Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bleach
Anime-Club Forum > Detaliat > Bleach
Pages: 1, 2
blackinque
Am vazut ca inca nu s-a facut topic pe tema asta inca asa ca am decis sa iau initiativa.

Recent sa lansat anime-ul Bleach bazat pe manga cu acelasi nume. Seria e deabia la inceput, la episodul 13, dar presimt ca va deveni mai celebra cu timpul. Povestea este despre Kurosaki Ichigo, un pusti care poate vedea fantome si devine un shinigami (zeu al mortii) care se ocupa cu trimiterea spiritelor bune in viata de apoi si exterminarea spiritelor rele(hollow). Seria se numeste bleach probabil pentru ca ichigo si dat cu decolorant pe par pentru a-l face oranj. :?



Ok...linkuri pentru download...pentru cei care isi permit...cele mai multe linkuri sunt pe bittorrent. Eu ma chinui sa le iau de pe kazaa. Se pate lua si de pe irc, dar nu-l prea folossc, de aceea nu stiu pe ce canal e, cautati pe google. s-ar putea sa fie si pe narutomania.com. e atat de zapacit siteul ala .... o sa caut sa vad.



check it out, spunetimi ce credeti despre el, e un anime bun, parerea mea e ca e mai bun ca manga...
Urfe
Sigur exista un astfel de topic.



Am citit, mie mi-a placut. biggrin.gif
Ranma-kun
Intr-adevar, nu exista un topic despre Anime Bleach, numai despre manga, is si eu curios cum e Bleach, am sa-l downloadez, am vazut ca il au la downloadat si cei de pe www.anime-xg.com , dar nu sunt toate episoadele. Apropo blackinque, daca te miri de ce arata postul tau altcumva, e vina mea, m-am bagat un pic in el ca sa-i modific aspectul, oricum, il modific la loc daca vrei :roll: , am facut asta din reflex, la cate topicuri am modificat la manga.. anyway BLEACH RULZZZ tongue.gif
yuki
da e un anime bun si cu actiune , e si comedie iar ending-ul e superb. Dar nu cred ca de-asta se numeste Bleach, ba eu chiar am inteles ca e culoarea naturala....hm...zice ceva de asta in manga ?
blackinque
ranma, miai dat un site foarte bun! deabia am intrat in pagina principala dar pare plin de chestii interesante. o sa ma uit imediat...am mai gasit si episoade direct dowlnload pe degree-anime dar sunt putine episoade.



ranma, sami spui si mie cum se pune poza in felul asta in pagina ca, eventual, alta data sa stiu sa o pun singura



am ajuns la episodul 3 si a fost bun. din nefericire era si tata pe acolo si sa apucat sa comenteze cum ca toti urlau ca niste constipati. oricum a fost foarte sentimental si fratele lui orihime is hot!! tongue.gif



acum il iau episodul 4 si imi ia momentan 3kb cu Kazaa /angry si maximul e de 25k/s!
Diana
Yeap .. un anime bunicel. Am vazut cam 8 eps +unul in portugheza ca am incurcat funsubbul biggrin.gif. Dar a mers si asa. Ceva batuta nu fantastic de spectaculoasa, poveste interesanta pana acum (astept sa vad cum va evolua) caractere bine conturate ... nu este o capodopera dar e placut de privit intre atatea animeuri super proaste care tot apar. Inca ma intreb cat de raspandit este numele eroului principal in Japonia.. sa te cheme Ichigo nu mi se pare prea placut biggrin.gif
yuki
mda mai ales ca "ichigo" inseamna si capsuna /sweat
blackinque
ichigo....daca nu ma insel, nu e si nume de fata?



good news, bleachportal le are pentru direct download pe ultimile 6-7...



http://www.bleachportal.net/layout.php?id=...=media/episodes

in sfarsit iam ajuns din urma...sunt la ep 15 biggrin.gif



a auzit cineva de ishida uryuu? seiyuul(am scris bine?) lui este noriaki nugyiama a.k.a. "uchiha sasuke" /love /love /love parca l-ar fi bagat pe sasuke direct in bleach /love /love /love



redleaf
/happy.gif Bleach este un anime foarte dragutz......Am vazut si eu primele 15 episoade....Imi place tare mult....Ichigo ma duce cu gandul la Great Teacher Onizuka....seamana.... Dintre peronajele de pana acum cel mai mult imi plac Orihime si (Doamne cum il cheama?) prietenul acela foarte inalt a lui Ichigo, de origine hispanica (asa mi s-a parut) si de o blandete rara.... M-a impresionat foarte mult dorinta lui de a prefera sa se lase batut decat sa incurajeze violenta....Mi-ar placea ca si in viata reala sa existe oameni cu convingeri atat de puternice .... Da, cred ca acest baiat este personajul meu favorit..... /love



PS : Mi-am adus aminte cum il cheama... Este vorba de CHAD... /smile
Whip
Am vazut 16 episoade..si astept cu nerabdare sa apara si 17. Buna comparatia cu Sasuke biggrin.gif , la fel ca si povestea umpic....Hmm sper ca nu o sa aiba asa multe episoade :roll: , nu? si astep un ending BUN
Alonso
am vazut si eu episodul 17 , e super marfa actiune pe paine tongue.gif ....am si eu o intrebare , ce nu va place la acest anim biggrin.gif ?
yuki
al doilea ending. mai ales fata de primul care e superb. A, da si tatal lui Ichigo.
tmwtp2002
Al doilea ending e perfect, primul era foarte prost, melodia era oribila si prost cantata. Desigur, gusturile nu se discuta. /happy.gif
Alonso
interesant episodul 19 , ce mai doriti de la acest anim in afara de actiune :twisted: ?
The_Game_Master
Vad k a apucat cineva sa faca topicul asta inaintea mea (trebuie sa intru mai des pe forum biggrin.gif ), mie mi se pare un anime de nota zece foarte bine relizat si cu o gramada de actiune, pentru cine nu a vazut inca episoadele deja lansate de puteti lua de aici:

http://saiyan-rebirth.com/index.php?id=med...edia/bleach/eps
z-kun
spre deosebire de alte anime-uri, limbajul in bleach este ultra piperat, inmultind distractia fiecarui episod. Mai ales Kon-chan este mortal. Pacat ca nu am reusit sa urmaresc manga, dar anime-ul o sa compenseze, sper. Pana acum (ep19) nu am nimic de obiectat la acest anime. Distractie pe cinste /happy.gif
Whip
Mie mi-au placut amandoua eding-urile, din primu doar primele versuri, si al doilea
Ranma-kun
Uitati aici un link mishto: http://ub-media.info/bleach/ , puteti downloada bleach avi divx, download direct http /happy.gif
Nim
bleach e super fun...imi place mult de tatal personajului...my kind of guy...sa faca orice sa ii faca pe ceilalti fericiti...sa treaca peste moartea mamei lor...a fost super episodul cu aniversarea...sa vedem ce urmeaza ...eu am vazut ep 22 si nush unde bate totul... biggrin.gif pare cam slab micutu...sa vedem cum creshte
ruxi
Bleach se face din ce in ce mai fain (pe forumul de la Animesuki a castigat cele mai multe voturi la "cel mai bun anime lansat in 2004"), insa sper sa nu ajunga precum Naruto (se pare ca cei de la Studio Pierrot au inclinatia sa lungeasca ingrozitor seriile care au succes), cu cate o bataie care se intinde pe cel putin 10 episoade. cred ca daca se limiteaza la vreo 50-60 de eps ar fi bestial. Acum nu pot decat sa astept cu nerabdare ep 23 sa vad ce se mai intampla. Pana acum e supertare.
Alonso
dak nu e de nota 10 atunci :twisted: , cred ca glumesti omule , da ti-e ce iti place pokemon? :cry:
WRCDriver
Intrebare biggrin.gif, cate episoade sunt pana acum ca eu am gasit doar pana la 23
Akari
ahem...sincer,,,,cred k Bleach devine kinky

Pacat k Ichigo nu este ''complet``,dak intelegeti c vreu sa spun tongue.gif
Nim
mmmmm n-am idee ce voia sa spuna cel dinainte...in fine... am vazut si ep 25 ... gata ... intra in paine smile.gif
Tzur
Mdeah, devenise cam plictisitor in ultima vreme, era timpul sa se intample ceva action. Presimt niste bataie cu sabiutze shi puteri.



Ce imi e frica la Bleach e sa nu se lungeasca plictisitor si inutil ca Naruto.
WRCDriver
are cineva idee cu cate episoade trec peste 26 smile.gif ca vreu sa se termine odata, suspansul e prea mare
LordMethos
jizazz

e serie ongoing omule

acum e la ep 26

si apare cate un ep pe sapt

miercuri spre joi .. cel putin asa gasesc eu
cioby2k
am vazut ca apare 27. poti sa gasesti pe dbzdivx.com
cilu
Bun deci a depasit limita normala de 26 de episoade asaca ne putem astepta la o serie lunga...cel putin cat fma. Din cate am vazut din imagini si comparand cu manga...o ajuns si ei pe la jumate. Oricum, de acum incolo ca o infiltrat soul society (cred) o sa fie numa lupte peste lupte. At least that was in manga.
Ranma-kun
A aparut deja si episodul 27, pentru cei care vor sa downloadeze bleach avi, divx, direct de pe net, aici e linkul, ala de sus nu mai mere

http://g2anime.com/media/bleach/
cilu
Bun a aparut si episodul 28 azi pe animesuki. Azi dim am urmartit si eu, in sfarsit prmul episod din serie... :oops: numa acuma am facut rost..Imi place, se tine de mangsa ceea ce e un lucru bun. Animatia e cool, no complaints whatsoever. Are potential, cred ca va fi o serie foarte buna cand se va termina. Cu conditia sa stick with the story in the manga. DAca o sa faca un sfarsit grabit, sau sa devieze precum a facut hellsing.....nu stiu ce sa zic.....
cioby2k
cu toate ca in vreo 2 ep s-au cam aberat si prea vad ce legatura ar avea cu seria (nush nik de manga) mie mi se pare f bun. dar parka lungesc bataile alea muuuuulllttttt rau de tot....

abia astept ep 34 smile.gif
cilu
Duude, cioby, nu mai tii minte dbz? Ai uitat de luptele ce tineau vreo 5 episoade? Astia in 2 ep max isi termina treaba impacheteaza si isi vad de drum macar..... Ar trebui sa citesti manga sa vezi ca animeul nu se abate mai deloc de la povestea din manga..... in mod normal se puteau sari peste anumite fillere, dar vad ca au tinut sa fie fideli firului din manga...pana cand , ramane de vazut. Sa vedem daca iar o sa depaseasca firul din manga ce o sa mai improvizeze
cioby2k
nu prea am vazut dbz ca pe vremea cand se difuza eu eram la scoala sad.gif

dupa cum am zis nush nik de manga, dar de ex ep 33 ce legatura a avut cu seria? se intoarce in lumea reala unde vedem o lupta care nush ce treaba are cu ichigo si misiunea lui de a o salva pe rukia
2Hot4J3w3L
e adevarat ca ma steptam la episodu 33 sa vad ce se intampla cu lupta cu alea...dar a fost super funny episodu tongue.gif

ca doar si pers secundare sunt si ele niste suflete tongue.gif

tre sa apara si ele ca doar nu e doar ichigo in anime tongue.gif

super funny si super tare smile.gif

e bine sa bage asa din cand in cand un d-asta care sa sparga tensiunea creata de evenimentele din anime:)
cioby2k
cred ca ma apuc de manga daca ziceti ca astia se tin de povestea din ea. nu mai am rabdare vreau sa stiu...
Hachi_Roku
nush despre voi dar mie mi se pare f ingrijit manga, iar faptul ca seria urmareshte la punct shi virgula manga....well...eu zic ca e numai de bine....seria e amuzanta dar poate fi shi serioasa, hehee....lupta cu zaraki zenpachi cred ca o ashteapta toti care au citi manga....ashteptam 35....muahaha !!! care a aparut raw... bleachportal rulez... biggrin.gif
Ranma-kun
Tocmai am vazut si eu episoadele 30-34, nu mai downloadasem episoade pentru ca g2media.com era offline si nu am avut rabdre sa le iau de pe bittorrent, insa am gasit un alt site mishto unde au episoadele de la bleach direct dl, versiunea divx, si anume www.anikei.com !

tre sa spun ca Bleach devine din ce in ce mai interesant, sper sa faca din el un anime lung de tot, ceva de genul DBZ, tongue.gif si sa fie povestea tot asha de buna, ca sa am la ce sa ma uit. /happy.gif
blackinque
>_o



kubo tite e foarte talenat, si are grija la detalii, fiti atenti la masca lui ichigo, pe parcursul seriei. eu am pierdut sirul episoadelor...



ultima oara cand am verificat http://www.bleachportal.net/bleach/ avea episoadele pentru direct dld,





O_<
Sidonix
ok...ranma...am mutat.

...din curiozitate am inceput sa vad Bleach...pot zice ca Studio Pierrot are un nou hit...o combinatie de actiune si iarasi actiune pe un story interesant...
...am ajuns la ep 22 si sunt frantic in asteptarea down eps iesite..adica 45...
...povestea e relativ simpla...Ichigo (o combinatie intre Onizuka si Kyo din SDK) poate vedea spirite...intr-o seara vede cum un Hallow (spirite malefice) ii ataca familia...Rukia (zeu al mortii) fiind pe urmele monstrului incearca sa-l apere ranindu-se...ca sa-l invinga ii transmite puterile sale lui Ichigo care devine un substitut DEath God...
...mi-a placut ca pe masura ce se inainteaza in story devine tot mai palpitant...mi-a placut metamorfoza lui Ichigo in real DEATH GOD...mijto coasa biggrin.gif adica katana fara miner a.k.a. Soul Slayer
...revin cu, comentarii dupa ce vad si restu pin la 45...
Alonso
huhu marfa de tot pana la episodul 49 , abia astept sa vad continuarea smile.gif , cred ca o sa depaseasca 100 de ep wink.gif , care vrea ep rm le gaseste aici :

http://www.bleachportal.net/bleach/multime...direct_episodes
Insomnia
A mai auzit careva ceva de ep 52? Au spus ei ca va fi o editie speciala dar cam intarzie...sad.gif
Astarteea
Am episodul 52, doar ca din pacate nu are subtitrare... sad.gif Am vazut secvente din el, arata destul de bine, dar sunt atat de ofticata... Se numeste: 'Renji, Oath of the Soul! Death Match with Byakuya' si este unul special, de o ora, ca si 53 ('Ichimaru Gin's Temptation, Resolution of Destruction'). Urmeaza 54, iar de 23 de minute, care s-ar parea a fi ultimul... Le astept cu nerabdare si cu subtitrare ar fi placut...
Sidonix
e disponibil pe torente si am vazut pin la 53...ep 54 il anunta pe 18 oct...cica iau pauza o sapt cu difuzarea smile.gif ...sper in sfirsit ca Ichigo sa obtina Bankai...faine fighturile din 53 wink.gif
LordMethos
nu e pauza ...
pur si simplu a fost one hour special
adik ep 52.53 si sapt aviatoare vine 54
ceva ce era de asteptat ca asa fac si la naruto cand dau 1h spacials
so chill :-))
darkgrey
azi ar trebuii sa apara episodul 55 RAW iar probabil maine cu noroc o sa apara si SUB daca nu ramane vineri. Abia astept sa vad episodul 55.. batalia dintre Ichigo si Byakuya biggrin.gif
am auzit ca s-ar putea sa apara un Bleach Movie candva in vara viitoare...

EDIT: e aparut ep 55 pe bleach7.com si animedump.ro biggrin.gif
Sidonix
ihim..eu astept pin la 56-57 si dupa aia le vad ca nu-mi place sa ma lase in mijlocul fightului smile.gif
Scorpio
Ma vazui ep 60......stau intre senzatia de super marfa.....si :-s dry.gif .......cam aiurea. Interesant ce se intampla in el si ce dezvaluiri se fac....da.....nu stiu.....faza cu Aizen....... dry.gif oricum mi-ar parea rau ca ala mic sa fi murit......era tare pustiu
Julia Joanne Black
Scorpio si eu sper la fel Hitsugaya Shiro este pers meu preferat si nu as vrea sa dispara din peisaj.Insa nu pot spune acelasi lucru si despre Hinamori.Unii zik ca ar muri altii nu.Tot ce stiu din manga este ca in urm ep se va dezvalui un mare secret.Mai multe nu ma spun tongue.gif
Astarteea
Voi cu secretele voastre. Da, uneori sunt interesante rasturnarile de situatie, dar pot deveni chiar enervante. Dar cu siguranta ma voi abtine de a face presupuneri de acum incolo - nu prea se adeveresc. Sa se termine odata si atunci mai vorbim.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.