Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pretty Soldier Sailor Moon Another Story
Anime-Club Forum > Detaliat > Sailor Moon
Iulian87
Pentru cine e interesat poate sa downlodeze jocul "Pretty Soldier Sailor Moon Another Story" de pe site-ul:

http://www.fantasyanime.com/animerpgs/pssm.htm

Atentie!!! Ca sa va puteti juca jocul pe calculator trebuie sa downlodati mai intai un emulator, dupa care puteti sa downlodati si jocul. Dupa ce intrati in emulator selectati "load" si selectati locul in care ati downloadat jocul si aventura incepe!!

Sa nu uit sa va zic sa folositi emulatorul "ZSNES WIP" ca e cel mai bun si puteti sa il loati de aici:

http://fantasyanime.com/emuhelp/emulators.htm

Sa va povestesc ceva despre joc

Jocul nu este foarte mare (ocupa doar 4 mb) dar chiar m-am mirat cand am vazut ce grafica are. (e chiar foarte buna). Actiunea se petrece dupa seria 3, dar trece foarte bine prin toate seriile: Te vei lupta cu Regina Beryl, cu dr. Tamoe, dar si cu niste personaje noi. Actiunea incepe cand 5 sailor din viitor se duc in trecut si incearca sa-si schimbe destinul. Ei ii reincarneaza pe Beryl, pe Tamoe, pe Jadeite, Kuzite, Nephrite, Zoicite, pe toate youma-urile etc.

Hai m-am cam dus cu vorba asa ca daca vreti sa vedeti ce se intampla jucati-va jocul, ca merita, dar va avertizez ca nu e usor si va trebuie cateva saptamani sa il terminati. Oricum puteti vorbi cu oamenii care sunt cu tasta x si restul le descoperiti voi!!!

Oricum vreau sa vad ce credeti voi despre joc, ce va placut, ce nu... etc
DMonk
L-am jucat demult. Oficial nu a fost publicat decat in Japonia. Traducerea jocului in engleza e realizata de fani.

E un RPG destul de bun. Nu mai tin minte, dar am impresia ca sunt implicati si Square in realizarea lui. Dimensiunea nu e mica deloc pentru un joc de SNES.

Try it!
Immortality
Abia astept sa-l joc si eu.

10x
LordMethos
mdea..

this brings back memories

l-am jucat a longgggg time ago

dragut joculetzu

eram maniac sa fac lv tongue.gif
Iulian87
Pentru cei ce nu l-au jucat jocul pana acum le dau niste indicatii in legatura cu accesoriile cele mai folositoare pentru fiecare sailor:

Name Expanded Name Effects

MOON:

DBracelet Diamond Bracelet H+5 A+10 D+5 S+2 E+4

Di.Tiara Diamond Tiara H+5 A+5 D+10 S+3 E+7

Also equip: Anklet

MERCURY:

S.Earring Sapphire Earring H+2 A+1 D+10 S+10 E+4

S.Ring Sapphire Ring H+8 A+10 D+3 S+6 E+6

Also equip: Bracelet (or possibly Tiara)

MARS:

RBracelet Ruby Bracelet H+3 A+3 D+5 S+10 E+2

RubyTiara H+2 A+2 D+10 S+10 E+4

Also equip: Bracelet

JUPITER:

E.Earring Emerald Earring H+3 A+4 D+2 S+10 E+1

E.Ring Emerald Ring H+1 A+8 D+15 S+12 E+3

VENUS:

TBracelet Topaz Bracelet H+1 A+10 D+7 S+2 E+3

T.Tiara Topaz Tiara H+7 A+2 D+10 S+5 E+7

URANUS

AmEarring Amber Earring H+4 A+3 D+5 S+10 E+12

ATiara Amber Tiara H+4 A+2 D+10 S+2 E+5

NEPTUNE

ABracelet Aquamarine Bracelet H+2 A+10 D+6 S+2 E+3

A.Earring Aquamarine Earring H+3 A+8 D+10 S+7 E+7

PLUTO

GarnetPin H+2 A+1 D+10 S+4 E+2

G.Earring Garnet Earring H+8 A+8 D+8 S+10 E+7

SATURN

Amulet H+10 A+9 D+12 S+7 E+10

DestTiara Destruction Tiara H+1 A+15 D+2 S+4 E+8

CHIBI-MOON

R.Choker Rainbow Choker H+1 A+10 D+5 S+4 E+2

R.Feather Rainbow Feather H+5 A+5 D+10 S+6 E+4

fangorn
/smile destul d misto jocu... dsi nam avut rabdare sa ajung la sfarsit /hmm

cre ca ma apunc din nou d el /love
Mix
Stie cineva cum poti sa treci de boss-ul din levelul lui Ami?

Am incercat dar tot nu pot sa trec, so help me!!!!!!
Attessya
l-am jucat si eu acum vreo cateva luni si mi-a placut mult... totul e sa faci cat mai multe puncte la experienta... parca asa se numea... adica sa omori cat mai mutli monstrii micuti pana ajungi la boss... si un sfat... in bataliile mai inaintate folositi-o pe Pluto cu atacul cu care opreste timpul... asa e foarte usor si celor care il joaca: distractie placuta si succes! /happy.gif
removed_on_request_20121227
wof. lam terminat de 2 ori. destul de misto jocul. cam greu though.. nu prea sunt strategii la bossi (i mean REAL strategies), doar strong fighters si itemuri.
Erynloth
wow, this brings back some memories smile.gif l-am jucat de cateva ori, si aveam o rabdare inimaginabila tongue.gif ca sa fac cat mai multa experienta ma tot plimbam dintr-o parte in alta sa ma tot lovesc de monstruleti din aceia micuti smile.gif kind of like cheating, but not quite biggrin.gif

parca am devenit nostalgica... cred ca il mai joca odata /happy.gif

ja!
Iulian87
Eu cred ca cea mai buna strategie la bossi ar fi sa o pui pe Saturn in fata si sa-i ataci cu Death Reborn Revolution ca iti trebuie doar 2 EP si e si foarte puternica si sa o pui pe una mai slaba in spate ca sa le dai HP la restul... si in rest just have fun!!! biggrin.gif
trust_no_more
nu am mai jucat ever un joc sailor moon pe calc...asa k i will try that one,thanks. 8)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.