Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Personajul favorit
Anime-Club Forum > Detaliat > Saint Seiya > Saint Seiya
axi
sunt foarte multe personaje pe aici ... majoritatea pozitive biggrin.gif

este un anime din anii 80 ... asa ca nu prea exista personaje de mijloc ... sunt fie bune fie rele.

personajul meu favorit este, dupa cum puteti vedea si-n avatar ... shiryu, bronze saint ... sub semnul dragonului.

echilibrat, misterios, retras, puternic, inteligent, calculat ... cateva din calitatile care mi l-au evidentiat biggrin.gif
Scorpio
Eu am doua personaje preferate : Ikki Phonix Bronze Saint si Milo Scorpio Golden Saint. Amandoi au caractere puternice.....Ikki este genul eroului care sta in umbra si apare cand trebuie....iar Milo pot sa spun ca seamana la caracter cu mine....sau mai exact unele caracteristici ale lui le am si eu. Este cei drept o dovada vie a caracterului unui nativ in zodia Scorpio : dur, rece, razbunator.

Scorpio Milo
user posted image

Phonix Ikki
user posted image
Tenshi
Nu prea ma mai incanta anime-urile clasice... Si pe acesta l-am "sarit" mereu, pentru ca aveam impresia ca e cu fighting stuff. Oare de ce? :roll: tongue.gif

Anyways, l-am vazut pe Shiryu... ce sa spun? A fost love at first sight. biggrin.gif Asa ca o sa ma pun sa vad despre ce este vorba pe-aici... poate o sa si fac rost de acest anime, pana la urma. /smile

... oricum... am impresia ca l-am mai vazut... candva... /sweat
Scorpio
Tenshi....animeul asta e f. rar....momentan sunt singurul care il are la calitate inalta....si original (jap - sub eng) si am numai 45 de ep-uri pt ca atatea au scos baietii care-l subtitreaza. Ceea ce este din belsug pe net este Hadesul...care este continuarea seriei originale.....te poti uita la ala....cel putin cu titlu informativ
Tenshi
Thanx for the positive* information, Scorp... :roll:

*a se citi cu intonatie ironica. (glumesc si io, nah! /^_^ )
Scorpio
Tenshi....eu dau info reale....stricte.....nu e vina mea ca lucrurile stau asa...dar lasa...ca dupa ce o am pe toata....esti prima pe care anuntza biggrin.gif.....Ok? biggrin.gif
axi
si daca scorp nu-si tine promisiunea ... negociem tongue.gif
pina atunci putina propaganda ptr shiryu biggrin.gif
user posted image
Scorpio
Mane....da eu am crezut ca s-a subinteles faza cu negociatul......da ma rog biggrin.gif...
Si stai asa....daca tu dai cu Shyriu...dau si eu cu Milo tongue.gif
user posted image
Immortality
Pai ce sa spun?Am si eu 3 personaje preferate,toate 3 pe aceeasi poozitie:
Virgo Shaka,Scorpio Milo si Dragon Shiryu. biggrin.gif
Si acu dau si eu cu Shaka. biggrin.gif
user posted image
Kisa
Mie mi-au placut mai multe pers. Printre acestea, Shun *ascunde avatarul* tongue.gif, Aiolia si mai ales Camus. Chiar am ramas putin pierduta cand l-am vazut pe Camus. tongue.gif Mi s-a parut atat de calm si stapan pe sine. Si cum a incercat sa-l ajute pe Hyoga... F interesant.
Aiolia mi-a placut pt natura blanda pe care o are. Mi se pare o pers calda, gata sa ajute oricand. Si mi-a parut rau cand am vazut ca a reusit sa se lase manipulat de Arles, dar deh... nimeni nu-i perfect. tongue.gif
Cat despre Shun... Shun'sama!!! Really kawaii. Nebula chain mi se pare destul de folositor. Mai ales cand arata prezenta unui dusman. happy.gif

Si, intrucat vad ca s-a facut propaganda pe aici pt diverse pers, am sa fac si eu pt Camus. tongue.gif
user posted image
selen_dom
My favourite was and will always be pe prima poziti Lady Cristabel(parca asa o chema la italien).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.