Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: The Firewall will keep us apart :(
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
Sidonix
Astazi cu ocazia controlului de la firma mama v-a fi activat al doilea firewall /angry ...asta inseamna bye bye allday on forum /cry ...o sa mai intru seara in functie de timpu liber...sper...Sayonara.

Ps: cred ca pe mirc voi resusi sa fentez programu...daca cineva are nevoie de ceva, acolo ma gaseste. :roll:
z-kun
firewall? O-o

iti filtreaza cumva portul 80? daca da incearca sa faci rost de un proxy wink.gif



Anyway, stiu cum e sa n-ai net cand ai nevoie /cry
CyBeR
Naspa Sid!Pacat...mai traiau putin discutiile pe aici!Sper sa mai intri macar seara cum zici tu!
Sidonix
bai frate cata idiotenie cu firewalu asta...dupa ce au blocat toate porturile au constatat ei ca au blocat si transferu de date catre centru....ce dobitoci...acuma au futut toata reteau interna..ntz ntz...rau e sa fii prost...oricum vad ca mi s-a debloccat forumu...tot e bun...mi-au blocat irc..asta sucks...am intrat cu CGI...merge momentan...bun...acuma tre' sa vad cum gasesc un leach...mi-au ucis magaru si dc++...porcii... :roll: ...hm...partea najpa e ca imi urmaresc in log frecventa site-urilor pe care intru si mi le blocheaza de la centru daca e prea mare...well...fuck'em.
momotaro
Am avut relativ aceleasi probleme. Cu IRC am rezolvat in 2 moduri: ori nu mai intram deloc, ori mai rarutz ca-i mai dragutz, de pe web :wink: Problema cu site-urile nu prea o poti rezolva, daca ti-a blocat din firewall un site .. ciao ciao. Eu zic sa intri mai rar, poate nu se prind, sau chiar daca se prind, poate nu te blocheaza. Cu site-urile de IRC-ul la fel.

M.
Sidonix
mdea...se cam impute treaba la firma asta...ma cronometreaza si cit maninc...si cit ma pish...what a drag /angry .... sa vad cit dureaza pina imi blocheaza restu'...anyway...fuck 'em...
zeri
Sid...tu erai la flamingi sau la ktech-isti? Da-te bine pe langa admin pe acolo...poate rezolvi ceva biggrin.gif
Sidonix
eh...magarii de la ktech biggrin.gif ...ce admin ca totul e controlat de la centru...mama lor de dictatori /angry ... ma bate gindu serios sa plec...nu mai merge treaba...nu poti face nimic... /angry
^Dash^
pe www.stayinvisible.com o sa gasesti o galagie de proxy-uri pe o multime de porturi... inclusiv 80

sper ca ai acces la internet options ale Internet explorerului, sau ce browser folosesti
Sidonix
mdea...se pare ca dupa experimentu' cu tunnel i-am suparat pe admini de retea de la centru /happy.gif ...well...dupa 15 minute de convorbire cu tovarashu shef admin in care omu mi-a expus ca l-am enervat la culme :twisted: mi-a taiat tot ce se putea...mi-a ramas doar outlooku' available si un gram de Ie..din pacate asta e ultimu meu post pe forum pt a evita un avertisment scris :roll: ...chu.
zeri
Heh, astia iti iau de la gura si micile placeri ale vietii. Sid, se pare ca va trebui sa treci pe dial-up (darkages of the Internet) smile.gif
axi
oi sid bre ... inseamna ca se duce concurenta ptr titlul de "the best spammer online" smile.gif
SebyTheDragon
Nashpaaa....Stiu io de ce am plecat de la idioti aia!!...

SI??? Cand iti depui demisia? /gg
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.