Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: the Yu-gi-oh card game
Anime-Club Forum > Detaliat > Yu-Gi-Oh!
thira_chan
deci nu stiu daca la voi este dar aici la noi in oras au aparut intr-un singur magazin carti de Yu-gi-oh .... si bineinteles ca toti care se uita aici in oras (care sunt deja destui) vreau sa-si cumpere si eu am deja cateva ... dar nu asta am vrut sa zic...



voi ce credeti despre cartile Yu-gi-oh? am facut niste cautari dupa ragurile si sunt destul de diferite decat in anime....

cati dintre voi au carti din astea ?

Bine la noi deja intre prieteni facem meci....
Ranma-kun
Eu mi-am luat din Timishoara doua starter decks,deck-ulcare contine 50 de carti costa 100.000, ce sa zic, is imitatii proaste, o carte originala costa destul de mult, ajung pana la 4 euro, per bucata si cele mai rare, cele originale, se vand pana la cateva sute de euro, si un deck dinasta costa in jur de 20 de euro in germania sau mai bine, si se vede clar pe ele ca-s imitatii, dar e mishto ca se gasesc, sper ca se va gasi lume care sa se joace cu ele, poate organizam turnee sau ceva de gen:



QUOTE
It's time to duel  /!
Rizi
eu am jocul pe computer, in 3 variante! Am vazut jocul in anime si mi-a placut mult si m-am interesat si eu de reguli, si sunt intradevar mult diferite de cele din anime! Si dupa lupte seculare am facut rost si de jocuri pe pc, am toate 3 din seria Power of Chaos, unul cu yugi, asta e cel mai usor (sunt niste deck-uri slabe, usor de batut, facute pt incepatori), unul cu kaiba asta e cel mai greu (deck-ul lui e format din monstri fff tari si carti puternice si al tau e de 2 bani) si unul cu Joey, asta e cel mai fain, e echilibrat, si este foarte amuzant, ai carti bune, si joey are si el un deck fain, si la jocul asta e fain ca e facut pe level, daca castigi de nu stiu cate ori atunci you level up, e ca in anime, ai stele, la inceput ai 2 si tot urci, ce lmai departe am ajuns la 6 stele, si avea niste tactici acolo asa de greu de batut!! Cand level up isi schimba joey deck-ul si devine mai greu de batut! In fine, jocul este foarte fain, pare pueril si simplu, dar de fapt este chiar greu, si implica logica, gandire in avans si putin noroc!!

Eu nu am vazut inca nici o carte in romania, am auzit ca sunt, mi-ar place sa aibe jocul succes si in Romania, sa pot sa joc in real life cu mai multi, dar parca vad ca 90% din jucatori vor fi copii sub 14 ani, si nah e aiurea, sa fie acolo o multime de prunci de sub 14 ani toti sub un metru cinzeci si in mijlocul lor e dita mai omu in toata firea de aproape un metru optzeci /angry adica eu biggrin.gif



Daca vrea cineva jocurile aveti id-ul meu de yahoo wink.gif
thira_chan
da bineinteles Ranma nici cartile mele sunt doar imitati ... intr-un deck sunt doar 36 de carti si ar trebuii sa fie 50 tot1 m-am uitat un pic pe net si carti adevarate care sunt si rare sunt intre 50-100$ asa ca nici nu visez ...

cartile mele sunt in ungureste scrise ... adica adusa de acolo ... da Rizi sunt foarte m,ulti copii mai mici care cauta cartile astea innebunite ... mi-e imi trebuiau doar sa ma pot juca cu colegi de clasa ca mi-a placut jocul ... desi noi nu jucam cu toate regurile de carti (ex. tot 2000 de puncte de viata avem si nu 8000, nu avem side deck adica 15 carti pe care le poti schimba intre dueluri ... un joc tine un duel si nu 3 ...) dupa stiinta mea aici in orasul meu doar dintre amici mei sunt 7 care au carti si eu ... bine mai sunt si alti ... dar e cool sa joci ... mie imi place la nebunie



p.s. Rizi mi-ar placea si mie sa fac rost de jocurile alea ai putea sa ma ajuti?
erikson
in BM cu siguranta nu se gasesc. cel putin n-am vazut ... prin buc sunt pe undeva? poate o corup pe sora mea sa caute /hmm oricum zice ca-s nebuna no wonder :twisted: :twisted:
Ranma-kun
well trebuia sa vedeti reactiile colegilor cand eu ma duelam in ora de info impreuna cu colegul meu, pana la urma am ajuns sa-l invatzam si pe profu de info cum se joaca, si no kidding biggrin.gif , ca deh eram numa 5 in clasa, restu au sterpelito, si n-am mai facut ore, asha ca am avut timp sa ma tot duelez, din pacate am numai cele 100 carti ale mele, asha ca le-am amestecat si le-am impartit in doua deck-uri, deci au fost la nimereala trase, da noh.. scoru sta 3-2 pt mine :wink:



IT'S TIME TO DUEL !!! biggrin.gif biggrin.gif
thira_chan
da si la noi ne jucam ca nebuni in pauza si de multe ori si in timpul orei cand nu avrem chef sa ascultam ce zice profa ... si multi dintre profi vin cu: ce carti sunt astea and stuff ... haha

data trecuta cand jucam cu un coleg (Zalan) intreaba profa ce carti sunt si asta ii zice ca sunt carti complicate ... mai am 1 coleg pe care inca nu am reusit sa-l bat la joc , e nenvins pana acuma dar cand vine va fi sters de pe pamant ca am inceput sa fiu buna ... jucam ca cartile unguresti sa au aparut random card deck (tot cu 36 de carti) dar in engleza ... am luat una sa vad ce e in ea si la mirarea mea au fost carti 2 cu atac de 4000 and stuff am ramas cu gura cascata tot1 .... dar faza mai interesanta era cand ne uitam cu Zalan si am vazut ca am gasit o carte numita Maximiliam Pegasus .... ce cauta o carte cu Pegasus in deckul meu haha



apoi mai erau faze in clasa ...(de cand stau in spatele lui Zalan la toate orele radem ) si era o faza ... vine profa , il cheama pe Csaba si noi comentam .... bine ne prapadeam de ras ...

ex. si acuma ministerul educatiei pune una din cele mai tare carti ale sale ... cartea numita profa si il ataca pe Csabi , atacul profei il starge pe Csabi de pe teren cu un trei si il elimina din joc .... and stuff...
Pegasus_the_duelist
cine vrea sa ma porvoace la duel e forte bine venit sunt din buc am 17 si cred ca sunt cel mai bun duelist din romania asa ca astept duelisti id pe mensger e maximillion_pegasus_eye_rod
EXODIA
Am luat si eu cartile astea ce au aparut in Romania si nusnt destul de naspa..... am set original YU-GI-Oh , din Canada , de la lansarea Filmului de animatie YU-GI-OH, si pot sa spun ca sunt super realizate....(II sunt indatorat Aniyei biggrin.gif )... Cele de pe piata noastra sunt o copie palida si nici nu respecta multe din reguli

Am ramas profun dezamagit , pt ca nu se compara ... acealeasi carti au instructiuni diferite sau nu au deloc.

Va provoc la CERF la un concurs , cel mai bun sa castige biggrin.gif . BElieve in the cards tongue.gif
Alonso
eu am dat pe pachetu cu carti Yu-gi-oh 60.000 si sunt super misto :wink:
Pegasus_the_duelist
am 175 de carti originale trimise de afara si acum tre sa primesc 2 carti zeu asa caaaa va astept sa ne duelam
Alonso
pey cand primesti restu sa ne anunti , pentru ca suntem pregatiti :wink:
MIHAI_TM
Sunt din Timisoara si caut carti yu-gi-oh. Am vazut ca Ranma-kun a cumparat carti din Timisoara. Puteti sa-mi spuneti si mie de unde sa le cumpar?

Multumesc
Majin
sincer,mie seria mi se pare aiurea si in plus deja au aparut clone nereusite cum ar fi duel amsters,etc...deci seria yu-gi-oh e nasoala,dar nu pot spune despre filmul yu-gi-oh acelasi lucru...filmul mi sa parut interesant...cat despre joc,nu mias cumpara carti de joc cand pot sa joc in retea cu prietenii pe ps si ps2....jocurile sunt interesante...

ja!
EXODIA
Pegasus , ai cumva si ochiul mileniului , ca sa stiu sa ma tem ??? Oricum eu sunt EXODIA tongue.gif si din cate stii este mai puternic ca GOD CARDS tongue.gif tongue.gif tongue.gif
grim_sage
va provoc la duel , pe cei din bucuresti, oricand oriunde. cei interesati pot sa imi dea un bip sau un sms la nr 0721274489, va sun eu pe urma.

vreu de asemenea sa fac schimb de carti.

pt cei incepatori ma ofer voluntar sa ii ajut sa isi inbunatateasca deck-ul.
Rasengan
Pegasus_the_duelist: Presupun ca iti dai seama ca nu avem toti carti originale... Eu n-am nici una pana acuma dar daca costa asa de putin (cele contrafacute) imi iau cateva pachete ca sa-mi fac pachetul dorit. Am avzut animele si mi se pare o prostie... Imi place jocul Duelul Monstrilor in sine nu si animele.. am jucat anul trecut jocurile pe comp Yu-Gi-Oh! si in retea cu prieteni... si nu aveam egal... Se juca cu toate regulile din anime numai ca aveam 8000 de puncte de viata... ceea ce era destul de normal... nu vad cum s-ar putea juca cu doar 2000 pt ca ai pierde aproape instantaneu de la un mosntru care trage direct in puntele de viata de exemplu... Aveam 2 pachete de carti: 1 cu monstri normali si al doilea special sa fac exodia.

Am si niste intrebari: Pachete de carti care le cumparam contina aceleasi carti ? sau carti diferite ? Ar fi cool sa aiba carti diferite... ca sa facem schimburi si alte alea... Poate-mi regasesc Dragonul Alb cu ochi albastri cu 3 capete biggrin.gif 4800 atac... nu e carte zeu dar merge biggrin.gif
thira_chan
azi am venizt acasa de la scoala ... o caldura imensa si m-am gandit sa o iau direct sau sa ocolesc si sa intru iar in magazinul unde gasesc Yu-gi-og cards ... nu stiu de ce am intrat in magazin acuma au aparut starter decks cu nu stiu cate carti nu am numarat ... un teren pt. tine unde pui cartile , cimitirul etc. si introduucerea ... desi cartile sunt la fel ca alealalte cu 36 totusi au ceva interesant in ele ... azi am gasit in final Bule-eyed dragon si sunt happy desi nu-mi place prea mulkt carte aia o sa-mi vina bine tongue.gif
angel_of_night
wow voi platiti asa de mult eu iau carti imitate cu 25.000 50 de carti, am 1000 si ceva de carti imitate si 59 de carti originale :twisted: /happy.gif

si la carti originale am pe obelix cel cumplit si la carti imitate am toate 3 carti egiptene si am si cei 3 blue eyes white dragon si un ultimeted dragon

PS. are cineva dark magician girl ca eu il am dar in varianta toon ma poate ajuta cineva cai dau tot ce vrea dar nu si cartile originale
thira_chan
ok let me think ... DMG ... hmm singurul deck in care ar putea fii aici ar fii Yugis deck dublu dar nici in ala nu cred ...

bine eu nu am 1000 dar nici nu am nevoie de atatea ... am ... sa vedem 8 deckuri , dar unul l-am dat la o fetita adica am 7 alea ar fii 350 ok din alea am pierdut cam 10 ... si mai am doi duble deck , deckul lui joey si lui kaiba , sincer zis nici nu am nevoie de mai multe carti ... eu am deckul meu la care tin destul de mult si celelate cartii satu la mine acasa desi ma despart geru de ele asa ca le tin doar pt amintiri ehehe ... /sweat
Pegasus_the_duelist
obelisk cel cumplit interesant eu am 2 blue eyes daca angel esti din buc ar trebui sa ne intalnim sa iti arat cartile mele si cine e din buc am vazut boostere adevarate cu carti yugioh originale si boosterul e 15.000 lei daca vrea cineva sa afle unde e sa imi trimita un mail la maximillion_pegasus_eye_rod@yahoo.ie si asta e si id meu de messenger
Slifer
Am carti originale si f bune smile.gif astept provocari (Yahoo ID: ssj_andrei2000)

Poate ne putem intalni toti duelistii din Buc. si sa facem o liga (cu premii) biggrin.gif

Cine este interesat? /happy.gif
thira_chan
ok ppl va arat acuma o carte care mi-a distrus mintile ca pana acuma dela toata lumea pe care am intrebat habar nu are ce si cum... am intrebat si o fata din america care are toate cartile si nici ea nu o cunoaste aici e imaginea





user posted image

daca vad bine are atk de 3520 si def de 6200 desi are doar 4 stele si nu scrie nimic de special summoning ... desi nu e carte originala nu cred ca nu exista . Poate au scris prea mult la atk si la def dar nici numele nu apare nici unde si nici poza ei ... strange /sweat



p.s. si e si urat T_T
angel_of_night
o am si eu cartea asta dar nu o am originala , am intrebat pe clubul yu-gi-oh, si ei au spus ca nu exista cartea dry.gif dry.gif wacko.gif
Kurama
Yo am jukt..si e c00l!n-AM NICI 0 INFRANGERE!
Abel Nightroad
thira_chan cartea aia e cam suspecta ....
am mai vazut carti ca a ta , cu 4-5 stele si atac 12 mii si def 6000
cred ca e un 0 in plus la atk si def
Kanessj
De fapt are 0atk si 1000def!!!
Si ii zice Omja Black(parca),si in nici un caz cum ii zice in poza postata de tine!!! smile.gif
Exista o carca de cartzii dinastea,facute de romani plictisitzi,macar daca fac o treaba,s-o faca calumea,ar fi avut un succes,si nu cred ca nu le-ar place asta!!! mad.gif
In realitate,nu prea sunt multzii monstrii cu atac peste 3000,asta da de gandit cand vezi o carte(uneori si spell sau trap) cu cca. 15000atk!!!
ja ja
Fracer
sal everybody! me sunt din arad si am multe cartzi originale! dar nu am cu cine sa joc:(( dac vrea cineva din arad un duel sa ma contacteze
Anzai
aici in timisoara poti sa faci rost de carti originale..eu numai de alea am...adica is de vanzare batlle packs 2 ron 9 carti...inainte a fost in doua locuri din care 1 o dat faliment...asa ca ranma daca mai vi pe la timisoara treci prin kappa.acolo in spate de tot dreapta e chiar coltul cladiri...e un magazin de jucarii...ai mai multe feluri de packs..chaos emperor,blue eyes white dragon,magic ruler etc.
p.s. am un prieten care-i absolut obsedat are vreo 1300 de carti ORIGINALE si cateva fakuri ulra bine piratate...io n-aveam decat vreo 200
cand le mai colectionam...acuma mi-am perfectionat deckul si nu mai am nevoie....sper ca i-am ajutat pe cei din timisoara sau pe aia care trec pe aici! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif cartile arata exact ca in jocuri!it's worthy to check it out!
p.s.s. intotdeauna sustin titlul meu! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Angelus
yey nu is singur in timisoara:)

thira_chan: multam pt. informatie, dar totusi mi se par prea ieftine pt. carti originale. Am sa trec pe acolo sa ma uit, dar cele cu 9 carti mi se pare ca is boosterpackuri, nu au nici un set de starter pack?

Si cartea pe care ai aratato, ar putea sa existe luand in considerare ca este un monstru de ritual, cine stie ce ritual tre sa faci sa il chemi in joc, si de ce carti ai nevoie.

A am uitat sa-mi mai spun ceva despre falsuri.

Tre sa recunosc am cumparat si eu un pachet dar mam si plictisit de el, cel mai mult ma deranjeaza ca: nu se respecta raritatea cartilor asadar pierd in valoare, adica nu se mai pot considera mosntri puternici, mai ales cand si informatiile pe carti sunt false si pline de greseli de ortografie, cu monstri normali fara effect fara nimcic de 4 stele cu atak de 8000 si deastea, nu are nici un rost sa ma duelez cu asa un deck
tasew
hei loome ... putetzi verifica daca cartzile's originale sau nu dupa un fel de holograma : vedetzi k in coltul din dreapta jos trebuie sa fie un mic patratel argintiu ... daca e - sunt bune si sunt acceptate in turneele din romania ji din alte tari , daca nu e - are fake biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Yugi4u
Eu nu am decat un packet original da e super bun si nu am pierdut nicidata
Demon Spirit
God people,sunteti unii asa naivi......deck-urile originale nu sunt asa scumpe+ de asta jocul isi are locul printre cele mai bune si mai cautate TCG-uri,and I'm one crazy girl who plays this TCG laugh.gif Dak vreti va ajut yo sa intrati,step by step,in TCG si sa va construiti un deck dupa placul vostru,si de sigur puteti si sa mai cunoasteti fani,dati-mi msj pe mess,ID: demon_spirit29.
Can't wait to teach you how to play... icon_twisted.gif
mastergame
QUOTE(Yugi4u @ Sep 7 2007, 03:42 PM)
Eu nu am decat un packet original da e super bun si nu am pierdut nicidata
*


nici eu nam pierdut niciodata
Grim
Parerea mea e k ar fi bine sa iasa un joc online gen Power of Chaos , si
iti faci akolo tot ce vrei, deck,prostii... si vezi si cat de bun esti in comparatie q jucatori q care poate nu puteai juca in real life. Io am jucat pe pc si era destul de cool, pe langa asta , frate'miu avea sute de carti si cred k majoritateqa erau fake dar e destul de greu de urmat regulile scrise pe carti. Totusi, dak este vreun joc online si nu stiu io dati'mi si mie un ad pe grim_cornel pt detalii k vreau sa ma bag wink.gif w8ing
John Dragon
QUOTE(Grim @ Feb 26 2008, 06:30 PM)
Parerea mea e k ar fi bine sa iasa un joc online gen Power of Chaos , si 
iti faci akolo tot ce vrei, deck,prostii... si vezi si cat de bun esti in comparatie q jucatori q care poate nu puteai juca in real life. Io am jucat pe pc si era destul de cool, pe langa asta , frate'miu avea sute de carti si cred k majoritateqa erau fake dar e destul de greu de urmat regulile scrise pe carti. Totusi, dak este vreun joc online si nu stiu io dati'mi si mie un ad pe grim_cornel pt detalii k vreau sa ma bag wink.gif w8ing
*



dak cauti joc online de yugioh .. cauta pe google .. KCVDS ... il downloadezi iti faci cont... ii dai un update la joc dupa ce lai instalat .. si apoi joci biggrin.gif
Nazgul72
Nu stiu daca va mai ocupati de aceste carti dar iti pot spune eu ce e cu cartea aceea cand au facut aceste carti nu prea s-au descurcat e o carte de fuziune mai sunt inca 2 monstruleti ca asta si iese un sumo imens in episoadele Yugi-Oh GX era un episod sunt 3 unu albastru verde si galben eu pe cel verde nu lam vazut niciodata in vreo carte dor pe asta urat si inca unul galben cine a facut aceste carti chinezarii nici macar nu s-au ocupat cum trebuie si da are putere ff mare dar nu e gresala ...daca ai si cartea magica e perfect poti fuziona acest monstru cu cei 2 ....sunt colectionar de carti yugi-oh am peste 1000.000 de carti fara dubluri am si originale si facke daca mai vrei informatii ma gasesti pe id-ul garfi3ld0@yahoo.com tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.