Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naruto "must see" episodes! Share the feelings...
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Zink
What Naruto episodes would you recommend, and why?
Zink
Naruto episodul 04....Its funny! /smile
blackinque
ep 131 sau pe aproape, stiti de ce
Bawmwolle
Asa ce mult a aparut?????? :shock:
Japan-UchihaItachi
Ep 15-17 very touching

Ep 79-80 Naruto Snaps super tare

Ep 94-97 Tsunade Rullz Naruto's Rasengun

Ep 104 Ranengun SUper sized

:twisted: :twisted: :twisted:
Vlado
107 Naruto-sama vs. Sasuke-oni'chan

82-87 pt supe lupte Sharingan si Frog Hermit
momotaro
Yo! Fain topic, asa ca imi bag nasul. Mie mi-au placut tare episoadele cand Naruto se antrena cu Erosennin inainte de turneul final al examenului pt. Chuunin. Respectiv cand Erosennin incerca sa il invete tehnica de summon si Naruto scotea mormoloci, muahahaaaa. Killer ones biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

M.
CS-LAND
Episodu 71 all the way, Sarutobi contra Orochimaru :weee:
Vlado
Episodul 110-111 EPISOD TACTIC dar distractiv biggrin.gif
Musashi
Episodu cand se lupta rock Lee cu ala cu gaozu de nisip in care rock da dovada de samurais si episodu 10X in care se lupta Naruto cu Sasuke pe acoperisul spitalului si Naruto ii da umilinta cand vede ce gaura pe care naruto o facuse in spatele cisternei
cloudikun
e p114 ... moare choouji ... /cry /cry /cry (sau ?)
Akari
Episodul 49 e tare...cand Gaara il face praf pe bietul Lee...Muahahahahhahaha...I love you Gaara!!!!

Imi place faza cand il da la pamant..shi Gaara scoate sunetul ala ciudat de satisfacere(cred) /love /love /love /love
Archer
Hmm... eu zic ca episodul 101 , it's funny :weee:

Cand incearca sa vada chipul lui kakashi /gg
blackinque
33 i am an avenger....



dupa ce am vazut ep ala, am devenit oficial obsedata de naruto
MaTTh
ok am cam uitat putin numarul episoadelor.. dar voi spune fazele

1. Can sasuke si Naruto se bat pe podul ala cu Tia cu oglinzile.. priam data cand "iese" demon fox

2.Testul in care trebuia sa copieze taota lumea smile.gif) mai alea naruto care habar nu avea nimic

3.Rock lee Vs Gaara ... Primary Lotus.. Hell yeah smile.gif)

4.Faza cu mormolocii super tare smile.gif)

5.Bataia dintr shikamaru [cel cu umbre] si tipa cu evantaiu.. super faina si tactica runda aia

6.Of course Naruto luptand cu Gaara ptr viata lu Sakura ... smile.gif) Sweet Big Monster Fight smile.gif)

si ar mai fii dar din pacate eu mam oprit la episodul 87 din serie.. dar sper sa primesc in curand si restul smile.gif)
Rizi
hello all biggrin.gif



Deci eu abia acum o sapt am vazut primul eps din naruto (am mai vazut cu nush cate luni in urma eps 106 si 107, dar nu am inteles mai nimik, deci aia nu se pune) Chiar miercuri noaptea, acum o saptamana, m-am uitat la primul eps, si chiar mi-a placut si am zis sa mai dau jos niste eps! Urmatoarea zi m-am uitat la eps 2 (cica vroiam sa fac o pauza SCURTA intre invatat, fiind in sesiune) si dupa ce l-am vazut nu m-am oprit pana nu am vazut si restul episoadelor ce le daownlodasem biggrin.gif pana atunci, adica inca 3! Atunci am devenit eu oficial un naruto FAN!

Pana acum am vazut doar primele 25 eps! mi-a placut fff mult eps in care toti trrebuia sa copieze si naruto era bata, dar tot facea pe eroul smile.gif si eps in care kakashi se bate prima oara cu zabuza si cand isi arata kakashi pt prima oara, sharingan-ul biggrin.gif

Dar ce mai, toate sunt faine smile.gif



Ahhh, si by the way: de unde aveti toti gif-urile alea faine cu sasuke la avatar??? Asi vrea si eu /!
Rizi
deci azi am vazut episodul 78 si vreau sa zic ca este orgasmic!!! GEnial episodul!!! Ala cand se bate Naruto cu Gaara ca sa ii salveze viata la Sakura! Deci e genial!!! biggrin.gif 10 min dupa ce s-a terminat episodul inca stateam cu gura cascata smile.gif
blackinque
stiu, eu am stat toata noaptea sa ma uit la vreo 25 episoade, pana la vreo 1 ziua, asa de interesante mi s-au parut!!!



dar stai sa vezi ce se intapmpla in continuare, pe la vreo 130 biggrin.gif
Musashi
Mi se par super marfa episoadele alea cand se lupta kimimaro si ku naruto (Master of the five dances, official bew fav!!!)
blackinque
oau, ma emotioneaza. i'm moved to bits. desi am vazut ce o sa se intample mai incolo...de vreo 30 de ori, abia astept ep 130 tongue.gif
MaTTh
ehrmmm .. eh black .. scuze ca trebuie sa scriu aici .. dar te rog iti verifici si tu pm-urile plz happy.gif .. ca am vb ceva mai demult cu Akari.. si nu stiu ce sa intamplat.. poate intelege din pm .. eu am ramas rau de tot in urma sad.gif(
Xicer
Eu recomnad din suflet episodu in care moare haku si zabuza il omoara pe gatou, impreuna cu cativa ninja, cu un cutit in dinti si cu mainile fluturande... Foarte fain momentul in care sta langa Haku si incepe sa ninga...

si apoi - shukaku(or something like that :? cu narti si, implicit, cu ganmabunta (reminds me of power rangers)...

Si episodu in care il inmormanteaza pe The Third... Very touching

And... of course... Naruto vs Gaara, in order to protect Sakura...
Mizrael
66-67 Sasuke goes berserk ... si bataia intre Rock Lee si Gaara
Magnum
a trecut atata timp de cand nu am vazut un episod naruto (pt ca nu ma uit la fillers si toate celelalte le-am vazut deja) dar eu recomand episoadele 109-110(cu lupta lui narut cu sasuke) nu stiu sigur daca exact ep alea sunt cu aceasta lupta dar e marfa AHH si nu uitati sa va uitati la tot "saga-ul" cu forest of death/chunnin exam acolo puteti vedea o alta lupta marfa intre sasuke si orochimaru
Trickster
Gaara vs Rock Lee, Naruto vs Neiji, Naruto vs Sasuke, Rock Lee drunken master style vs tipul cu oasele. Ah, those were the days... when Naruto was cool.
TrunksSsj
Naruto vs Neiji a fost super acel apisod dar si mai interesant este Naruto vs Sasuke....sa nu uitam de Naruto vs Gara + antrenamentu lui naruto pt a invatat tehnicile rasengan si summon frog:).. pacat ca in ultima vreme au inceput cu 20-30 de episoade aiurea rau... sper sa aiba un sens in continuarea povestii.. ca par cam de umplutura.... P.S. sper sa treaca mai repede aia 3 ani.... ( din serial bine inteles) poate devine mai interesant:D
Anzai
Eu recomand, episoadele in the forest of death din seria cu 1st chunin exam. Cand apare orochimaru prima data si sasuke e muscat 26-32 parca erau. Atunci Sasuke vs. Gaara, Naruto vs. Gaara si bineinteles Lee vs. Gaara. astea sunt undeva intre 50 si 80. Atunci mai e si spacialul cu Neji vs. unu dintre gardieni lui Orochimaru 125-126 parca.
Dintre episoade funny un must see este 101.
Sorry daca numerele epsoaler nus exacte si daca cineva a mai recomandat deja ceasi eps. Imi era lene sa citesc tongue.gif.
rete
hai sa dau si eu cu batul in balta ca doar si altii au facut-o
pe langa faptul ca nu am sa zic ep deoarece m-ii lene sa le caut am sa zic ce mi-a placut:
cautarea insectei mirositoare (120+pe undeva cred)
misiunea cu comoara , cand se enerveaza Naruto pentru ramenul mancat, desi era suparat pentru ca platise la toti aia , cand afla de Ramenul lui bubuie casa smile.gif , armata de naruo in cautare , si gagii se iau la cearta smile.gif
beton episoade

in rest toate bune si frumoase , dar nu m-au impresionat in mod special , poate lupta finala dintre Naruto si Sasuke, dar din nustiu ce motiv am senzatia ca Naruto tot timpul se retinea sa nu ii ia viata lu Sauke , batalie incinsa dar noh, daca vroia sa il cafteasca si sa il prinda nu sa il omoare , la mai mult nu te poti astepta ...

oricum recomand primul film la care am ras destul de bine, deoarece la al doilea m-i sa parut un pic cam prea fortata nota

oricum Hinata ruullz , cele mai faine tehnici vazute de mine pana acum wub.gif wub.gif wub.gif
Kingofcartmanland
cele mai must see is alea din Sasuke retrieval arc... mai exact de cand pleaca Sasuke(pe la 108) pana la 137 cand... vedeti voi ce. Bataliile astea o fost TOATE alese in top 5 naruto battles ever in Japonia. O fost si episod cu asta(cred ca 202) inaintea inceperii sezonului 9.
Apropo de asta, de atunci no fost aproape deloc episoade faine... incep sa ma enerveze filler arcurile astea! Da am auzit ca in episodu 217 se revine la poveste... are loc time-skipu!!! HOORAY!!! abia astept
saraito
Eu recomnad din suflet episodu in care moare haku si zabuza il omoara pe gatou, impreuna cu cativa ninja, cu un cutit in dinti si cu mainile fluturande... Foarte fain momentul in care sta langa Haku si incepe sa ninga...
si apoi - shukaku(or something like that :? cu narti si, implicit, cu ganmabunta (reminds me of power rangers)...
Si episodu in care il inmormanteaza pe The Third... Very touching
And... of course... Naruto vs Gaara, in order to protect Sakura...

sunt de acord cu maTTh, a fost cel mai frumos episod din naruto dupa parerea mea
shoppy
Am auzit ca Naruto ar urma sa se dea pe Cartoon Network, iar in ultimul episod (212) apare sunetul din seriile Cartoon cartoon de pe Cartoon Network......
Mai are cineva noutati despre chestia asta ?
lutzuu
Cred ca cele mai interesante episoade si cele mai frumoase sunt cele cand se lupta
sasuke cu naruto(episoadele131-134)
Shikamaru
Clar lupta lui Naruto cu Gaara prin episoadele 70 si ceva (in timpul atacului asupra satului).
Cel mai tare "filler" clar Haku & Zabuza story arc.
ayame_senpai
Ep 131....Sasuke vs Naruto
Livache
sper sa nu gresessc dar cred ca 192 este cel mai comic ep pe care lam vazut in naruto pt ca vine dupa o serie de ep in care lumea e ceva mai seriosa biggrin.gif
Daianara
Nu mai stiu exact care e numarul episodului insa mi-a placut la nebunie cel in care Naruto pleaca cu Ero-sennin la training in ceva oras si asta ii i-a lui Naruto portofelul spunandu-i de cele 3 reguli ale unui ninja: no money, no women, no sake! Iar cand Naruto se intoarce de la antrenament il gaseste pe Jiraiya "la femei", cu bautura in mana si portofelul gol pe masa. E tare replica lui Naruto: "You broke all 3 rules in one go!"
E amuzant si episodul 101 (LOL citeam ca vrea sa insemne) in care incearca sa-i vada fata lui Kakashi. E simpatica cioara care tot zboara strigand "fool" (bine in japoneza, dar nu stiu exact cum se scrie).
shoppy
Banuiesc ca se scrie baka. E misto cand Kakasi zice ceva de genul "aaa, vreti sa vedeti ce e sub masca?" - "Da, da !" si sub masca e o alta masca. biggrin.gif
Daianara
Nu, era ceva in genul ahoy sau achoy, nu mai stiu exact. smile.gif
Botan
Mie mi-au placut mult episodele:

Ep 32 - Sakura VS the sound ninja
Ep 41,42(parca) - Sakura VS Ino
si mi-au placu si episoadele cu Naruto VS Gaara (Cam pe la 67, cam pe atunci incep, nu mai stiu biggrin.gif)

EDIT: M-am intors sa mai recomand un episod, care a fost extrem de amuzant (in afara de toate pe care l-ati spus voi ~despre orice fel de episod vorbesc: cu lupte etc.)
Episodul 186 : Laughing Shino.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.