Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Your favorite Sailor
Anime-Club Forum > Detaliat > Sailor Moon
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Ingerasu
Care este senshi-ul(a) preferat(a)?

Mie mi-a picat cu tronc Sailor Jupiter... gotta love her... gateste, bate, iubeste... ce mai vreti... ah da... mai este si Sailor Moon, dar ea este simbolul puritatii si va ramane pentru mine doar un ideal... offffff asta e sad.gif
DMonk
Mi-e greu sa ma decid...
Sailor Jupiter pentru ca e genul "tace si face". Sau doar tace. wink.gif Cred ca seman ca personalitate cu ea, si am si aceeasi zodie.

Btw. Pentru orice informatii legate de Sailor Moon mi-am amintit ca am de muult ceva care se cheama "Sailor Moon FAQ" si e in format Win HLP. Acolo sunt informatii detaliate pentru orice personaj. Ca fisier se cheama SMFAQ50.ZIP sau .HLP. Ar trebui sa se gaseasca pe net.
Diana
Nu pot sa ma decid intre atatea. Asa ca voi spune toata lista si de ce
Sailor Moon - pt. optimismul si increderea in omeni
Sailor Mars - are ochi superbi si personalitate "arzatoare"
Sailor Neptun - transformarea mea preferata :oops:
Sailor Jupiter - este cea mai feminina desi nu pare :oops:
Sailor Pluto - este misterioasa
Sailor Saturn - isi depaseste destinul
Cam multe nu? Sunt cu adevarat indecisa wink.gif
memo
As zice ca Sailor Pluto - probabil e vorba de inclinatia mea spre mister.
SpecialFX
Pana la inceputul seriei Sailor Moon S, luptatoarea mea preferata era Sailor Marte, dar cand a inceput seria mai devreme amintita mi-am descoperit adevarata dragoste: SAILOR URANUS!!! biggrin.gif Nu stiu de ce, dar fata asta are ceva deosebit! :roll: Are "acel ceva" care ma atrage, plus ca stie sa cante la pian, instrumentul meu muzical favorit. Poate ca unii nu sunt de acord cu mine pentru ca o considera o lesbiana baietoasa, insa pentru mine asta a fost un motiv in plus ca s-o plac si mai mult. Pe mine ma enerveaza personajele astea perfecte: frumoase, sensibile, pure, etc. Parca le lipseste ceva!... :?
Urfe
Preferata mea este Sailor Neptun. Mi s-a parut mereu cea mai gratioasa... canta la vioara (pe care o ador). In plus, avea o relatie cu Haruka, pe care nu o intelegeam foarte bine atunci, dar care ma impresiona.

Si in plus.. a had a crush on her.


:oops: :oops:
Balthasar
Mie mi-a placut de Sailor Uranus. Ea bate bate si iar bate biggrin.gif
Chuppy
Mie mi-a placut cel mai mult Sailor Venus. Nu stiu de ce.
Chris
Eu sunt cu Sailor Venus, ea a fost aleasa din acest anime.
Claudia
Sincera sa fiu, parerea mea e ca toate au ceva special! DAr preferata mea e Sailor Jupiter! Pur si simplu imi place totul la ea..
Sidonix
Mie mi-au placut toate chiar si caracterele negative...la fustitzele si decolteurile alea incitante cum naiba sa ramai rece. wink.gif . laugh.gif
Diana
hai sa-ti propun eu o Sailor care in nici un caz nu ti-a placut pt aceste motive: Sailor ChibiMoon sau cum ii spune lui Chibi-usa (acum imi scapa denumirea, dar intotdeauna am considerat-o ciudata si nefireasca). Pai cand ii fac ei o transformare adevarata mie mi-a venit sa fug undeva...m-am simtit ridicol sa ma uit...m-a deranjat
Fate
Si mie , ca si lui Urfe , mi-a placut Neptun , banuiesc ca pentru aceleasi motive .....
Tzur
AMI .... :oops: :oops: :oops:.... pentru ca era singura pe care puteam s-o desenez... oarecum.

Shi sailor stars imi placeau (erau desenati bestial) dar nu cred ca se pot include la categoria asta.
yuki
Eu am vazut mai inai SM pe italieni si din prima mi-a placut SAILOR URANUS dar cand i-am auzit vocea pe romani si am inceput sa inteleg si relati cu Michiru, a devenit prima mea obsesie. De atunci a inceput sa-mi placa Ogata Megumi, care si ea a devenit o obsesie, masinile, cursele. Sa mai adaug ca Haruka ( de fapt toate Outer Senshi) au cea mai superba transformare, puteri si sa nu mai vorbesc de melodia din background music. Pentru mine exista Haruka si apoi celelate senshi ...iar Chibimoon ar fi trebuit sa nu apara in serial sau macar sa nu fie senshi.
Cred ca Haruka e singurul personaj din anime pe care tindeam sa-l confund cu realitatea. As vrea sa stiu daca ati vazut episodeul special cu Haruka & Michiru, pe care romanii nu s-au obosit sa-l dea. Eu da . Haruka mai roseste putin in preajma lui Michiru. happy.gif
rhea
mie mi-a placut si inca mai imi place Meiou Setsuna, aka Sailor Pluto....
in general Outer Senshi sunt super misto, si sunt puternice, de aia mi-au placut foarte tare. Si celelalte mi-au placut mai mult sau mai putin. ar cel mai tare mi-a placut de Setsuna.... ah, pielea aceea, ochii, parul lung (intr-a 11ea ma hotarasem sa-mi las paru lung lung lung si sa-l vopsesc verde ca sa fiu ca ea... deh, pathetic i know, da' ma amuza ideea. intre timp am avut parul foarte lung timp de vreo3 ani dupa care m-am plictisit monstruos si l-am taiat scurt. much better. ami-style. totusi la ideea cu verdele n-am renuntat... n-am incercat inca)
setsuna mi-a placut si ca era misterioasa, si-mi placea si transformarea (btw ati vazut transformarea lui hotaru? io da. nu exista in serial da exista pentru un joc de playstation. am vazut un gif animat cu transformarea... a long time ago...)
si vocea ei. nu asa de masculina ca a lui hotaru dar dupa mine la fel dee sexy. that kind of deep voice, if ya know what i mean... mda, setsuna a fost obsesia mea in liceu si m-a trecut prin bac, pana am dat de seimaden. ramane totuis unul din personajele mele preferate
Sidonix
biggrin.gif Setsuna era ca o mamica buna si simpatica .... retrasa si misterioasa ... parca era paznic al timpului nu ?... Lonely forever.... :arrow:
rhea
mda... smile.gif . lonely forever, ai zis-o foarte bine. dar le avea pe haruka michiru si hotaru pe langa ea, si era bine...

oh, shit... a intrat un virus.... revin altadata.... *pleaca cu tititul pregatit* :[
Sidonix
Avea Setsuna multe dar nu prea le folosea.... :arrow:
PS laugh.gif curat virus ... sper ca nu e de la noi pe forum.... laugh.gif
rhea
:evil: al naibii virus!!!! da' la hacuit antivirusu :twisted: Bwahahahahahah... :roll: me calm.. pheeew, ma speriasem degeaba

mai, mie tot imi place de setsuna.. ca folosea sau nu, nu importa. facea parte din personallitatea ei. in fond de unde stii ce "mate" avea ea prin viata ei misterioasa? wink.gif
yuki
Setsuna e cea mai cool senshi dupa Haruka... Multa lume crede ca Outer senshi sunt mult mai klumea. Poate pentru ca sunt si mai misterioase, ( as spune si mai linistite, mai destepte ). Au si replici mai cool.
Mi-a placut ca in ultima serie au aparut Three Lights cu uniformele alea ( eu as zice sexy ). Nice breake . Daca mai faceau vreo serie pun pariu ca nu mai aveau ce sa mai inventeze la sailor moon.
Diana
Outer senshi sunt mai mari (exceptand Hotaru). De aceea sunt mult mai mature. Ele stiu deja ce au de facut si sunt pregatite sa foloseasca orice mijloace. Si este cam greu sa se amestece cu celelale sailor copilaroase si zapacite (stilurile lor de lupta difera total smile.gif ).
Setsuna este o sailor singuratica. Ea trebuie sa pazeasca portile timpului si statea mai mult pe acolo (imaginea unor porti reale mi se pare cam trasa de par smile.gif ). Singura ei prietena era Chibiusa (de fapt era mai mult baby sitter). Nu cred ca este vorba de mister aici. Pur si simplu nu are timpul necesar sa socializeze. Si cand apare intotdeauna are niste informatii din viitor pt care nu pote sa dea explicatii. Stie si gata smile.gif.
rhea
salutare fetele! ^^
diana, imi place foarte tare cum ai zis chestia ai... stie si gata..
cateodata mi se parea chiar creepy cum pur si simplu stie... imi placea foarte mult lucrul asta. si de fapt, tot ceea ce tinea de ea. era o super woman. cel putin pentru mine.

rhea

ps: mai sus ma refeream la vocea masculina a lui haruka, nu stiu de ce am tastat hotaru... baka me
Claudia
mie nu mi-a placut Pluto in mod deosebit la inceput.. in schimb cand a avut grija de Hotaru-copil (my favorite sailor) si a dezvaluit si alte parti alte caracterului ei, mi-am mai schimbat parerea.. oricum la capitolul mister, intelepciune le bate pe toate, chiar si pe neptun si uranus..
fangorn
mie imi plac mai toate fetele. dar cel mai mult se evidentiaza Sailor Moon.


cand ma uitam la serial, visam ca atunci cand ma fac mare, cam de varsta lu Mamoru sa ma duc in japonia si chiar sa fie aceeasi poveste, numai ca eu sa fiu in locul lui Mamoru wink.gif

nui asa ca era dragut sa fie asa cum am visat? :cry:
sam
Yuki, chiar ai vazut mini filmul cu Haruka&Michiru? De unde ai facut rost de el? As vrea tare mult sa-l vad si eu , avand in vedere ca sunt personajele mele preferate.
yuki
pai am dat de el total din intamplare pe un site acum mult timp. Poti sa-l iei de pe ftp-ul meu ( are 19 MB si cam 12 minute ).
sam
ce inseamna ftp? site-ul tau personal?
Sidonix
SAMantha?cumva...in primul rind trebuia sa te prezinti si tu pe nou veniti...sa stim si noi cine esti.....
Ftp...e mai mult decit un site personal....mai mult un program cu acces direct la pc .....
Ps2:Fangorn...cind am vazut S.M deja nu mai eram neprihanit. :oops: ...asa ca nu prea am simtit nevoia sa visez sa fiu Mamoru .... ma descurc bine ca mine insumi... wink.gif :arrow:
Diana
Citeam pe undeva ca numai fetele puteau sa fie sailor (cica a scris in manga). Tot pe acolo am intalnit ceva de genul ca Three Lights dupa transformare erau fete :shock: (ca sa respecte manga). Ce-i cu aiureala asta?

Sidonix> Raman uimita cate amanunte despre tine aflam noi prin posturile forumului asta. Stim ca nu esti timid, dar totusi...

Sam> chiar, de ce nu faci un post la noi veniti. Asa o sa cunosti mai usor majoritatea membrilor forumului. Nu e obligatoriu...depinde de tine daca vrei sau nu.
Sidonix
:roll: mda ar trebui sa-mi inchid gura...si sa nu mai scriu timpenii cum zicea o stimata colega de-a nostra..... :arrow:
fangorn
draga Sidonix, nu prea iti stiu varsta, dar eu, la 8 ani eram fff naiv si usor de impresionat. acu, si eu ma simt bine cu cine sunt, si ma simt bine si cu cine am fost. nu ma simteam neprihanit, pt ca era un vis. si te rog io frumos sa nu mai tragi concluzii pripite, pt ca asa deovedesti ca nu elaborezi informatia primita. iao ca pe o sugestie.
Sidonix
fangorn...eu experimentez mult....nu ma intereseaza informatia primita pt ca oricum e plina de erori .... mai bine presupun eu .... si pt cei care nu stiu sa livreze o informatie corecta.....asta te rog sa o iei si tu doar ca o sugestie desigur....
Ps: eu nu prea aveam 8 ani cind am vazut S M ... oare ce naiba m-a pus sa ma uit la SM...a...cred ca fustitele scurte....that's for sure...nice uniforms inticing pozitions...ar mai fi cite..dar tre sa revad niste faze..si-ti raspund dupa aia.... wink.gif :arrow:
fangorn
Siodonix, daca tot te pricepi la sfaturi (in momentul de fatza sugesti) ar trebui sa te pricepi sa le si urmezi, sau ma insel? 8)
removed_on_request_20121227
ignor posturile ^ si spun ca favourite senshi e saturn!
hotaru tomoe e geniala! imi place pt. ca e tare, e destroyer.... mai multe.
daca aveti niste wallpapere misto cu ea imi dati si mie mail pls? thank you!
Thor
Imi surade faza cu wallurile. Daca ar fi sa aleg dintre minunatiile alea de fete(ca erau frumoase la vremea lor) nu cred ca as putea. Sincer.
DMW
Thor, de ce la vremea lor?

si eu care credeam ca parte din farmecul anime girls e ca nu imbatranesc...
CyBeR
Scuze ca intervin de aiurea dar pentru Card:wallpaperuri cu tipele asssssssstea gasesti pe www.animewallpapersssssssssssssssss.com
removed_on_request_20121227
hmm... woooh.... uuuyoyiyoyio..... multam! sint foarte misto si la foarte multe...hmmm smile.gif)))
trust_no_more
pai...toata lumea imi spune ca la fizic seman cu Michiru..well..sa nu va imaginati ca am parul albastru-verde..doar ca seman..dar caracterul il am pur-Bunny..da..adeca dintotdeauna mi-a placut sailormoon...ca personaj...smile.gif imi amintesc ca aveam o multime de corespondente pe tema asta din tara si din strainatate...smile.gif
Bawmwolle
Intodeauna mi-a placu Rei aka Sailor Marte.Din toate punctele de vedere, incepand cu puterile de luptateoare si terminat cu fizicul.Si pe un apropiat loc doi ar fi , sa zicem, Sailor Moon...Sa nu radeti! :oops: :wink:
Thor
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Pai de ce sa nu rad cand Sailor Moon era (sau este) cea mai fraiera dintre toate tongue.gif tongue.gif tongue.gif !!!!Adevarul este ca mai ma surprinde cateodata cu niste faze gen Rambo(sau last man standing) pt ca are o vointa iesita din comun...Dar in general ea nu stie decat sa agite baghetuta si sa spuna "Creaza-ma!" laugh.gif .Acum serois vorbind, cres ca imi placea mai mult Sailor Mercur, dar nu ma intrebati de ce... :oops: :oops:
Hikaru
Luptatoarea mea favorita este Neptun. Nu inteleg cum nu are mai multi admiratori :?:. Imi place la ea totul: cum se comporta, cum se lupta,cum arata, ce sa zic e luptatoarea perfecta. Intotdeauna am admirat-o. Are o finete in miscari, priviri... nu stiu ce argumente sa mai aduc smile.gif
Bawmwolle
Aaaah, eu de-abia am inceput sa vad seria a doua, iar Sailor Neptun si Uranus nu au intrat binca pe deplin in actiune...Iar de cand era intr-a patra nu mai tin mare lucru minte....Uuuaah! :cry:
Urfe
Michiru Kaiou este preferatea mea, Hikaru. Acum ca ne-am strans atat de multi (2-3) probabil ne putem crea, legal, chiar si un fan-club. 8)



Are o gratie aparte, cea mai conservatoare/clasica prezenta si garderoba. Se poarta bine cu copii (nu ca ceilalti nu ar facea-o, dar in cel mai 'la propriu' mod - preda si pe la scoli). In plus, are un aer de indiferenta fata de tot ceea ce nu inseamna 'Haruka'. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Bawmwolle
Stiu ca mai exista un topic p[e acesta tema, dar sper ca un poll va decide mult mai bine preoblema in cauza. :wink:
Claudia
Mi se pare mie sau Sailor Pluto nu e pe lista? si parca existau fani Pluto smile.gif
Aoi
Loll , cred ca proverbul ala "graba strica treaba " e adevarat , anyway pe mine nu ma afecteaza din moment ce preferata mea e Haruka and her special attack :wink:
yuki
Cred ca ar trebui introdusa si Chibiusa, chiar daca numai pentru a ne convinge ca nu va lua nici un vot. Precis Pluto a fost omisa neintentionat.
Bawmwolle
Imi pare foarte rau ca am omis-o pe Sailor Pluto.Cred ca s-a intamplat asta deoarece eu pana acum nu am vazut-o luptaad si...am uitat-o!Gomen nasai! :oops:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.