Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Metal me Dead
Anime-Club Forum > Non-Anime > Muzica non-anime
Anonymous
Asta e ptr , deocamdata, metalari dar nu ma deranjeaza shi pareri contra atata vreme cat nu injurati ca dupa aia va ia mama draku
finn
metal topic,awesome...sabbath,purple,metallica,ac/dc intersted /?
Chris
Cu metalul eu mai putin, dar nu deloc, asa ca datii bice !!!
Lumpy
Pai cu ce sa incep...hmmm heavy Led Zeppelin, AC/DC, Balck Sabbath, speed (sau thrash..spunetii cum vreti voi) Anthrax, Megadeth, Metallica...parca e si oleaca de Motorhead inainte de aste. Ohh yeah la heavy am uitat Iron Maiden , Manowar si daca nu ma insel pe undeva intra si Iced Earth biggrin.gif
Anonymous
eu unul sunt oleaca maidark la zectiunea metale grele : black metal

de aici vine shi nikul DimmuBorg--DimmuBorgir norwegian black metal gods.

i like cradle of filth , children of bodom but i also like alice cooper or metallica sometimes smile.gif))

scoophy e cu mine shi zice ca-mi place sepultura shi ShaitanSodomizers:)

o sa intre shi el mai tarziu...

Dar sa fim mai detaliatzi : Agathodaimon, Amorphis, Cradle of Filth, DimmuBorgir, Children of Bodom, God, InteritusDei, Katarsis, Web, Sepultura.......MA DOARE DESHTU'!!!!!!

hai pa! /love METAL
finn
I feel at home...one /? va place metal progresiv?

e un stil mai nou pentru mine dar,it does rock...CUL
CyBeR
Mergea topicul asta la muzica non-anime but what the hecK??



Nu prea ma pricep sa clasific astea dupa gen/specie/whatever dar as putea soune ca inghit chestii gen: In Flames, Children of Bodom, Helloween, Manowar (primul heavy metal ascultat...superb), Notre Dame (singura formatie care are o melodie pe care am putut-o asculta aprx 3 ore incontinuu - SABBAT{in queue right now :twisted: }), Iced Earth oleaca.
finn
ac/dc, metallica primele formatii (de metal) pe care le ascultam cind

ma trezeam la realitate...desi nu cred ca intra in subiect,pink floyd va

place /?
bogdan
Lumpy you are my heroe prima persoana care o aud ca asculta Motorhead ... sau ma rog a auzit de ei ... ehhh now i`m hapy biggrin.gif:D:D:D
zeri
Cyber are dreptate...locul topicului era aici, la Muzica non-anime tongue.gif



In ceea ce priveste metalul...eu il prefer mai gothic pe al meu, cu tente heavy si presarat cu opera daca se poate biggrin.gif
finn
/? ptr fanii bucuresteni ati fost la vreun concert bm din underworld /?

cum e atmosfera?...
Anonymous
White pony e modul lor de viatza shi eu sunt de acord cu el nu trebuie sa faci la fel dak nu vrei smile.gif shtii noi mergem la concerte bem shi ne distram ascultand muzik....versurile...oricum nu le intelegi dak nu ai antrenament smile.gif



sper sa incerci sa asculti e un lucru simpatic...fii atent la instrumentatie shi mai apoi la versuri



toti ceilalti care ati raspuns la topic multam fain shi astept preferinte din concerte dak avetzi vreun concert dimmu inregistrat va las adresa mea de acasa sa mil trimitetzi smile.gif))



finn e satanic rau de to smile.gif



/omg keep drinking and listening to rock
finn
you'd wish,compadre...cit despre fanii din capitala,am inteles ca o sa fie

concert bm in underworld pe 15feb...that's all I know so far...CUL
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.