Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /usr/home/roanime/forum.anime-club.ro/forum/lofiversion/index.php on line 655
Anime-Club Forum > Cowboy Bebop
Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cowboy Bebop
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
LArSON
Ce-am vazut ieri pe DC, in share-ul lui Alucard? Primul episod din Cowboy Bebop tradus de Vlado. A fost chiar o surpriza, mai ales ca ?n traducere apăreau şi c?teva cratime puse corect. Oricum subul are nevoie de o editare serioasa pentru a corecta greşelile, dar una peste alta ?l felicit pe Vlado pentru iniţiativă. Sper să nu se lase păgubaş repede /happy.gif
Urfe
Ar fi OK daca pentru subtitrari ar fi si corectori, pentru inceput. Nu ca parte din proiect, dar un loc in care sa faceti upload cu cele noi, si pe care sa poata arunca lumea o privire si propuneri modificari.

Eu ajut cu placere (Imi place sa citesc, nu alta). biggrin.gif
LArSON
pai vezi la alucard in share pe hubul anime.dyn.ro
zeri
Da' ce repede l-ai vazut tu acolo /happy.gif Faza e ca trebuia ca Vlado sa posteze aici despre chestia asta. Ce are Alucard in share e o varianta nefinisata a subtitrarii. Pentru o varianta mai imbunatatita luati fisierul de aici
Urfe
Bine, bine, dar nu ceva de 180 MB. Preferabil B. Exista?

biggrin.gif
LArSON
Si ce, nu trebuia sa-l vad? biggrin.gif Bravo oricum pentru initiativa.
Vlado
Thenks.Varianta care ai vazut-o tu nu fusese corectata.Ii multumesc mult lui zeri pt ajutorul acordat.Projectul reprezinta 60% zeri...defapt mai mult.Eu doar am tradus...refacut un pic "timpi"....momentan caut episoadele pt ca Trackerul de pe care le luam si-a luat zborul sad.gif.Si caut aceleasi episoade calitate chiar mai buna daca este posibil.Nu am vrut sa postez nimic pana nu este gata.zeri multumesc pt ajutorul dat.Mersi mult.
Vlado
Daca vreti sa ne ajutati cu acest project URSIAS pt romania.Trimite-ti un mesaj la vladoc_caza sau un mail la a.o.vlado@gmail.com
Coyotee
V-as ajuta si eu, dar din pacate n-am timp, fiindca trebuie sa termin AnimeDB-ul si in plus, eu fac momentan subtitrari la Ranma 1/2 (am facut pana acum primele 10 episoade, mai am 151 tongue.gif, fara filme si OVA-uri tongue.gif )
Urfe
Hei, ma intereseaza. Dar sub-urile. Traduc cu placere.

Soft pentru altceva oricum nu am pe my OS.
Vlado
Urfe....esti angajat biggrin.gif...dar pe ce conectiune esti?Trebuie sa iei ep cumva nu?Dar stiu pe cineva care le are si poate ne ajuta.Are aceiasi versiune a episoadelor ca cal lansat.Sa vedem...are pana la 25kbps sad.gif.Are si un ftp...deci facem noi ceva...
LArSON
trebuie doar sa-i dati fisierele srt care pot fi trimise si pe mail. Sunt convis ca urfe are filmul. Dupa ce le traduce vi le da inapoi sa le bagati in fisier, duh...
Vlado
Ce sa zic ce sa zic....duh...nici noi nu avem fisierele lol :oops: .Inca le strangam.Le luam de pe Hong Fire dar li s-a dus Trackerul.Eram la 84,3 % inca am torrentul.Dar nu merge sad.gif.Am vorbit cu cineva...mai exact "Zermon" un amic...sa ne dea bebop.O sa vad daca pot pune pe openmind sau ceva FILMUL.Cu episoadele ne descurcam.Am primit deja un loc de "mirror-at" ultimele episoade...ca sa nu OMORAM ftp-ul lui zeri.
Vlado
Poate cumpar si un *mini-server* daca se va ajunge la stadiul ala...Am gasit un host bun ieftin mare...poate ne intelegem la ceva calumea.Bag si un Google Addsense ca sa avem cu ce plati serveru....daca se ajunge la votare fortata....sper ca nu.
Urfe
Am Cowboy ep + filmul.

Cand o sa am ceva seris, 24/7, fac bucuros eu pe server-ul. biggrin.gif

Intre timp, fisiere text ar fi ok.

Oricum, casc ochii pentru ceva chestii de prelucrat filme.

biggrin.gif Cum sa ma gaseasca lumea pentru talk: yahoo e la mine vizibil, nu?

Sau nicholasurfe@gmail.com.
LArSON
apelati la Alucard, el avea serialul ogm
Vlado
Nu il are sad.gif m-am uitat azi.
zeri
Am uploadat azi pe ftp varianta finala a primului episod, cu tot cu diacritice si tot tacamul.
LArSON
Vlado, stiu ca nu-l mai are in share, dar poate ti-l pune. Just talk to him. :roll:
Vlado
Nu il are Dual Audio...LArSON!!! sad.gif .Il are fara coloana japoneza sad.gif .Daca poate cineva sa ia de pe Hong Fire "Cowboy Bebop Complet by Anime-Suprem" sau asa ceva ar fi de SUPERB biggrin.gif .Aparent este mai greu sa faci rost de episod and stuff decat titrarea recodajul and all.
zeri
Yup, e super greu sa faci rost de episoade, noi inca mai cautam episodul 12 raw din Midori no Hibi, si ep 4 raw din Kono mini biggrin.gif
Urfe
Elllllou, careva sa-mi dea si mie niste subtitle-uri pentru Cowboy Bebop!

Yes, thank you!!

Vreti si cu carctere japoneze?

メルシー (E corect, nu? biggrin.gif)
Vlado
URFE...daca nu afem episoadele cum putem noi sa iti dam suburile.Vedem...!!!
LArSON
stiu ca avea ogm, nu stiu daca si dual audio. Mai exista seria tot ogm pe elitetorrents.org, dar nu pot sa va ajut cu 64kbps pe extern tongue.gif
Vlado
Pentru "raspandirea" mai buna a fansuburilor.Vom incerca sa "cream" un tracker in colaborare cu Manga - Anime Romania.Cred ca proiectul urmator va fi GITS 2 Inocencce versiunea Cannes 1CD.Din acest motiv vreau un Tracker biggrin.gif .Daca nu...pacat :cry: Nu stiu daca are legatura ase de importanta dar am terminat de titrat "Van Helsing - The London Asigment".O sa incerc sa il recodez and all.Din pacate este vorbit in engleza sad.gif
Vlado
Personal...imi doresc sa ma apuc de Genshiken.Dar din pacate RAW-urile se gasesc extraorinar de greu.Daca cinva are RAW-urile sau ne poate ajuta "cumva" sa le preluam ne-ati ajuta extraordinar de mult.

:wink:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.