Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Golden Boy
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Ecchi
Ranma-kun
Nu-mi vine sa cred ca nu exista topic pentru acest anime, dar pentru ca search-ul nu a dat la rezultat nici un topic cu titlul Golden Boy, am zis ca fac eu unu.

Acesta este probabil unul dintre cele daca nu cel mai comic anime care l-am vazut vre-o data, nu stiu daca am mai ras vre-o data atata de mult, trebuie vazut pentru a intzelege despre ce vorbesc, e prea complicat ca sa explic, nu pot reproduce fazele comice in scris biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



[img]http://www.animeshrine.com/gallery/20041210T/goldenboy/boy03.jpg[/img]
presedintele
Si cum pot face rost de el?
Shuuji
Intra-adevar este un anime super comic... Pacat ca a suferit ceva gen sudden-death.



Presedinte, scrie si tu pe topic-ul ala unde se cer anime-uri.

http://www.anime-club.ro/modules.php?name=...=viewforum&f=78

Poate il vede cineva. Daca erai din Bucuresti ti-l aduceam la urmatoarea intalnire saptamanala. Poate ai drum pe aici.
bogdan
hehe super tare .....da cum ce-a mai buna comedie ....sa uiti tu ranma de GTO asa ceva nu se poate tongue.gif
Ranma-kun
Bogdane, si GTO e tare, dar is prea multe anime-uri in genul ala, cu bad-ass punks and stuff, Golden Boy e de a dreptul original, si in plus eu doar am citit manga-ul de la GTO, asha ca no, poate cand am sa vad si anime-ul o sa fiu impresionat mai tare, dar pana atunci, Golden Boy rulz, in plus in GTO nu sunt tipe care arata asha de bine ca si cele din Golden Boy, si nici nu sunt prea multe scene asha de ecchi ca si cele din Golden Boy, asha ca.. anyway GTO rulllz too :wink:
Sidonix
aham...topicul Golden Boy o fo initiat de mine la h pe vremurile forumului anterior :roll: ...pacat ca s-a pierdut datorita dl Lother care nu suporta obscenitatile /hmm
bogdan
care obscenitati in golden boy ...... chestia e chiar hilara nici nu cred ca trebuia pus la hentai (poate dor episodul 4 sau 5 nu stiu exact ... tipa aia pe motocicleta biggrin.gif)
APoKLips
Mrs. President...daca vi la cluj de rev il ai de la mine :> asa... de mosu.

Am vazut doar primul episod si se vede potentialul lui... e super funy... si tipele sunt secsi... si e ciudata faza ca persoanju principal... baiatul de aur nu sta locului :> . La propriu !
Urfe
Eu sunt cam cu ochii in soare - doar 6 episoade, nu? Bun, OK. Le-am vazut. Dar manga-ul? Cate volume sunt? Eu am strans tot ce-am putut acum un an, adica vreo.. 5 - 6.



Va rog, spuneti-mi ca mai exista!!!



/hmm
Shuuji
Vreu si eu Manga-urile! Cum pot sa fac rost de ele?
LArSON
http://www.ayanami.fr0zen.com/manga/manga_...a_goldenboy.htm



Sunt in total 10 volume, sunt traduse primul vol si 8 capitole din al doilea
Shuuji
Multumesc mult, LArSON!
Thor
Ranma...dak stiam k nu exista un topic Golden il faceam eu acum vreo 3 luni...In fine...downsideul e ca se termina in numa 6 eps...in rest ....cum ai spus...mult prea comic sa fie descris in cuvinte tongue.gif
Ranma-kun
Hai mai Sidonix, nush de ce sa-l fi pus la Hentai, nu e locul lui, e doar ushor ecchi, but no hentai in Golden Boy, eu l-am recomandat si la nishte fete sa se uite si le-a placut :wink:
Lillith
Mie mi-a placut super mult inca de la primul episod...e f comic am ras cu lacrimi chiar...mai ales ca nimeni nu isi dadea seama how smart he really was.Si fetele sunt desenate super bine. :wink:
Sidonix
eh...nu ran...facusem topicu la hentai pe fostu forum pt ca s-a discutat liber pe tema golden boy intr-o maniera over 18+ /happy.gif
vik
Super haios. Am ramas surprins cand am vazut cat de scurt. Pacat, promitea multe.
cioby2k
am ras cu lacrimi la el. m-au injurat colegii de camera pt ca i-am trezit smile.gif

super belea.





ala era geniu sau? ca parca prea invata prea repede...
usagy
Sa imi spun si eu parerea.....e o porcarie. Nu am gasit ceva bun in tot ghiveciul asta de imbecilitate. Daca tipul ala era destept atunci o ascundea al d****lui de bine. Si fatza pe care o facea nu mai funny nu era, cred ca o bag in categoria scary faces, ingrozitoare.

Ati ras cu lacrimi??? Dzeule, atunci la animeurile intradevar funny ce ati facut?
Sidonix
hehe..usagy...Golden Boy e doar perversitate...elementul funny deriva din asta /^_^ ...imi pare rau daca nu ai inteles asta...a...ar mai fi ceva in GB...femeile de belea wink.gif icon_twisted.gif ...motorbike chick e awsome /^_^
cioby2k
hehe sid. oare dc cred ca ai vrea sa fii in locul acelui motor...
Sidonix
domle...am fost in locul acelui motor...problema e ca nu a fost aceeasi tanti deasupra biggrin.gif
bogdragon
Golden Boy este animeul ideal de al arata unei persoane care nu are tangente cu aceasta arta. Este hilar si destul de scurt. GTO este prea lung pentru acest scop.
L-am aratat unei tipe. I-a placut atat de mult incat i-am mai aratat pe urma si Cowboy Bebop si alte animeuri mai de renume. Binenteles ca dupa ce a vazut Cowboy Bebop mi-a cerut sa il dau si ei.
Neon Genesiss Evangelion o fi grozav in sine dar pentru neavizati (ce nu au vazut un anime pana acum) este plictisitor. Merge mai bine glumele deocheate din Golden Boy.
Zamo
Ya...oricum nu s-a mai postat de mult timp pe aici,nu stiu daca mai citeste cineva,oricum ... de nu se rade in acest anime atunci nici nu-i ecchi ... tongue.gif ... Oricum,intr-un fel cum era tipul...tot timpul bagat in belele,a vazut multe la "viata" kui pe bicicleta...sa nu se uite faza cu motocicleta (deja legendara biggrin.gif ) ... dupa ep 6 (parca atatea erau) asteptam cu nerabdare sa vad continuarea ... oricum s-a terminat prea repede si prea brusc tongue.gif
Scorpio
Din pacate nu exista continuare...si nu s-a terminat repede.....s-a terminat c-o concluzie.....pe care o poti sau nu observa.....ideea e ca GB e un anime despre viatza....si despre cum poti sa dai peste nas oamenilor......pe langa faptul ca este un ecchi exceptional
Zamo
Ya...nashpa ca in mare parte doar tipu (nu mai stiu cum il chema,am numele pe "limba") isi lua peste nas,dar pana la sf episod parca se facea dreptate.Nu-i prea bine sa judeci prea repede omul.Si uite ca pana la sf le putea avea pe toate tongue.gif biggrin.gif
BlackHand
Da... anime-ul a fost frumos (chit ca avea doar 6 episoade). Dar stie cineva daca manga-ul este tradus pe undeva COMPLET? Ca s-a terminat prea in miezul actiunii si vreau sa vad sfarsitul!
^Dash^
☺ Hehe... am terminat si eu cele 6 episoade faimoase din Golden Boy si pot spune ca nu m-a dezamagit; are un comic perfect integrat in poveste si reuseste sa transforme cele mai normale situatii in momente exterm de hilare... dupa 3 episoade am realizat ca incepusem sa afisez un zambet constant pe fata, mai ales dupa ce am fost intrebat de cateva ori daca am cumva vreun atac cerebral mai ciudat datorita izbucnirilor repetate in ras, intr-o perioada foarte scurta de timp. biggrin.gif
☺ Imi pare rau ca nu au mai continuat seria, mai ales ca povestea este una ce poate fi extinsa pe o imensitate de planuri... sincer eu as fi extrem de curios sa il vad pe golden boy ca un picol de ocazie intr-un club de noapte rolleyes.gif ... cine spune ca fan service-ul dauneaza? laugh.gif
☺ Cred ca ma apuc sa caut si manga-ul smile.gif
Aya
Am vazut si eu cele 6 episoade din Golden Boy au fost super , am si o parte din manga dar nici chiar asa de mult cred ca am in plus 3 sau 4 intamplari de ale lui.Beton.Astept cu nerabdare si continuarea.
Lillith
Golden boy a fost printre primele anime pe care le-am vazut.Foarte comic,deci radeam de nebuna cu un ras dinala penal de trezeam tot orashulEra penal cred ca l-am vazut dintr-o sorbitura.Penal tare ...loved it...si sfarsitul era destul de astetat.Lovely thing. cool.gif
Chris
Dupa vreo 3-4 luni... inca un post... tongue.gif

Bogdan -> come on GTO nu se compara cu GB...

Ranma -> "e usor ecchi" blink.gif "USOR" ?????????

Usagi -> da draga, stiu... nu e genul tau de p***c... astae, ce sai faci...

Nu va mai vaitati atata ca are 6 episoade... vreo 4 posturi la rand sunt asa... come on, savuratile si nu va mai plangeti.
SOG
Golden Boy este una dintre cele mai tari comedii pe care le-am vazut vreodata. Are tot c iti poti dorii de la un anime, comedie, ecchi, actiune, si e si putin trist. Imi place si ideea, un tip care nu este neaparat inteligent ci pur si simplu vrea sa invete cat mai mult si o face intr-un stil mare smile.gif. Ma intreb daca o sa faca o continuare la OVA-uri ??
Baka man
Goldenboy e singurul ecchi pe care l-am vazut pentru ca nu sunt un fan al genului. Cu toate astea Goldenboy ramane unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut. Are tot ce-i trebuie. Poate ca multi or sa se uite ciudat la acest post dar se afla in anime top ten-ul meu, alaturi de seriale precum Berserk, Full Metal Alchemist, Blue Gender, Cowboy Bebop sau Gungrave
Animal
Nu stiu ce sa zic de continuare... chestia e ca manga-ul este mult mai lung si are imagini mult mai adultish,xxxish si 18+ish. Sper sa apara un OVA sau chiar un serial cu continuarea de la GB dar ma indoiesc de asta...
DarkRaitei
Yeah...o continuare ar fi perfecta....am ras asa de mult la aceasta serie cat nam ras la alte trei..considerand cate episoade avea thats alot..tongue.gif
Sidonix
... tinind cont de perioada de timp care a trecut din momentul lansarii nu prea mai cred intr-o continuare sau o noua reeditare/remasterizare al aceluaisi Golden Boy... si totusi tinind cont ce s-a intimplat cu Aika... cred ca in final totul depinde de interesul comercial al vreunei companii...
Garden Girl
Din martie anu trecut nu s-a mai postat aici, dar simt nevoia sa ma exprim in legatura cu acest anime laugh.gif
L-am vazut si eu si pot sa spun ca am ramas stumped. Kintaro e un tip foarte interesant. L-am caracterizat ca fiind un obsedat sexual idiot cu suflet mare laugh.gif Totodata e un tip ...naiv. E ca un copil care se arunca in fata masinii si nu pateste nimic tongue.gif
N-o sa uit faza din primul episod cand blonda lasase calculatoru deschis si plecase putin de la birou iar Kintaro inca mai bantuia pe acolo si i l-a inchis imaginandu-si ca 'sefa' il va 'rasplati' laugh.gif ... si ce l-a mai rasplatit cu un pumn laugh.gif
Si momentele in care era prins imbratisand toaletele... laugh.gif
Pacat ca are numa 6 episoade ... dry.gif
Zamo
QUOTE(garden girl @ Jan 15 2008, 02:18 PM)
Kintaro e un tip foarte interesant. L-am caracterizat ca fiind un obsedat sexual idiot cu suflet mare  laugh.gif Totodata e un tip ...naiv. E ca un copil care se arunca in fata masinii si nu pateste nimic  tongue.gif
N-o sa uit faza din primul episod cand blonda lasase calculatoru deschis si plecase putin de la birou iar Kintaro inca mai bantuia pe acolo si i l-a inchis  imaginandu-si ca 'sefa' il va 'rasplati' laugh.gif ... si ce l-a mai rasplatit cu un pumn  laugh.gif
Si momentele in care era prins imbratisand toaletele...  laugh.gif
Pacat ca are numa 6 episoade ...  dry.gif
*



laugh.gif sincer n-as fi pomenit niciodata fazele astea . Dupa ce l-ai caracterizat ca fiind "un obsedat sexual" (eu zic ca-i doar un ... barbat tongue.gif ) , ma asteptam sa-ti fi ramas in minte alte faze , nu astea wink.gif

Idiot nu ii ... stie el ce stie , atata ca nu-i luat in serios si ca se cam prosteste.
Legat de faza cu pc'u , pai scuza-ma ... eram cam "blonda" blonda laugh.gif , nu lucrezi la ceva fara sa salvezi .

Anyhow ... I need a suzuki and a brunette icon_twisted.gif
Garden Girl
QUOTE(Zamo @ Jan 15 2008, 05:28 PM)
Dupa ce l-ai caracterizat ca fiind "un obsedat sexual" (eu zic ca-i doar un ... barbat tongue.gif ) , ma asteptam sa-ti fi ramas in minte alte faze , nu astea wink.gif


Lol ,atunci vrei sa zic de faza din episodu ala cand l-a luat de mana Naoko Katsuda si imaginatia lui o luase razna ? laugh.gif

AMICU
Golden Boy e super.Are doar 6 episoade si merita tradus si in RO.Eu l-am vazut cu sub in engleza,insa nu o prea stapanesc....Oricum mi-a placut atat actiunea ,cat si faptul ca e scurt.
SlaytallicXerx
Damn, that one was pretty good! Golden Boy, desi am vazut varianta dubbed, care a fost oribila, m-a suprins prin originalitate! A combinat farte bine ecchi si comedy. E genul de anime pe care-l tii minte toata viata. Sper sa gasesc undeva si versiunea cu subtitrari! Cel mai bun episod mi s-a parut cel cu motorcycle fetish, dar si ultimul a fost dragut, mai ales ultima scena! Il recomand cu caldura pentru fanii comedy/ecchi!
DSpider
Faza cu piscina... epica. In niciun alt anime n-am intalnit o faza din asta. Inota in spatele unui brunete si la un moment dat aceasta s-a oprit (nu mai tin minte de ce). Tipul efectiv a intrat cu nasul intre picioarele ei ! Cred c-am ras juma de ora in continuu dupa faza aia.
Bilibistrocizel
foarte amuzant....
BloodSamurai
Golden Boy e amuzant... in schimb Junk Boy imi pare mai pe faza tongue.gif
Bilibistrocizel
QUOTE(BloodSamurai @ Dec 27 2012, 08:13 PM)
Golden Boy e amuzant... in schimb Junk Boy imi pare mai pe faza tongue.gif
*


pare bine de tot pe faza...
beleaua e ca nu il gasesc
BloodSamurai
QUOTE(Bilibistrocizel @ Dec 27 2012, 09:14 PM)
pare bine de tot pe faza...
beleaua e ca nu il gasesc
*



Cred ca glumestiii ?!? Hmm pai voi face un club in ritmul asta in care ii invat trucurile de a downloada raritati si de pe siteuri straine .

http://www.garoo9.com/elevator_kart/?tag=t...-video-junk-boy

http://avaxhome.ws/video/Junk_boy.html

Bilibistrocizel
QUOTE(BloodSamurai @ Dec 27 2012, 09:21 PM)
Cred ca glumestiii ?!? Hmm pai voi face un club in ritmul asta in care ii invat trucurile de a downloada raritati si de pe siteuri straine .

http://www.garoo9.com/elevator_kart/?tag=t...-video-junk-boy

http://avaxhome.ws/video/Junk_boy.html
*


ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.