Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Duel Masters,o combinatie intre YU-GI-OH! si BeyBlade
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Games/Sports Anime
Immortality
Am vazut duminica pe Cartoon Network,la Toonami,Duel Masters.

Mi s-a parut destul de reusit.O combinatie intre 2 animur*poate mai multe).

Tot cu carti.Din punctul meu de vedere,parca e mai fain Yu-Gi-OH!.

Voi ce spuneti?
cilu
Duel masters pe langa ca e subtitrat in romana, bleah de 10 ori, e o clona (zic eu) mai nereusita de yu-ghi-oh.....

Ce ma deranjeaza e ca macar aia se bateau acolo in ceva simulat virtual, de era normal ca apareau animalele alea acolo, da aci, apar asa din senin... naspa, nerealist, iar povestea deja am citit-o de la priemel episoade...... deci.....yughioh e mai fain, parerea mea.....
Ranma-kun
Duel masters e o prostie, acuma serios, daca pana si eu is de parerea asta, e cel mai prost anime care l-am vazut pana acuma, pana si Shin-Chan e mai bun decat asta.
EXODIA
Desi o sa te superi sunt putin de acord cu cilu. Duel Masters este o clona a lui YU-GI-OH dar fara frumusetea lui. Cu Bayblade seamana la felul in care este desenat. Am vazut vreo 3 episoade m-a cam enervat modul in care este tredus si cum se purtau monstii aia prea nush cum. Dar mi s-a parut interesant doar din simpatie pt cei care au incercat sa faca ceva frumos si pt ca mie mi-au placut creaturile. Dar cam atat sad.gif

Sper k nu te-ai suparat prea rau immortality biggrin.gif
cilu
Shin Chan.........bleah.........imi e rau sa nu aud de ala, e grotesc.....

Imortality, duel masters plainly sucks, da tot ma uit la el dn lipsa de ocupatie.........

Sincer de abia astept shaman king pe fox
Aniya
Duel Masters... singuru' lucru reushit la el sunt creaturile si grafik lor... in rest... hm... shi mai strik mult shi dublaju' kare just sucks... (imi facusem o parere mai buna dupa ce vazusem un ep in engleza... da' aku nu cred k exista cva mai stupid decat niste anime nu foarte bune dublate in romana... /omg )

In concluzie tind sa-i dau dreptate lui cilu:

duel masters plainly sucks, da tot ma uit la el dn lipsa de ocupatie.........

/hmm
Immortality
Nu m-am suparat deloc Exodia.Singurul lucru care mi-a placut la desenu asta e tipu ala cu parul lung si bleu.
EXODIA
mda ala era dragut. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Aniya
shi io, shi io

mi-aduce aminte un pic de Junior din ROD

I have a crush on weird guys... :twisted: Maybe cuz i'm kinda twisted myself... I just simply dunno... /hmm /happy.gif :wink:
cloudikun
Cred ca exista doua serii care "don't make any sense" si anume : Pokemon si DUEL MASTERS !!!

Geez ... seria aia e debila rau de tot (macar in cockemon puteai sa te intrebi ce-i aia o pokeminge /hmm ) ... dar Duel BASTARDS au stricat aerul de coolnes a lui Yu-Gi (zeit fur ein duel ihr froschlocher !!!) ... si in plus ... nici seria Yu-Gi-Oh nu mi se pare prea reusita (inafara de jocul de carti care mi s-a parut misto dupa ce-am jucat Kaiba the Revenge biggrin.gif) ... vorba aia "it's stating the obvious" ... da no ... macar Yu-Gi e un mic "goth kid" tongue.gif
Anzai
stiu ca e total stupid dar exista si mai rau sight(doremi,hamtaro,cyborg009 sweatdrop) nu stiu de ce-l mai si comparati ci yugioh?
e clar ca nu se compara...!
Kanessj
Jocul TCG Duel masters,jucat calumea,este chiar fain!
Anime-ul pe de alta parte e o parodie nereushita! Incearca sa impuna glume americane de proasta calitate,iar eroii sunt la fel de desteptzi ca cioburile de sticla! Singurul care imi place este Koshiro Kokojou in rest... dry.gif
Parerea mea!
ja ne!
LordMethos
jizzz ///
stau si ma gandesc .. de ce se kinuie uni sa faca niste clone nereusit la MTG
hai ca yugi e relativ ok .. mai mere .. mai tine o legatuta cu gathering dar restu deja o dau in diverse.
pacat ca nu e nimeni in stare sa negocieze cu wizards of the coast si sa faca un anime cu MagicTheGathering (care e tata tuturor) :-)
ala da joc de carti .. si acum mai am prin casa vreo 6 deckuri :-) (pfff aminitiri frumoase)
Black Devil
Nu era parca numai o copie fada dupa Yu-Gi-Oh? O fi combinatie dar nici nu se compara cu Yu-Gi-Oh.
ice hunter
Da intr-adevar duel masters este o forma de yu-gi-oh
dar sub nici o forma beyblade.
Trickster
LordMethos, mie mi s-a parut mai asemanator cu MTG Duel Masters decat Yu Gi Oh. Cat despre cat de crappy e... toate anime-urile care exista doar pentru a promova un produs is crappy. Is ce poate fi mai comercial si superficial in tot universul anime, Yu Gi Oh inclus smile.gif. Apropo, macar asta comparativ cu restul are o chestie care-i numai a lui: parodia. Isi ia singur peste picior cliseele, si poate atata merita apreciat la el.
waste
Duel masters, Yu-Gi-Oh! sunt doar niste jocuri de carti. Ce urmeaza? Solitaire? tongue.gif Oricum, in lumea reala, daca n-ai ceva mai bun de facut, poti incerca sa te joci cu cartile alea.
Trickster
Mie imi place magic the gathering, si si ocazionalul wist tongue.gif, asa ca eu unul nu vad nimic rau la un joc de carti, doar la anime-uri pline de pretentii despre asa ceva.
LordMethos
i wand anime solitare smile.gif
ar fi prea tare

SOLITARE FTW smile.gif)
CRISY_ANIME
eu am vazut si Duel Monsters si YU-GI-OH! si mi-au placut amandoua, desi par ca pentru copii. povestea este reusit, la fel si grafica, desi la Duel Monsters nu mi se par la fel de buna, desi totusi monstrii sunt destul de bine realizati.
Raziel
Douel Monsters e foarte plictisitor si nereusit,in aproape toate momentele anime-ului chiar si in momentele critice eroul si celalate personaje fac glume stupide sau vorbesc indirect ca de exemplu "...veti vedea continuare luptei in episodul urmator copii",Yu-Hi-Oh e cu mult superior acelui anime.
DarkRaitei
daca nu vati dat seama...DM este o parodie la animuri de genul Yu-Gi-Oh...deci nu aveti ce compara...vor sa scoata la suprafata toate defectele animurilor de acest gen...deci sa va dau un exemplu.....Scary Movie(parodie) la orice horror..
Get it?...tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.