Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: personaje feminine :D
Anime-Club Forum > Detaliat > Saint Seiya > Saint Seiya
axi
user posted image
user posted image
user posted image
astea sunt cele 3 personaje feminine principale ale seriei biggrin.gif prima este Shaina, a doua Marin si ultima este zeitza Athena.
care e preferata voastra? ... nu e nevoie sa va opriti doar la aceastea 3, in serie mai apar si alte personaje feminine, chiar daca rolul lor e cam pasager si episodic.
Tenshi
Da' stiu ca iti place Saint Seiya, Axi. :wink: /happy.gif

Well, inca nu imi este clar daca am vazut sau nu Saint Seyia... mda, suna aiurea, stiu, dar e adevarat... :roll: /hmm /smile ... anyways, I like best Athena.
transe
QUOTE(Tenshi)

inca nu imi este clar daca am vazut sau nu Saint Seyia...

...poate pare shi mai ciudat...dar nici eu nu sunt sigura daca am vazut sau nu /sweat ...lol...intr-adevar, vad ca iti place foarte mult Saint Seiya, axi ^ ^ Poate mi-l imprumuti shi mie candva...in viitor...curand sper... :tere:

Nu ar trebui sa spun ca imi place un personaj fara sa iau in consideratie peronalitatea acestuia deshi...felul cum arata spune destul de mult despre el. Probabil ca as alege-o pe prima, Shaina; imi plac privirea shi buzele ei; shi masca...

PS: ..deci eu as fi Scheda??
axi
well tongue.gif ... dat fiind interesul mare ptr acest topic, sa mai dau cateva detalii despre personaje:

shaina si marin ... faceau parte dintre female saints ... principala regula era ca nu aveau voie sa li se vada fatza ... de aceea purtau acea masca ... daca un barbat le vedea fatza trebuiau fie sa-l omoare fie sa se marite cu el biggrin.gif

evident ca in serie sunt vazute fara masca tongue.gif ...

athena ... saori pe numele ei ... era reincarnarea zeitei athena. era zeitza protectoare a pamantului biggrin.gif , a pacii si intelepciunii.
Scorpio
Mie imi place Shaina.....pe langa fizic.....si caracterul.....asta e....eu am vazut...tongue.gif tongue.gif......in serie mai apare ca personaj secundar feminin Shunrei..prietena lui Shiryu biggrin.gif......si Miho...o prietena din copilarie a lui Seiya....in rest mai sunt prezentze feminine....dar destul de slabutze....o sa caut sa pun toata lista cu fete.

Trance.....axi nu are ce sa-ti dea.......pt ca nu o are toata.....cand o s-o scoata baietii pe toata atunci o s-o avem toata....dar nici anu asta nu prea cred....dupa aprecierile mele cam candva la anu pe vremea asta...poate......seria are 114 de ep=uri....si ei au scoase la ora actuala 45.....si teoretic ar scoate unul pe saptamana....dar am vb cu ei si acuma sunt short handed....dar spera sa se mentina asa......si eu sper.
transe
...mi-am amintit ca am vazut cateva episoade, (in franceza) mai demult pe TV5. Nu cnteaza daca nu aveti toate episoadele...oricum nu le pot vedea pe toate odata tongue.gifu:

daca un barbat le vedea fatza trebuiau fie sa-l omoare fie sa se marite cu el biggrin.gif
lol...deci am las bine personajul 8) ...shi au omorat pe cineva?? :twisted: :twisted: :twisted:

PS: Shiryu nu are 14 ani??
Tenshi
Si ce daca are 14 ani? E dulcic!! /smile
Scorpio
Yap.....Shiryu si Hyoga au 14 ani Seiya si Shun au 13 si cel mai mare e Ikki cu 15. Bronze Saints sunt cei mai mici. De asemenea Shiana si Marin au 16 iar Saori are 13.

Silver Saints si Golde Sainti sunt de la 17 ani in sus.

Trance...cand fac si al doilea dvd....ti-le dau

In anime....cel mai kawaii este vazut Andromeda Shun fratele mai mic a lui Phoenix Ikki...this guy
user posted image
axi
bre vrei duel de poze intre shun si shiryu? tongue.gif
apropo ... asta e topic de personaje feminine ... shun ar putea lejer fi inclus aici, da stii tu mai bine tongue.gif ... asa ca pune si tu mina si fa un topic ca nu te doare mina tongue.gif
mai apar o groaza de personaje feminine si cred ca o sa aplic metoda capturilor ca fiind personaje secundare nu prea gasesti poze pe net sau daca gasesti sunt aiurea smile.gif
ia sa vedem pina atunci ... ce are moshu aici ... biggrin.gif ... iubita lui ikki care a murit ... si care semana f mult cu shun tongue.gif
user posted image
Scorpio
Si pe care o cheama Esmeralda.....ceea ce tu ai uitat sa mentionezi tongue.gif....si seamana cu Shun....pana si Ikki spune asta tongue.gif.....cat despre topicul ala.....hmmm.....as face Shiryu vs Milo.....da stau cam prost cu pozele cu Milo....sunt a dracu de rare

Asa.....ca sa ne reintoarcem la subiect...pun o poza cu Artemis....zeitza care a pare in ultimul film....Tenkai.....she's very pretty biggrin.gif...and bad :twisted:
user posted image
Immortality
Shiryu e cel mai tare dintre bronze saints.mai ales la cum arata.pe locu 2 e hyoga.
revenind la subiect,shaina e cea mai tare dina stea 3.athena e prea.... copilaroasa.
Kisa
Din cat am vazut pana acum din Saint Seiya (si am vazut destul incat sa remarc toate pers feminine mentionate aici), as zice ca Shaina imi place cel mai mult. Pt ca e rautacioasa si mi se pare cel mai dragutz desenata.

Miho si Shunrei nu-mi plac deloc cum sunt desenate... Realizez ca anime-ul este mai vechi, dar din mom ce au desenat pers ca Shaina si Athena inseamna ca o astfel de scuza nu este valabila. tongue.gif

[later edit] Dupa ce am vazut toate eps subate in engl din serie, as mai tine sa atrag atentia asupra Andromedei (care desi apare intr-o sg secventza mi se pare ca arata destul de bine), mamei lui Hyoga, lui June si asupra Esmeraldei. Alte pers feminine detul de dragutze. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.