Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vote 4 Manga in Romania!
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
tine-chan
Buna! /happy.gif

Am o veste pe care vreau sa o raspandesc!

Dar intai o intrebare: nu-i asa ca ar fi super-cool sa avem Manga in Romania?

as zice ca DAAAA!

am facut o petitie pe care o voi inainta Editurii Egmont Romania si altora, daca Egmont refuza... Deeeci.. cine vrea Manga in librarii.. sa semneze! :wink: :kahaha:
Urfe
Unde semnam?
bogdan
umm manga in romania inseamna manga licentiat ...da decat sa stau si sa printez si sa capsez ......unde semnez biggrin.gif

ar mai fi problema si ce o sa aduca daca aduc berserk si angel sanctuary :weee: :weee: :weee: :weee: :weee: :weee: :weee: :weee: :weee:
Ranma-kun
este foarte putin probabil sa aduca manga in romania, si daca o sa vedem manga-uri la librarii in cel mai bun caz vor fi pokemon, digimon, dbz sau yu-gi-oh si singurul care s-ar chiar vinde ar fi pokemon... asha ca...

Oricum eu semnez, numai ca nu stiu ce valoare are o petitie online... :roll: .

Dar totushi merita incercat, stiu ca Egmont publica manga-uri si in germania, e una dintre cele mai mari edituri de gen de acolo, poate o sa inceapa sa scoata ceva si pe la noi, sa speram /happy.gif
tine-chan
oh, jeez... da' ce aeriana sunt.... am uitat sa postez link-ul.... /omg



*semnati aici, va rog*
kaoru
un debut cu initiativa...nice.

Am semnat...lets hope its worthit.hope and pray...
APoKLips
ma bag acu la semnat /happy.gif
^Dash^
It's done. Am semnat si eu... chiar daca ar fi in jur de 300.000, tot imi iau una pe luna (la alocatie biggrin.gif )
Ranma-kun
Pnetru a sustine petitia am postat asta si la news pe front-page, sper sa semneze mai multa lume acuma :wink:
bogdan
ehh daca nu semnam noi de mai multe ori nu tongue.gif

cate o data pt fiecare adresa de mail pe care o avem biggrin.gif
Scorpio
Semnat....si onorabila miscare tine-chan....imi place.....fata cu initiativa biggrin.gif.......dar si eu am initiativa....aceea de a ruga toti membrii noi....mai ales memebrele /happy.gif ....si mai ales cele care aduc vesti bune /happy.gif sa faca si un topic la nopu veniti si sa se prezinte....sa stim si noi mai multe despre ele /happy.gif
VanHellsing
Ei super tare :pachi: , am semnat shy eu cu nick-ul meu original VegetaSSJ8 , sper sa aduca FMA,Cowboy Bebop,Trigun,Hellsing shy altele , am sa postes shy eu la stiri la www.none87.lx.ro {The Immortal's Den} chestia asta sper sa iasa ceva bine iar dupa cum zice ranma pocemon o sa fie ce mai vandut ca toti prichindeii cu pichatchu dute !!! ai mai lasati-ma , dar totusi de acolo descopera ca animeurile japoneze sunt super shy de acolo eu zic ca vor ''evolua'' biggrin.gif la ceii mai bun ca FMA,Cowboy Bebope etc



VegetaSSJ8 Over And Out

ooo am uitat aici am alt nick , hmmm /hmm

VanHellsing in "Crazy Muthafuckin Ghoul Mutilator" mode.

/gg
finn
draga tira-chan,my kind'a girl...count me in(see signature)

am sugerat Madara sau Blame,dar orice este binevenit...
VanHellsing
da orice ii bine ca asa e fiecare inceput , cand o sa inceapa , daca o vor face vor aparea mai mult nu trebuie sa ne facem noi griji :D
Lumpy
Am semnat si eu ..si cum am spus eu doar sper ca o sa vada aceasta propunere ca o afacere buna..sper
finn
eu vreau sa mearga,daca o sa...only time will tell...

trebuie doar sa fim optimisti...CUL
Alonso
huh am semnat si eu sa speram ca se va rezolva ceva pana la urma tongue.gif
tine-chan
uuuah /! ce reactie /happy.gif SUPER! 8)



Multzam Ranma-kun pt k ai adaugat subiectul asta la news!



Yup, stiu k trebuia sa ma prezint mai intai.... dar, hei, Scorpio, uita-te putin la membri noi! *surpriza* :wink:
finn
in cuvintele capitanului Quincy Taggart:NEVER GIVE UP!

NEVER SURRENDER! CUL...
blackinque
bravo celei care a inceput aceasta actiune! nu va lasati! am ajuns la 48! din peste 700 useri!!









/! propun mutarea acestui topic la anunturi....
tine-chan
pey... nu e la Anunturi? o__O" well, i'm new around, soo.. dunno.



peste 700 d useri? sounds good! sper k vor semna toti (sau aproape toti) biggrin.gif
finn
sa vedem mai multe semnaturi...
kaoru
As avea o mica sugestie.Cred ca in cazul unei astfel de petitii ar fi cazul sa ne semnam cu numele intreg, nu numele mic sau si mai rau nickname-ul.Cred ca pretinde un anumit grad de seriozitate...si nu stiu ce impact osa aiba in alt fel.Cred ca asa se face deobicei...nu stiu....

Thanks...
Sidonix
daca prin manga se lupta si pt doujin semnez si io /happy.gif
tine-chan
hmm.. pana una-alta, sa apara macar manga-uri pt "mase".. uite, un Naruto, LoveHina pe-acolo n-ar strica! :wink:
Erynloth
laudabila initiativa! imi place ideea de a putea cumpara manga si de pe la noi din librarii, si inca mult /happy.gif

deci treceti la semnat oameni buni biggrin.gif
Maximilian
Mi-am facut si eu datoria de otaku ...am fost nr 62 /happy.gif
Chim3ra
Me signing too...

done...

64 biggrin.gif and on going tongue.gif

Hopefully
Tenshi
Am semnat si eu!! =happy.gif= Meow!! /smile



Bravo, tine-chan!! /happy.gif
transe
...yay ^ ^ I hope this works /hmm Am semnat a 69-a 8)
removed_on_request_20121227
signed. 70. well...trimit si pe la prieteni care nu sunt pe forum. poate iese ceva.
finn
drifting classroom,samurai X,fukuajutsushi,warashi...

those will do(orice ar fi sa fie bine primit)...CUL
blackinque
sad.gif

au ramas 70 de semnaturi inca de ieri seara. come on people!





tine_chan, sorry, n-am vazut ca era deja la anunturi :roll:
axi
bre nu sunt fan manga ... da daca e de semnat ... de ce nu? biggrin.gif

kaoru ... daca vrei sa iti treci acolo si biografia nu te opreste nimeni tongue.gif
Hisshi
DA DA da da da da da da daaaaaa... SEMNEEEEEEZ!!!!
Coyotee
He he he, am semnat de ceva vreme (nr 33). He he he



GO GO GO GO Manga 4 Romania



/happy.gif /happy.gif /happy.gif
Ranma-kun
Totushi.... cam putine semnaturi, sa speram ca se vor mai strange, dar nu cred ca nici macar nu o sa se uite cei de la editura la ele, macar de ar fi scrise.. poate pe la intalniri in Buc sa luati o foaie si sa-i puneti sa semneze pe toti, dar nu cred ca strangeti mai mult de 20 de semnaturi.. off... e disperant sa traieshti in romania :cry:
finn
nu disperati,vad ca lucrurile merg...

confucius say it does not matter how slowly you go,as long you don't

stop...
ICE
am semnat si eu... vad momentan ca sunt 116 semnaturi.

voi incerca sa imultesc semnaturile... voi face o discutie pe subicetul acesta pe alte forumuri unde cunosc si sper sa atraga lumea.
finn
yeah,you do that...it might work

nu strica sa incerci...
blackinque
eh, 116 nu e rau...sa speram ca numarul continua sa creasca, poate ii conving si pe parinti sa semneze :roll:
Alonso
usor usor cresc semnaturile , 148 pana acuma :evil:
finn
chin up and smile people...o sa mearga

asa ceva nu se face peste noapte...
Urfe
Mai cautati si alte comunitati. Este important sa semeneze insa doar romani.
Chuppy
Been there, signed that. :wink:
ICE
cu parere de rau va zic ca desi am incercat pe 40 de hub-uri (romanesti), chiar si mai multe... si pe cateva forumuri, sa atrag si sa anunt posibili fani Anime-Manga... nu am reusit sa aduc prea multe semnaturi... sad.gif



acest lucru ma face sa ma gandesc ca ori nu sunt prea multi fani care impartasesc aceiasi "pasiune" pt Anime-Manga ca noi, ori romanu e prea lenesi in cat sa se duca pe o pagina web, sa tasteze si el 2 randuri si sa de 2 click-uri... iar fani eu vad ca sunt.



totusi au fost excepti in care 7 hub-uri au acceptat sa dea mesajul pt semnarea petitie, calora le multumesc.



eu oricum voi mai incerca... momentan sunt 152 de semnaturi
finn
treaba merge vad...

si ce alte comunitati /?
^Dash^
QUOTE(ICE)
nu am reusit sa aduc prea multe semnaturi...  :(  
acest lucru ma face sa ma gandesc ca ori nu sunt prea multi fani care impartasesc aceiasi \"pasiune\" pt Anime-Manga ca noi, ori romanu e prea lenesi in cat sa se duca pe o pagina web, sa tasteze si el 2 randuri si sa de 2 click-uri


Oare luptam pentru o cauza pierduta? :roll:
Bejiita
Eu cred ca ar trebui facuta public si pe alte canale acasta Petitzie /!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.