Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Thread Fantasy Anime
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
Chris
Vreau sa facem un thread de Fantasy Anime. Il facem la usergroups, si intra cine vrea, ca sa facem topicurile din nauntru, dup care ii dam drumul ... daca se poate asa ceva. Vom face niste topicuri unde se va vb de animele gen fantasy, si ceva topicuri specializate, adica se va vb despre rasele ce se regasesc in animeuri. Acolo va fi primul post facut de cine vrea si se intereseaza, cu toate detaliile despre o anume rasa, eu fac la Dragoni, logic tongue.gif , si daca vreti sa vedeti la ce ma refer concret, asteptati sa-l fac eu.
cipiamon
daca facem FANTASY atunci trebuie sa facem si alte genuri, vorba lui Seby
kaoru
Count me in...!

ar fi interesant un astfel de Thread....da..chiar as vrea sa discut despre asta.Ar fi sooper.Berserkers,wizards, dragons,elves...

da..sunt pentru.

Am o fascinatie pentru genul asta....so...its ok.Daca in sensul asta se pune problema creari si altor threaduri cu tema...atunci..cineva sa propuna.pana una alta a fost propus acesta iar eu unul nu vad nimic rau in ce se intampla deocamdata....
removed_on_request_20121227
da.... fantasy is greato... asa ca lets do it
SebyTheDragon
Guuuuuuuuuuuuu!!!

Baga niste exemple...la ce te referi cand zici fantasy??

Ceva gen....hmm Star Ocean EX sau Record of LodossWar...ca io la astea ma gandesc..... :wink: !!

Daca il facem..sa stim sigur cu ce gen de anime se mananca!!!
removed_on_request_20121227
hmm... gen princess mononoke, final fantasy?
APoKLips
Spirited Away?!

daca nici asta nu e fantasy.. ce naiba e?!

FF claros...Lodoss claros... d'apoi si words worth ar intra aici... ring a bell Seby?! tongue.gif
Guest - Frost
Revin cu un post mai mare maine, azi nu am cum. Da, intra Lodoss, berserk, dastard, si ce mai vreti voi sa intre, dar ceva de genul asta, Final Fantasy... nu cred ca e Fantasyul la care ma refer eu, e mai degraba fantezia unui om in ce priveste viitorul, calculatoare, masinarii... dar mai vb.



Pot sa mai Propun niste topicuri, dar le pun maine.
SebyTheDragon
Sa fie clarrrrrrrrrr

Fantasy nu are nimic a face cu Cyber sf...

Io cand aud fantasy ma gandesc la cavaleri..and dark ages stuff...wizards and sorcs!!!!
Chris
Si eu tot la Dark Ages ma gandeam sa fac, asta include dragonii...



Pai celelalte threaduri de care ziceam ar fi:

-UNHOLLY Anime = X, Hellsing... animele cu ingeri, vampiri, stiti voi genul Horror, si cele in care este scoasa in evidenta bataia intre bine si rau.

-Martial Arts Anime = Fatal Fury, Tekken, Street Fighter...

-Love Anime = Ah... !!! My Goddess..., KOR,...

-Mecha Anime = Gundam Wings, Escaflown,...

-Pshychological Anime = Evanghelion, Akira,...



Mai veniti cu idei. Sa mai vb cu Coyotee despre Fantasy, sa incepem daca se poate cat mai curand.
Scorpio
Da e o ideea buna...chiar eu vreau sa stiu mai multe despre rasele care apar in fantasy-uri. Din pacate Frost..nu te pot ajuta decat sa-ti iau info de pe net si de restul te ocupi tu biggrin.gif
Chris
Ok Scorpio, dar iti voi da eu siteurile pe care le vreau, si daca gasesti tu ceva bun.



Eu am inceput deja la dragoni, si aproape am terminat, asa ca sunt pregatit pt o faza initiala.
Lumpy
Frost stii ca eu te sustin in ideea ta eu o sa ma ocup de "Orc Burrow" daca vreti sa contribuiti cu informatii sau poze just send me a pm biggrin.gif
removed_on_request_20121227
okay, acum ca forumul merge cat de cat si the cogs are in motion, o facem? eu abia astept.
chibimox
OK .. hai sa o facem :



mai intai un mic dictionar al termenilor de pe un forum phpBB pt a vorbi cu aceeasi termeni:

- ce se vede pe prima pagina ? Categorii care contin Forumuri

- in interiorul unui Forum sunt Topicuri

- in interiorul Topicurilor sunt Posturi



Acu sa revenim la Fantasy ...

- este de ajuns sa facem un Forum in care sa se posteze despre Fantasy sau ar fi binevenita o categorie separata ?

- daca e categorie astept propuneri de forumuri (General, Carti si autori, Rase, Jocuri .. kestii d'astea)

- daca nu fac Forumu instant si ii dati drumu biggrin.gif



8) neh ?
APoKLips
Forum de ajuns... sper ca am fost destul de concis biggrin.gif
Scorpio
:? sa mai facem o categorie parca nu se merita...mai bine bagi forumul unde sunt si Diverse..la Non-Anime........si de acolo se dezvolta topicurile de la sine...sper biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.