who knows, in ten years more things may change , the admins of these site can change , some young and fresh fans will take their place tongue.gif anyway i think after ten years this will became a great forum smile.gif (of course with all spam cleared tongue.gif )

o sa ajungem zeci de mii de membri smile.gif si noi astia care suntem acum "noi" o sa fim ca membrii mai vechi tongue.gif apropo nu credeti ca ar fii buna o zii aniversara a anime-club? ca tot veni vorba :roll:
Animal
hmmm 10 ani...i think ill need a bigger drawer/locker sa pun cd-urile/dvd-urile cu anime...ganditi-va...eu am strans atat intr-un an...asa ca inmultiti cu 10 tot ce e acolo...anyway sa lasam asta deoparte.

Peste 10 ani o sa...nope no idea...nam cum sa imi imaginez ce o sa fie /happy.gif ...ce-o fi o fi...mai e timp pana atunci sa reflectam asupra acestei intrebari...
Kataracta
Hmmm, eu o sa mai tin legatura cu o parte din cei de pe aici. Nu stiu cat de activ o sa mai fiu atunci (s uchiar daca o sa mai am timp de forum)



Dependent oricum sunt de animeuri biggrin.gif Cum s-a zis si mai sus, animeurile au existat inainte de forum si vor exista si dupa aceea. (Nu de alta, dar cred ca o sa mai dureze vreo 10 ani pana termina astia Naruto biggrin.gif )
axi
ehhh ... nice topic mey tenshi smile.gif ... cat despre faptul ca esti de acord cu zeri ... ramane sa dovedesti, sunt sigur ca nu numai eu o sa vin la o bere tongue.gif.

cat despre ce o sa fie peste 10 ani ... cine stie ... ma gandesc ce frumos ar fi sa mai tinem legatura atata timp, dar nu am idee cum va merge ... inevitabil cu unii va fi mai usor cu altii mai greu ... dar ar fi frumos sa ne intalnim peste 10 ani si sa ne aducem aminte de vremurile astea.

hehe ... si ma gandesc cum ar fi sa intru pe forum peste 10 ani cu scorpio sa mai vorbim de vrun sandwich ... si nimeni din membrii sa nu ne cunoasca ... doar sa vada acolo ceva gen 10000 de posturi la fiecare si sa-si faca cruce tongue.gif.

vreau sa mai zic ca mi-au placut raspunsurile tuturor de aici. cat despre mine stati linistiti ... nu scapati de mine nici in 50 de ani tongue.gif, d-apoi in doar 10 biggrin.gif.
Tenshi
Thanx, Axi...



Se vorbea mai sus de posibilitatea ca forumul sa nu mai existe peste 10 ani... Eu sunt sigura ca va exista, cu conditia sa nu ne lasam noi pe tanjala. It's up to us!! Guys, SUNTEM PIONIERI!! Fiti mandri de asta!!! Chibimox, u too!! /happy.gif
Tr0tineTa
lol deci chestia cu existenta forumului tine doar de noi! userii! in fond asta conteaza pe forum! daca nu ar fii useri nu ar fii nici forum

si uite asa comunitatile anime s-ar duce sad.gif bine ca suntem uniti smile.gif

daca o sa fim tot asa uniti si peste 1-2 ani nu vad de ce nu o sa fim si

peste 10 ani smile.gif its now or never , they count on us smile.gif tongue.gif
redleaf
/happy.gif Pentru mine acest forum a insemnat si inseamna mult... Printre membrii acestei comunitati anime am intalnit oameni deosebiti si mi-am facut noi prieteni... Daca nu existau faimoasele intruniri de joi cred ca si acum imi petreceam fiecare saptamana fara nici o iesire prin oras, stand si ascultand muzica, invatand, citind... Rezistenta mea la bautura creste cu fiecare bere pe care o savurez la intrunirea de joi... Iar intelepciunea pe care mi-o doresc se materializeaza un pic mai mult cu fiecare discutie serioasa si sincera pe care o am cu noii mei prieteni.... 8) Da, sper din tot sufletul ca si peste 10 ani acest forum si aceasta comunitate sa fie la fel de puternice si legatura dintre membrii acestei comunitati sa se fortifice intr-atat incat sa vrem sa ne mai intalnim in fiecare joi si atunci cand vom avea copii de carat dupa noi... tongue.gif I say Amin to that ! Si multumesc pentru tot.... :oops:
EXODIA
peste 10 ani cred ca voi fi un mare .... "nu stiu". Stati sa ajung acolo si cand ajung ma intorc in acum si va spun biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif. Dar vazand evolutia mea pana acum , si prevazand putin pe baza datelor deja existente nu vad un viitor foarte frumos. Dar pana nu ajung acolo nu stiu exact cum va fi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
chipicao
Ma nu stiu ce sa zic ,dar cred ca peste 10 ani o sa fiu mai batrana .si probabil tot or sa-mi placa anime-urile ,care cu siguranta vor ramane si peste 10 ani ,si peste 1000,atata timp cat exista OAMENI CA VOI. PE NICAIERI N-AM INTALNIT PERSOANE ASA "DISPERATE" DUPA ANIME-URI .cred ca o sa ma molipsiti.
transe
...hmm...buna intrebare...Nu imi imaginam niciodata sa trec de varsta de 23 de ani deci nu mi-am facut planuri...Varianta A : o sa fiu la 3 metri sub pamant (sau sub apa, depinde cum mor). Varianta B : O sa fiu mai batrana ca acum...hmm...shi probabil nu o sa mai fiu "trance"...
bogdan
10 ani ohh boy that`s a looong time nu cred ca cei care zic ca o sa fim tot aicea realizeaza ce mult inseamna incercati sa va aduceti minte cine erati si ce faceati acum 10 ani si observati diferenta poate ca cei mai "nebuni" sa urmareasca inca anime si dupa 10 ani poate ca se vor gasi si uni care sa duca forumul in spate io personal il vad pe Ranma-kun pe aicea si peste 10 ani but then again what do i know





despre mine .... habar nu am ce voi face peste 10 ani la cum merg io pe burta nici nu cred ca voi afla prea curand .... dar cred ca si comunitatea se va schimba si ea ma uit la intrunirile de joi si imi aduc aminte ca acum 2 ani cand s-a organizat prima intrunire doar 2..3 din cei prezenti joia au fost si acolo si atuncea parerea mea e ca nu vom mai fi aicea intr-un termen muuult mai scurt decat cei 10 ani propusi de Tenshi .... sper ca cei care am apucat sa ne cunoastem mai bine personal vom mai pastra o legatura oarecare dar si asta e o posibilitate redusa imo :roll:







PS Amen biggrin.gif
Demona
... Uh, buna topica. Sa vedem... that would make me 33 years old. O varsta la care multzi se considera maturi. Well, not me. Probabil ca la 33 de ani inca o sa ma catzar pe peretzi sa atarn postere sau pe muntzi cu alpinismu` sau ma arunc cu coarda elastica sau alte chestii. Da` sigur la 33 de ani o sa am tot spatele tatuat asha cum visez shi singura schimbare care o vreau pana la varsta aia in viatza mea e sa cashtig ceva mai bine, intr-un domeniu de activitate care imi place... So... let's put on the list what we want now and fulfill them in the next 10 freakin` years... Sau mai e varainta ca se rupe coarda elastica shi ma fac zob de stanci... biggrin.gif :roll:
wicked
Dupa cum am mai spus, eu nu o sa renunt niciodata la anime!!!!!!Nici peste 10 ani, nici peste 50...Si o sa stau sa ma uit la noile anime impreuna cu copiii mei,care bineinteles vor fi la fel de fanatici ca mine smile.gif
usagy
Peste 10 ani, hmmmm, ar fi 2 variante :

1. ma vad managerul unei banci internationale, cu mii de angajati in subordine, mai slaba ca acum din cauza stresului, cu multe riduri, fara timp liber, cu un sotz la fel de ocupat, stresat shi stresant care vrea un copil......buuuuuuuuuuuuuuuuuu :boo: ;



2. a loser (adik fara cele de mai sus) :wb:



Ma intreb oare ce e mai bine!? :nemui:
Demona
QUOTE(usagy)
2. a loser (adik fara cele de mai sus) :wb:




Okey usagy, lumineaza-ma. Why havin` a kind makes you NOT A LOSER?!?!?! What's wrong with NOT HAVIN` KINDS!?
CyBeR
Abia astept sa se mai intample si pe aici ceva gen animenfo unde pleaca membri dintre cei mia vechi...vreau sa vad cum visele optimiste se duc dracului putin. :twisted: :twisted:

Then again...people here will be closer then those on animenfo...deci totul e posibil in viitor...numai stelele stiu!



P.s>Trance > you're not going under before I go...
cilu
Mah....dupa ce am vazut posturile astea........mi-am adus aminte de primul forum pe acre am intrat......animwmusicvideos acolo tocmai se facea schimbul de generatie....... adik adminul ce o creat forumul tocmai se retragea pt a avea grja de familie si de viata personala (smb ring any bell) si numea altii admini care sa aiba grija sa mearga totu bine....

Well, nush ce va fi, cum va fi..... dar personal..cat timp o sa fiu asa mai retras fata de comunitate...si o sa raman la stadiu de interactiune virtuala... tot ce e posibil k sa fiu uitat dupa o vreme de eventuala inactivitate....sa mai stiu eu ce......cu toate ca am intalnit persoane grozave, singurul meu of e ca nu am reusit inca sa le intalnesc si pe viu....iar temeraritate astea precum a demonei...parca nu ma prea inghesuie din comoditatea locurilor natale......deci daca o sa fie ceva prin imprejurimi, count me in.......... dar totushi........numai cu o ocazie exceptionala cred ca o sa ajung in bucuresti...si cu atat mai mult la o intalnire de joia seara........la care sincer mi-ar place mult de tot sa iau parte......
Tenshi
Cilu wrote:

QUOTE
animwmusicvideos acolo tocmai se facea schimbul de generatie....... adik adminul ce o creat forumul tocmai se retragea pt a avea grja de familie si de viata personala (smb ring any bell) si numea altii admini care sa aiba grija sa mearga totu bine....


Well, e ceva normal... S-ar putea sa se intample asta si aici. Dar nu as vrea sa se retraga cineva forever...







Demona wrote:

QUOTE
Why havin` a kind makes you NOT A LOSER?!?!?! What's wrong with NOT HAVIN` KINDS!?


E vorba de realizarile din viata unui om. Te asigur ca la 60 de ani vei gandi CU TOTUL ALTFEL decat acum. We're humans, si nu suntem aici la intamplare. We're not an accident!!



... hai ca deviez prea mult de la subiect... :roll: Anyways, kids are cute!! I want some. :tere:
APoKLips
Acum sunt sigur ca se vor schimba multe. Ceea ce vad la mine : desi momentan nu am nici cea mai vaga intentie de a intemeia o familie, incep sa devin din ce in ce mai ocupat, dupa cum s'a vazut la altii, timpul nu le mai permite. Pana la urma e un hobby in care ne punem foarte mult timp. Cu toate astea mie mi'ar placea sa ajungem sa avem un loc unde sa facem proiectii , unde sa putem sta si sa discutam... si alte cele.







:wink: Hoooooooooreeey for Tenshi :weee: :gooood:
usagy
Sa lamurim o chestie. Nu am spus ca peste 10 ani o sa am un copil, am spus, citez

"cu un sotz la fel de ocupat, stresat shi stresant care vrea un copil......buuuuuuuuuuuuuuuuuu ". Probabilitatea foarte mare ar fi aceea ca peste 10 ani sa nu am inca un copil. Sincer, nu iubesc asha mult copii. Shi nici perioada aia ingrozitoare de 9 luni cand ti se umfla tot corpul, itzi e rau, samd (de aici "buuuuu", adik i'm not too happy about that).



Dar nu exclud nimik. Viitorul nu-l cunosc ca nu-s Mama Omida :guru:



Iar decizia de a avea sau nu copii va apartzine! Eu nu judec pe nimeni, dar va rog, cititzi cu atentie postul inainte de a va arunca cu capul inainte. S-ar putea sa va lovitzi de un zid, ceva :ninmali:





Shi Cilu, in cei zece ani, sper sa apucam sa ne vedem totushi face to face. Ar ieshi un super fight :kisskiss:
Vebby
brrr zece ani? multi nu segandesc nici la ce vor face inseara asta da poi peset zece ani..dar nu ne ramne decan sa visam nu? in zece ani imi doresc sa fi vazut cat mai multe anime si cum s-a mai zis nu cred ca voi renunta vreodata sa privesc(avand in vedere ca abia au inceput sa dau de gustul lor). iar forumu cines tie..dar cred ca va fi greu de [astart zece ani d ezile..anyway..cine stie..peste 10a ni...poate vom fi mari si cu gretusi(fetele..)sau singuri , bantuind pe strazi..
Immortality
10 ani?????Pai.....sa vedem.....o sa ajung probabil la 2-3 pachete de tzigari/zi....mertzanu la scara.....vila....piscina.....tongue.gif tongue.gif tongue.gif Ya right!

De parca mai rezist atat!tongue.gif

Ei,lasand gluma la o parte.....sper ca peste 10 ani sa fiu realizata pe deplin.Si mai sper sa ramanem uniti ca si pana acum(DOH!).Slabe sanse anyway.
K9
Daca ne place anime...vom fi inca aici...Well I will...so ... /happy.gif
LordMethos
mdea.. eu ma rezum doar la

ce a fost a fost

ce este acum este acum

ce va fi va fi

nus tii cetzi rezerva viitorul .. cat ai incerca sal modelezi si sal il ai sub control nu vei putea ... asa ca ... live today and dont think about tomorrow



Remember Yesterday

and think about tomorrow

But you have to live today

Oh, lonely yesterday

don?t leave me with the sorrow

Cause I have to live today
Asra
sunt aproape sigura ca multi vor renunta la forum dar vor ramane prieteni si se vor intalni la diferite evenimente legate de anime/manga(eu cred ca peste 10ani or exista si la noi asa ceva) sau poate vor ramane si pe foum din cand in cand pentru a discuta despre aceste evenimente, si poate pt ca vor aparea animeuri in continuare si atunci vor exista si noi subiecte de discutie, insa eu stiu multi care tot au renuntat la forumuri dar am pastrat legatura pt ca ne intelegeam nu numai pe tema anime.

Anyway, acum in jur de 10 ani am inceput mania pt anime si nu cred ca va trece asa de usor, oricum eu mi-am ales un viitor care fie ce-o fi ma tine mult timp de acum in domeniul desenelor asa ca nu-mi fac griji, mai ales ca m-am apucat sa lucrez la un manga si mai am o groaza de idei de ani de zile, nu am de gand sa renunt la ele. Plus ca aproape jumatate din lucrurile care ma pasioneaza sunt legate de Japan si se invart in acelasi cerc cu anime-urile.
Tenshi
LOL!! Pai daca peste 10 ani vom mai fi pe forum, ar trebui sa avem toti apelativul "sama" deasupra avatarului, incrustat cu aur. :wink:
Coyotee
Lol Tenshi, ar trebui sa stii ca am in gand ca toti membrii activi cu o vechime de cel putin 5 ani pe forum devin automat Golden Members biggrin.gif (asta inseamna ca de la anu or sa apara golden members). Acum Golden Member e acordat doar in cazuri aparte (concursuri, proiecte si alte d-astea).
Tenshi
5 ani e muuuult.... ce zici de 3? :oops:
elf_kid
peste 10 ani,pai eu nu sunt membru de nici macar un an dar parerea mea:

nu cred ca o sa mai activez pe forumu asta desi mi`ar place,da tinand cont ca is pana la urma desene o sa imi pierd pasiunea pt ele da nu in totalitate probabil o sa mai vad ocazional unu,prieteni cred ca o sa ramana doar cei care stau in aceleasi orase,dar cine stie poate peste 10 ani va fi mai usor de mers dintr`un oras in altu tot ce se poate,oricum raman de parere ca nici un sfert dintre cei care sunt pe forum nu vor mai fi activi pe aicea ,nu o sa le mai placa anime atat de mult,si nici no sa mai ramana prieteni cu toti cu care is de pe aicea,ah si inca o chestie nu`s pesimist dont get this rong da asta ii realitatea...
Kataracta
Eu peste 10 ani o sa fiu insurat si cu copii. Mai mult nu stiu biggrin.gif
Lucifer
married with children :barf:

that's depressing dude....

io cred ca pana or sa se implineasca 10 ani o sa ma calce metrou' sau tramvaiu' sau submarinu' cand o sa merg pe strada sub influenta alcoolului si a...altor substante /sweat (daca nu, ma arunc io in fata lor :wink: )



PS: elf_kid, they're not cartoons, THEY'RE ANIME!! /angry
Tenshi
Lucifer, the supreme evil, wrote:

QUOTE
married with children Barf

that's depressing dude....

io cred ca pana or sa se implineasca 10 ani o sa ma calce metrou' sau tramvaiu' sau submarinu' cand o sa merg pe strada sub influenta alcoolului si a...altor substante ro_sweat (daca nu, ma arunc io in fata lor


Lucifer, imi pare rau ca trebuie sa te iau asa, dar tu nu prea gandesti inainte sa scrii... Deci e mai depressing sa fii casatorit si sa ai copii decat sa devii un drogat sinucigas... Asta spune multe... :roll:
cristina_skyler
:hmmm: daca ma tzin de proiectele stabilite: poate casatorita, cu un loc de munca acceptabil si poate nishte copii prin peisaj
Lucifer
QUOTE(Tenshi)


Lucifer, imi pare rau ca trebuie sa te iau asa, dar tu nu prea gandesti inainte sa scrii... Deci e mai depressing sa fii casatorit si sa ai copii decat sa devii un drogat sinucigas... Asta spune multe... :roll:




not for me....

cred sincer ca un copil si o nevasta pot cauza dureri de cap mai mari si mai najpa decat o sticla de gin :twisted:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.