Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Half-Life 2
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Action Games
Chuppy
Hehe.. The father of all first-person shooters!

Se pare ca temerile mele ca acest joc va fi o dezamagire (ex: Deus Ex 2, Doom 3) au fost nefondate. Half-Life 2 e bestial!!!! Story, atmosfera, sunet, grafica (fara a fi exceptionala), totul e sublim! De mult nu am mai jucat un joc atat de bun.
WRCDriver
jocul e misto din punct de vedere technic, dar e prea liniar sad.gif si mult prea scurt sad.gif

P.s. am reusit sa il omor pe g-man biggrin.gif cand te bati in casuta aia de pe plaja cu niste nave, una din ele a cazut si sa prabusit peste el si o murit biggrin.gif
zeri
Cand o sa-mi iau inca 256MB RAM o sa-i mai dau o sansa. Din cate am vazut, arata frumos jocul, nu l-au laudat astia dejeaba; grafica este super, interactiunea cu mediul incojurator e facuta bine, iar povestea mi s-a parut un pic cam plictisitoare, sau poate asta era de la cat asteptam sa incarce biggrin.gif :roll:
transe
Half Life 2-Episode 1---imi place foarte mult grafica (nu e de mirare ca ocupa atata spatiu) dar urasc intunericul laugh.gif De ce trebuie sa se stinga lumina tocmai atunci cand sunt inconjurata de zombies?? mad.gif Inca nu l-am terminat;poate o sa ajung candva shi la lumina...
PS: Ah da...shi urasc shi furnicile mad.gif mad.gif
removed_on_request_20121227
Ep1 a fost de un mare prost gust si un esec mizerabil din partea lor. Sper ca 2 o sa fie mai bun. Si o sa moara odata Alyx.
Rezo The Red Priest
Ce parere aveti de Ravenholm? icon_twisted.gif Eu acolo m-am pierdut de cateva ori cu ranga prin zombies. Mi s-a parut foarte reusit biggrin.gif
sagga
Este foarte bun jocul...din toate punctele de vedere...grafica...story...vocile sunt bine alese...Este chiar foarte diferit de primul...si este de bine smile.gif
Lumpy
Ma Card cum a fost Episode 1 un esec nu stiu. Prea scurt cu siguranta, dar esec. Engine optimizat camere noi si jumate din joc il joci numai cu modified gravity-gun (sau Zero-Point Energy Field Manipulator) Ce ai vrea mai mult ? Plus ca se continua story-ul si devine si ma incurcata treaba.
removed_on_request_20121227
Tocmai. Se bazeaza prea mult pe gravitiy gun-ul lor (de care m-am plictisit in hl2), si in a doua jumatate e actiune normala. Si vreau sa zic normala. Nimic nou sau fun, ma plimbam si ma ciuruiam cu aia in scarba, doar ca sa ajung mai repede la urmatoarea faza de bataie la fel de plictisitoare.
La poveste, parca nu se pune prea mult accent pe explozia aia si pe fuga. Ar fi mers mai multi oameni care sa fuga disperati pe acolo. Ar fi mers un soi de cutremure or something. Ceva care sa imi zica, bai, nu mai ai timp, ia uite ce se intimpla pe aici.
Practic, povestea asta putea sa mi-o spuna si in vorbe un doctor sau Alyx, si sa imi faca alta mai buna pentru joc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.